rynkov

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3

Recommended Posts

Właśnie zaktualizowałem do 9.5.10 EU stable. Za kilka dni będę wiedział coś więcej.

Nadal nie działa kopia bieżacego motywu.

Tak dla informacji. Jest dobra wiadomość dla użytkowników MIUI.eu na note3, dlatego trafiliśmy do ostatniej grupy aktualizacji miui10 bo dostaniemy ją wraz z oreo. Global na razie nie jest w ogóle rozpatrywany. Także jak ktoś chce dostać tą aktualizację musi wgrać china albo miui.eu(w końcu jest oparty na china).Źródło:

http://en.miui.com/thread-2846639-1-1.html

• Like 1

Nie polecam 8.4.26 jeśli ktoś lubi robić zdjęcia, to co z nimi robi szczególnie w nocy w porównaniu do 8.1.11, na którym siedzę, to jakaś masakra.

Edited by rockmonster

Jaką masz wersję aparatu - na 9.5.10 jest 2.0 z 22.05. Używasz/łeś fix'ów dla gcam?

@rockmonster

No mam 2.0, a z fixów nie korzystałem do tej pory, bo zdjęcia dobre robił na 8.1.11, w nocy np. ładnie odszumiał, ale nie rozmywał.

Magisk...Jason hdr fix...v3 by Defcomb, Webdingo, Uvera00.

GCam pixel2mod, Arnova8g2-v7beta9.

Posiadam obecnie. Pobrane z xda.

Edited by dzidexx

Ja ulepszonym hdr nie wywala ci apki aparatu?

Magisk...Jason hdr fix...v3 by Defcomb, Webdingo, Uvera00.
GCam pixel2mod, Arniva8g2-v7beta9.
Posiadam obecnie. Pobrane z xda.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@dzidexx w twoim linku jest tylko jedna fotka. Możesz dorzucić resztę bo z chęcią bym zobaczył porównanie.

Wygląda, że skasowałem. Już są nowe, dzisiaj chyba ciemniej.

@schreder

Edited by dzidexx
  • Like 1

To jest ogólnie o 8.6.28(Miui 10) - w MiN3 będzie zmiana Androida z 7.1.2 na 8.1.

Chińska beta 8.7.2 jest do pobrania na Xda.

@rynkov

Podasz linka ? Ja jakoś nie potrafię funkcjonować na XDA ;/

U mnie cały czas mam problem z mikrofonem a stoję przed zmianą na Mi8 albo MIMIX2S ... cały czas się zastanawiam czy warto

Edited by rynkov

Pobrałem i nie mogę zainstalować, piszą tam na xda jakimiś półśłówkami , za dużo roboty, wgrywam miui Polska i czekam na normalny soft. 

Ale zainstalowałem MIUI Polska i teraz to co mi nie działało wcześniej czyli dialer ... działa :) Na razie na tym zostanę :) 

Edited by rynkov

Ja używam tej wersji https://xiaomi.eu/community/threads/mi-note-3-twrp-3-2-1-0-recovery-jason-unofficial.43306/

Z największych braków w tej aktualizacji jak dla mnie brak certyfikacji Google. Czyli bez płacenia przez Google Pay. Niestety przejście na 10 nie obyło się bez problemu. Wywalało mi błędy o niedziałających apkach. Ale wipe data wgranie ponowne systemu pomogło. Tak właściwie nie ma wiele zmian działa face id tak jak cała reszta. Może szybciej reaguje WiFi i dane(zaraz po wgraniu 10 trzeba chwilę zaczekać bo przez jakieś parę minut musi się skonfigurować łączność). Na tą chwilę to wszystko. 

Magisk wgrywałeś? Nie pomógł na cts/sfn? Był jeszcze fix - moduł magisk.

Ps.

Kiedy pobierałeś? Dziś w nocy zmienili .zip - build ten sam, data inna.

Mam obydwie wersje instalowałem i w obu brak certyfikacji Google. W tej drugiej od czasu do czasu wywala błąd interfejsu. Ale jak ustawiłem launcher stockowy przestało. Ogólne wrażenia dobre ale mam wrażenie że stable 9.5.10.0 chodziło lepiej i tam był certyfikat. Ciekawe dlaczego nie wyszła Eu stable 9.6.1.0. jest dostępna od jakiegoś czasu. 

Apropo wycofali obie wersje widać za dużo ma błędów. Ale rozwiązałem problem GPay pośrednio (przez apkę banku) i chyba na tej wersji zostanę. 

Edited by pawelt
  • Haha 1

Widzę natomiast, że mi-globe 8.7.5 i LOS 15.1 są.

Edited by dzidexx

Tak na marginesie ta wersja okazuje się, że jest jeszcze alfą. Także jeszcze poczekamy na publiczną betę. 

