glaedrem

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Dzisiaj przyszedł nowy Mi4 - 16GB + 3 LTE (Biały).. Na pierwszy rzut oka - BOOOOOMBA ! Telefon jest naprawdę super. Zamówiony na xfs w środę, dzisiaj już był u mnie, zwykłym listonoszem (miły facet, pozwolił rozpakować przy nim). Oprócz telefonu - plecki drewniane Latte, również wyglądają superancko, mi band - póki co działa dosyć fajnie, jeszcze nie przetestowałem w 100%, ale jak narazie jest okej. 

Co do telefonu, z aktualizacją, oraz zmianom języka nie było żadnego problemu - pierwsze updater'em do wersji miui v6, później wipe i wszystko śmiga jak należy. Telefon bardzo przyjemny. Jak przyszedł miał 38% bateri, rozładowałem do 0, podłączyłem do ładowania i wielkie zaskoczenie - naładował się do 100% w 2 godziny z ogonkiem :o Czyżby dołączyli ładowarkę z Quick Charge'm ?

Muszę obowiązkowo kupić szkło - tutaj jakie polecacie Moccolo, Niklina, czy może coś innego ?

Dzisiaj przyszedł nowy Mi4 - 16GB + 3 LTE (Biały).. Na pierwszy rzut oka - BOOOOOMBA ! Telefon jest naprawdę super. Zamówiony na xfs w środę, dzisiaj już był u mnie, zwykłym listonoszem (miły facet, pozwolił rozpakować przy nim). Oprócz telefonu - plecki drewniane Latte, również wyglądają superancko, mi band - póki co działa dosyć fajnie, jeszcze nie przetestowałem w 100%, ale jak narazie jest okej. 

Co do telefonu, z aktualizacją, oraz zmianom języka nie było żadnego problemu - pierwsze updater'em do wersji miui v6, później wipe i wszystko śmiga jak należy. Telefon bardzo przyjemny. Jak przyszedł miał 38% bateri, rozładowałem do 0, podłączyłem do ładowania i wielkie zaskoczenie - naładował się do 100% w 2 godziny z ogonkiem :o Czyżby dołączyli ładowarkę z Quick Charge'm ?

Muszę obowiązkowo kupić szkło - tutaj jakie polecacie Moccolo, Niklina, czy może coś innego ?

Ja polecam Hard Glass od 3MK... co prawda cenę swoją ma... Ale na prawdę wysoka jakość (2 upadki, żadnej rysy, klucze też jej nie straszne). 

PS. Teraz nie trzeba już "formatować" baterii do 0% :D jest to niby nawet niewskazane :D

Meh jak przeliczaja to troche do d*py. :-P. I btw. "formowac", nie "formatowac" :-P

To przecież to samo jeżeli chodzi o baterie :P Oba sformułowania są poprawne :D

Niestety nie są. Baterie można jedynie formować. Formatuje się np dysk twardy.

Nadane listem w butelce

• Like 1

Niestety nie są. Baterie można jedynie formować. Formatuje się np dysk twardy.

Nadane listem w butelce

Wujek Google twierdzi co innego :<

Jak dobrze pamiętam miałem wgrane MIUI Polska.

Ale Buriza ma życzenie może wgrać każdemu, tylko daj mu info

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Witam jestem nowy na tym forum i rozważam kupno Xiaomi mi4, lecz nie mogę się zdecydować na wersje 3g bądz 4g. A co do tych wersji telefonów to zauważyłem, że wersja 3G ma 3 GB ramu a wersja Lte ma 2 Gb ramu. Z jakiego powodu tak jest i czy jest to duża wada wersji Lte ? Kolejne moje pytanie jest do odtwarzania mp3, czy wystarczy ściągnąć odtwarzacz  mp3 na Mi4 i będzie działało ? Bardzo mi się podoba kolor czarny, który jest narazie dostępny w wersji Lte i nie wiem co robić. Pomóżcie 

Witam jestem nowy na tym forum i rozważam kupno Xiaomi mi4, lecz nie mogę się zdecydować na wersje 3g bądz 4g. A co do tych wersji telefonów to zauważyłem, że wersja 3G ma 3 GB ramu a wersja Lte ma 2 Gb ramu. Z jakiego powodu tak jest i czy jest to duża wada wersji Lte ? Kolejne moje pytanie jest do odtwarzania mp3, czy wystarczy ściągnąć odtwarzacz  mp3 na Mi4 i będzie działało ? Bardzo mi się podoba kolor czarny, który jest narazie dostępny w wersji Lte i nie wiem co robić. Pomóżcie 

LTE jest także w wersji 3Gb ram, tylko że biała (nie widziałem ostatnio nigdzie czarnych). Sam kupiłem jednak wersję 2Gb RAM LTE i nie narzekam :P Co do odtwarzacza MP3 to nie wiem, nie używam systemowego :P wole Spotify :D

Yo ! 

W MIUI idzie wyłączyć 3G?

A Przesył danych?

Czy HD Voice działa po 2G?

Czy Mi4 z 2GB... ma jakieś problemy? :D 

Yo ! 

W MIUI idzie wyłączyć 3G?

