Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszedł nowy Mi4 - 16GB + 3 LTE (Biały).. Na pierwszy rzut oka - BOOOOOMBA ! Telefon jest naprawdę super. Zamówiony na xfs w środę, dzisiaj już był u mnie, zwykłym listonoszem (miły facet, pozwolił rozpakować przy nim). Oprócz telefonu - plecki drewniane Latte, również wyglądają superancko, mi band - póki co działa dosyć fajnie, jeszcze nie przetestowałem w 100%, ale jak narazie jest okej. 

Co do telefonu, z aktualizacją, oraz zmianom języka nie było żadnego problemu - pierwsze updater'em do wersji miui v6, później wipe i wszystko śmiga jak należy. Telefon bardzo przyjemny. Jak przyszedł miał 38% bateri, rozładowałem do 0, podłączyłem do ładowania i wielkie zaskoczenie - naładował się do 100% w 2 godziny z ogonkiem :o Czyżby dołączyli ładowarkę z Quick Charge'm ?

Muszę obowiązkowo kupić szkło - tutaj jakie polecacie Moccolo, Niklina, czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł nowy Mi4 - 16GB + 3 LTE (Biały).. Na pierwszy rzut oka - BOOOOOMBA ! Telefon jest naprawdę super. Zamówiony na xfs w środę, dzisiaj już był u mnie, zwykłym listonoszem (miły facet, pozwolił rozpakować przy nim). Oprócz telefonu - plecki drewniane Latte, również wyglądają superancko, mi band - póki co działa dosyć fajnie, jeszcze nie przetestowałem w 100%, ale jak narazie jest okej. 

Co do telefonu, z aktualizacją, oraz zmianom języka nie było żadnego problemu - pierwsze updater'em do wersji miui v6, później wipe i wszystko śmiga jak należy. Telefon bardzo przyjemny. Jak przyszedł miał 38% bateri, rozładowałem do 0, podłączyłem do ładowania i wielkie zaskoczenie - naładował się do 100% w 2 godziny z ogonkiem :o Czyżby dołączyli ładowarkę z Quick Charge'm ?

Muszę obowiązkowo kupić szkło - tutaj jakie polecacie Moccolo, Niklina, czy może coś innego ?

Ja polecam Hard Glass od 3MK... co prawda cenę swoją ma... Ale na prawdę wysoka jakość (2 upadki, żadnej rysy, klucze też jej nie straszne). 

PS. Teraz nie trzeba już "formatować" baterii do 0% :D jest to niby nawet niewskazane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum i rozważam kupno Xiaomi mi4, lecz nie mogę się zdecydować na wersje 3g bądz 4g. A co do tych wersji telefonów to zauważyłem, że wersja 3G ma 3 GB ramu a wersja Lte ma 2 Gb ramu. Z jakiego powodu tak jest i czy jest to duża wada wersji Lte ? Kolejne moje pytanie jest do odtwarzania mp3, czy wystarczy ściągnąć odtwarzacz  mp3 na Mi4 i będzie działało ? Bardzo mi się podoba kolor czarny, który jest narazie dostępny w wersji Lte i nie wiem co robić. Pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum i rozważam kupno Xiaomi mi4, lecz nie mogę się zdecydować na wersje 3g bądz 4g. A co do tych wersji telefonów to zauważyłem, że wersja 3G ma 3 GB ramu a wersja Lte ma 2 Gb ramu. Z jakiego powodu tak jest i czy jest to duża wada wersji Lte ? Kolejne moje pytanie jest do odtwarzania mp3, czy wystarczy ściągnąć odtwarzacz  mp3 na Mi4 i będzie działało ? Bardzo mi się podoba kolor czarny, który jest narazie dostępny w wersji Lte i nie wiem co robić. Pomóżcie 

LTE jest także w wersji 3Gb ram, tylko że biała (nie widziałem ostatnio nigdzie czarnych). Sam kupiłem jednak wersję 2Gb RAM LTE i nie narzekam :P Co do odtwarzacza MP3 to nie wiem, nie używam systemowego :P wole Spotify :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo ! 

W MIUI idzie wyłączyć 3G?

A Przesył danych?

 

Czy HD Voice działa po 2G?

 

Czy Mi4 z 2GB... ma jakieś problemy? :D

Jak ustawisz wyszukiwanie tylko anten 2G to 3G Ci nie połączy chyba, że anteny 2G nie będzie. Transmisje danych także można wyłączyć. HD Voice... Kwestia operatora, nie telefonu, ale wątpię, aby na 2G to działało. Mam wersje 2Gb, problemów żadnych z nim nie mam, jeszcze mi się go zmulić nie udało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jak pisałem wcześniej to kupuję dla mamusi (jej pierwszy smart) i nie bardzo wiem co jej potrzebne...

 

- LTE/WCDMA

-2/3 GB

- 16/32 

 

Oczywiście głównie pisanie,dzwonienie,aparat czasem internet. I tyle. Więc chyba się nie będzie ścinać :P

Ale z kolei nwm jak przy przyszłych aktualizacjach... 3 GB ma zapas - że tak powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jak pisałem wcześniej to kupuję dla mamusi (jej pierwszy smart) i nie bardzo wiem co jej potrzebne...

 

- LTE/WCDMA

-2/3 GB

- 16/32 

 

Oczywiście głównie pisanie,dzwonienie,aparat czasem internet. I tyle. Więc chyba się nie będzie ścinać :P

Ale z kolei nwm jak przy przyszłych aktualizacjach... 3 GB ma zapas - że tak powiem. 

2G na luzie wystarczą... Mam 1.2Gb wolnego RAM, więc nawet jak jakiś ROM zwalą to ~800Mb-1Gb wolnego będzie na luzie :P Jeżeli twoja mama używa internetu sporo, a nie używa aplikacji wielu to moim skromnym zdaniem popartym doświadczeniem (mojej mamie także kupiłem Xiaomi :D) to LTE się bardziej opłaca niż 3Gb RAM xD Co do ilości pamięci Flash... teoretycznie na same zdjęcia 16Gb powinno wystarczyć w zupełności... Moja mama działa na 16Gb i nawet w 50% tej pamięci nie zawaliła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie... chociaż... kurce...

 

Dodanie obsługi LTE a zabranie 1 GB RAM kosztuje 200 zł... To jest śmieszne. 

Jak 200zł? Wersja Mi4 2Gb/16Gb LTE kosztuje ~1080zł na XFS, natomiast wersja WCDMA 3Gb/16Gb 1220zł... Więc jak pisałem, jeżeli Twoja mama nie używa tony aplikacji, a surfuje po internecie to lepiej brać 2Gb i zaoszczędzić sobie ~150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...