Działanie na + . Na początku chodzil wolno po prostu. Po kilkukrotnie zrobionym wipe cache / dalvic telefon chodzi jak burza. Odblokowanie twarzą działa w ciemnych miejscach lepiej i jest nowa ciekawa opcja gdzie przy podnoszeniu telefonu od razu uruchamia się ekran bez naciskania czego kolwiek. Pamiętajcie o zaktualizowaniu Twrp !09688af9d3497e3f1b7447ea30ea4b5b.jpg

• Thanks 1

Na zablokowanym (włączonym) ekraniemmogę rozwinąć szybke ustawienia, wcześniej miałem to wyłączone.

@talib1990

Jak u ciebie?

Motywy już nie mogą zmieniać kolorów w.w.?

Na zablokowanym (włączonym) ekraniemmogę rozwinąć szybke ustawienia, wcześniej miałem to wyłączone.
[mention=15973]talib1990[/mention]
Jak u ciebie?
Motywy już nie mogą zmieniać kolorów w.w.?
Można rozwinąć belkę górna na zablokowanym ekranie.
Co do motywów. Miałem normalny zawsze plus górny pasek jak w IOS ( kropki zasięgu ) i po przejściu na miui 10 pisze że niestety jest niekompatybilne . Także pozostaje czekać na nowe kompatybilne motywy.

• Thanks 1

8.7.12

Dzisiaj losowo przestał dzwonić: odebrałem a po 15 minutach nie słyszałem kilku połączeń - nieodebrane, xx-dzwonków. 

Zdecydowałem przywrócić backup - 9.5.10. Poszło gładko, po uruchomieniu napis: "twoje urządzenie zostało zaszyfrowane - resetuj".

Zmiana twrp i inne cuda nie pomogły.

W twrp skopiowałem zawartość pamięci na pc(o dziwo nic nie szyfrowane), format data, restore backup, ponowne kopiowanie w drugą stronę(twrp+pc), restore backup, skasowałem locksettings(3 pliki).

Wszystko działa OK.

Po wcześniejszych wersjach miui 10 (ogólnie niedopracowane i z totalną ilością błędów) miałem mieszane uczucia instalując miui eu 8.7.19. I spotkało mnie małe zaskoczenie, działa w końcu super bez błędów. Nie znalazłem jeszcze opcji, która nie działała poprawnie. Parę rzeczy można na początku skonfigurować i to tyle. W końcu wrócił certyfikat w sklepie google i Google Pay przestało mi wyrzucać że urządzenie zostało zrotowane albo zmodyfikowane. Mogę polecić tą instalkę jako najbardziej stabilną wersję miui 10 na note 3

Dnia 19.07.2018 o 21:48, dzidexx napisał:

8.7.12

Dzisiaj losowo przestał dzwonić: odebrałem a po 15 minutach nie słyszałem kilku połączeń - nieodebrane, xx-dzwonków. 

Zdecydowałem przywrócić backup - 9.5.10. Poszło gładko, po uruchomieniu napis: "twoje urządzenie zostało zaszyfrowane - resetuj".

Zmiana twrp i inne cuda nie pomogły.

W twrp skopiowałem zawartość pamięci na pc(o dziwo nic nie szyfrowane), format data, restore backup, ponowne kopiowanie w drugą stronę(twrp+pc), restore backup, skasowałem locksettings(3 pliki).

Wszystko działa OK.

Właściwie robi się to w ten sposób też to miałem i pomogło. Może nie z tego linka ale działa https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/twrp-password-t2511049/amp/

Może lepiej z tego linka https://andi34.github.io/faq/faq_twrp.html

Edited by pawelt

Źle mnie zrozumiałeś - twrp(dwie wersje) działało poprawnie, przywrócony 9.5.10 po uruchomieniu krzyczał o szyfrowaniu i konieczności resetu. Nawet jak go wgrałem po wipe system, data, cache.

@pawelt

8.7.19 - Możesz zajrzeć w "dźwięki" czy jest jakaś opcja, która wyłącza mp3 jako dzwonek?

Szybkie ustawienia nadal dostępne na zablokowanym ekranie?

Edited by dzidexx

Źle mnie zrozumiałeś - twrp(dwie wersje) działało poprawnie, przywrócony 9.5.10 po uruchomieniu krzyczał o szyfrowaniu i konieczności resetu. Nawet jak go wgrałem po wipe system, data, cache.
[mention=34049]pawelt[/mention]
8.7.19 - Możesz zajrzeć w "dźwięki" czy jest jakaś opcja, która wyłącza mp3 jako dzwonek?
Szybkie ustawienia nadal dostępne na zablokowanym ekranie?

Szybkie ustawienia nadal dostępne.

• Like 1