A Przesył danych?

Czy HD Voice działa po 2G?

Czy Mi4 z 2GB... ma jakieś problemy? :D

Jak ustawisz wyszukiwanie tylko anten 2G to 3G Ci nie połączy chyba, że anteny 2G nie będzie. Transmisje danych także można wyłączyć. HD Voice... Kwestia operatora, nie telefonu, ale wątpię, aby na 2G to działało. Mam wersje 2Gb, problemów żadnych z nim nie mam, jeszcze mi się go zmulić nie udało :P

Dobrze, jak pisałem wcześniej to kupuję dla mamusi (jej pierwszy smart) i nie bardzo wiem co jej potrzebne...

- LTE/WCDMA

-2/3 GB

- 16/32 

Oczywiście głównie pisanie,dzwonienie,aparat czasem internet. I tyle. Więc chyba się nie będzie ścinać :P

Ale z kolei nwm jak przy przyszłych aktualizacjach... 3 GB ma zapas - że tak powiem. 

Dobrze, jak pisałem wcześniej to kupuję dla mamusi (jej pierwszy smart) i nie bardzo wiem co jej potrzebne...

- LTE/WCDMA

-2/3 GB

- 16/32 

Oczywiście głównie pisanie,dzwonienie,aparat czasem internet. I tyle. Więc chyba się nie będzie ścinać :P

Ale z kolei nwm jak przy przyszłych aktualizacjach... 3 GB ma zapas - że tak powiem. 

2G na luzie wystarczą... Mam 1.2Gb wolnego RAM, więc nawet jak jakiś ROM zwalą to ~800Mb-1Gb wolnego będzie na luzie :P Jeżeli twoja mama używa internetu sporo, a nie używa aplikacji wielu to moim skromnym zdaniem popartym doświadczeniem (mojej mamie także kupiłem Xiaomi :D) to LTE się bardziej opłaca niż 3Gb RAM xD Co do ilości pamięci Flash... teoretycznie na same zdjęcia 16Gb powinno wystarczyć w zupełności... Moja mama działa na 16Gb i nawet w 50% tej pamięci nie zawaliła :P

Przekonałeś mnie... chociaż... kurce...

Dodanie obsługi LTE a zabranie 1 GB RAM kosztuje 200 zł... To jest śmieszne. 

• Like 1

Przekonałeś mnie... chociaż... kurce...

Dodanie obsługi LTE a zabranie 1 GB RAM kosztuje 200 zł... To jest śmieszne. 

Jak 200zł? Wersja Mi4 2Gb/16Gb LTE kosztuje ~1080zł na XFS, natomiast wersja WCDMA 3Gb/16Gb 1220zł... Więc jak pisałem, jeżeli Twoja mama nie używa tony aplikacji, a surfuje po internecie to lepiej brać 2Gb i zaoszczędzić sobie ~150zł.

Na XFS 3GB RAM z LTE 1250zł, ale obecnie jest niedostępny. Musiałbyś zapytać, kiedy będą mieli na stanie ten model.

Czy wiadomo jaka jest przyczyna wycofania wersji Mi4 64GB (3GB RAM) ze sprzedaży?

(bo niestety 16Gb pamięci to dla mnie stanowczo za mało)

Czy wiadomo jaka jest przyczyna wycofania wersji Mi4 64GB (3GB RAM) ze sprzedaży?

(bo niestety 16Gb pamięci to dla mnie stanowczo za mało)

Z tego co wiem to wersja biała 3Gb/64Gb WCDMA jest normalnie dostępna :o

Moze chodzi mu o oferte Burizy. Nie ma, bo wykupilismy :D

Tak, tylko właśnie mówił, że już nie ma u producenta.

na Ibuygou również nie ma

Edited by vallorian

Gdzieś tu na forum kiedyś przeczytałem, że wersja LTE jest lepsza bo w WCDMA są jakieś problemy z wyświetlaczem.

Ktoś rozwieje moją wątpliwość bo nie chcę płacić 220zł drożej za wersje z LTE?

Od czwartku posiadam wersje WCDMA 16GB/3GB i nic odbiegającego od normy nie widzę. No chyba, że to w czasie wyjdzie, ale odpukać.

Wysłane z mojego MI 4W

Mam jedno pytanie "techniczne". Przeszukałem forum ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nie. Czy jest możliwość wyłączenia lampy błyskowej podczas połączeń przychodzących? 

Dialer - > ustawienia - > połączenia przychodzące

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Dziękuję bardzo, telefon mam dopiero kilka dni i jeszcze nie ogarnąłem wszystkiego ;-)

hej:) przeglądam oferty zakupu MI4 i natknąłem się na komentarz o wersji telefonu C i W- może ktoś z Was mógłby pomóc mi to rozszyfrować?

hej:) przeglądam oferty zakupu MI4 i natknąłem się na komentarz o wersji telefonu C i W- może ktoś z Was mógłby pomóc mi to rozszyfrować?

Mi4C to jak narazie tylko plotka... będzie lub nie... Mi4W to z tego co mi się wydaje po prostu Mi4 w wersji WCDMA.