rynkov

Najbardziej stabilny soft - Mi Note 3

Recommended Posts

@up

Nie wiem czy to prawda mi się takie cuda z baterią nie zdarzają. Ale co fakt to fakt ten firmware jest praktycznie idealny, zdjęcia wychodzą świetnie najlepsze jak dotąd na Minote3, system działa szybko i bardzo oszczędnie na baterii. Niestety chyba po raz pierwszy wróciłem z 8.11.8 na 8.11.1 przede wszystkim ze względu na jakość zdjęć. 

Następny filmik wrzucę z dedykacją dla ciebie.

Zazwyczaj ładuję co 3 dni(60 godzin) przy 20~40%. 8.11.1 jest świetny w spoczynku ~3% przez noc. Ma błąd w pokazywaniu statystyk - gubi aktywność wifi - nie wyłączam.

@pawelt

Edited by dzidexx

Wiadomo wszystko zależy od stylu użytkowania. Niestety ja utrzymuję parę programów na sztywno i nie chodzi o face i podobne i sot u mnie też jest zabójczy. I tak nieosiągalny na innych firm. Właśnie teraz taki mam miewałem lepsze i gorsze

Screenshot_2018-11-15-00-22-00-591_com.miui.securitycenter.png

Ja panowie z szybkim pytankiem...bo już dawno w zmienianie softu się nie bawiłem, mam global stable...przejście na global dev raczej nie wymaga chyba odblokowywania bootloadera, na xiaomi .eu jest konieczne to wiem, ale na razie chciałem wstępnie przejść na wersję developerską z MIUI 9 na 10?

Edited by b_olton

Nie ma na note3 global dev czy się jednak mylę, chyba jednak się bo na oficjalnej stronie jest. 

Edited by pawelt

Dzisiaj dostałem info ze jest dostępna aktualizacja global stable 10.1.2.0 NCHMIFI. Tel dostał trochę kopa na miui 10 ale to tylko modyfikacja miui, wersja androida bez zmian. 

Ciekawe dlaczego nie wgrać miui pl z tego portalu. Już od dawna mam 8.1. Bez sensu siedzieć na global szczególnie stabil. Ciekawe czy masz odblokowanie twarzą bo jak używałem wcześniej nie było. 

Screenshot_2018-12-08-08-57-35-021_com.android.settings.png

Pytasz mnie?

Ja mam. Siedzę na MiuiPl dev, czekam na nast. stable.

CrDroid jest chyba jedynym dobrym Pie dla naszego modelu.

Na Global, Stable, CrDroid działa GCam, na Dev nie.

@up

najpierw potesuje tego globala ;) póki co wielki + dla ogólnej wydajności  - zauważalnie responsywniej wszystko smiga, do tego bateria na chwile obecną prawie 1,5 dnia , 3.5h SoT i 42% baterii zostało. 

3.5 sot na 40% to raczej nie za dobrze. Ja mam 7- 7,5 sot na jednym ładowaniu. Jak nie dotykam gier to nawet więcej. A mam parę pamięciożernych apek na stałe zablokowanych w pamięci. Taki aktualny zrzut jak widać 10%/h sot to jest nieźle. Chociaż dzidexx na pewno mnie przebija :-D

Screenshot_2018-12-08-12-47-13-360_com.miui.securitycenter.png

Nie wiem po czym wnosisz, że nie za dobrze. Sądzisz, że każdy używa telefonu tak samo i w takich samych warunkach? Tyle rzeczy wpływa na to, że takie porównania nie mają sensu. 

U mnie zasięg pomimo przekaźnika w mieście różnie. Cały czas włączone wifi + dane. Sprawdzę globala najpierw bo z lenistwa miuieu porzuciłem na etapie mi4. W razie potrzeby i napływu chęci zawsze mogę wrócić :)

4 godziny temu, pawelt napisał:

Chociaż dzidexx na pewno mnie przebija

Nie, ja mam ok. 15%/godz.Sot. Jak włączę YT to bliżej 10. 

Ja użytkuję zupełnie inaczej niż większość forumowiczów - do FB tylko zaglądam - obecnie Opera. Nigdy też mi nie zależało na wysokim Sot, raczej na małym spadku przy zgaszonym ekranie. Mam tablet - ten ma przechlapane - do 10h Sot dochodzi na dobę.

Custom Pie, AOSiP.

https://forum.xda-developers.com/mi-note-3/development/rom-aosip-t3876925

Format data przed wgraniem, gappsy i magisk zostają przy aktualizacji (z ustawień i/lub z zip'a). Firmware 10.2.3 stable potrzebne.

Nie działa przesyłanie na TV,

VoLte - moduł VoEnabler, poprawka dla użycia baterii przez gappsy - moduł sysconfig patcher.

Bateria 3dni(60h) + 6h sot.

https://youtu.be/2GuEf2PSoGY

Edited by dzidexx

Ostrzegam że na Minote3 xiaomi.eu 9.1.10 może wyczyścić całkowicie system, dane do zera. Niestety dopadło to mnie, fakt często robiłem kopie ale trochę to wkurzające. Fakt planowałem wyczyszczenie komórki do zera ale jednak mam wtedy kopię zaplanowaną bo nie wszystkie dane archiwizują sie w chmurach. A tutaj dostałem komórkę wyczyszczoną do zera i nie tylko ja

https://xiaomi.eu/community/threads/9-1-10.48651/post-467810

Ps. Ale za to naprawiło mi problem z bluetooth tzn po wyłączeniu blue. nie dawało się go ponownie włączyć bez restartu. Teraz działa idealnie. Coś za coś. 

Edited by pawelt

Ktoś instalował LineageOS z Android 9?

https://download.lineageos.org/jason

Używam od dłuższego czasu na Redmi 3 i sobie chwalę. Teraz chciałem na MI Note 3.

Panowie. mam najnowszy  Global. Jest dobry, problem jest tylko z Hotspotem. Działa, ale jak krew z nosa. Kombinowałem już z apn w Nju i Aero2. I tu pytanie: czy w xiaomi.eu działa hotspot bezproblemowo na pełnej prędkości? Dwa: czy działa NFC bez kombinowania? Jeśli odpowiedzi są na tak, może ktoś uprzejmy podeśle linka do zmiany romu, bom ja laik?

Screenshot_2019-03-26-21-17-18-708_com.android.settings.png

Screenshot_2019-03-26-21-17-28-081_com.android.settings.png

Screenshot_2019-03-26-21-17-34-972_com.android.settings.png

Edited by lindinho

Czy w przypadku przejścia z Miui Global na Miui Dev traci się wszystkie dane? Jak na Dev działa hotspot i NFC?

Edited by lindinho

Screenshot_2019-04-04-21-52-33-151_com.antutu.ABenchMark.thumb.png.8e20c25f55e30896820d89f1df6d11e9.png

Co wnosi ta aktualizacja? 

Czy wszystko działa poprawnie? 

U mnie wszystko działa ok

Na temat baterii na razie się nie wypowiadam 

Wydajność ok 

Edited by mikesz74