Skocz do zawartości

Xiaomi mi5 spadek pojemności baterii


Morton

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa. Ja aktualizujac regularne na kolejne wersje, począwszy od listopada 2016 nie uzyskałem tak świetnych wyników. Rekordem było około 7h włączonego ekranu, obecnie (często LTE) zazwyczaj osiągam 3.5h. Twój przykład bardzo dobrze pokazuje jaki wpływ na czas pracy ma soft (choć zapewne sam użytkownik tutaj dużo wnosi).

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft:

Ograniczona max jasność do 75%, włączone oszczędzanie baterii na maksa w aplikacjach, z wyjątkiem tylko tych potrzebnych (kłódka). Zmiana kalendarza z xiaomi na google.

 

 

Użytkownik:

W pracy wi-fi, "Dane" wyłącznie lub 3G, dużo czytam. Na telefonie nie gram w żadne gry.

 

 

------------------------

 

 

Pomiary miernikiem USB

 

Na lg g2 mini uzyskałem większą powtarzalności pomiarów w porównaniu do Defy.

 

Miernik zewnętrzny 0.5A do 3.2V

1454mAh.

 

Miernik USB

1576mAh

1600mAh

 

Pomiary mAh na usb są dla około 5V. Po uwzględnieniu tego i sprawności ładowania, uzyskamy mnożnik ~0,93.

Możemy też dokładniej policzyć mAh z Wh podawanych przez J7-g.

 

Czyli miernik USB

1465mAh

1488mAh

 

 

--------------------------------------

 

Dokładność samego miernika USB w porównaniu do tradycyjnego miernika cyfrowego.

 

3a2d22cfa67c7829129ea3d7fb35772e.jpg

0,45A

 

27043381841cba782593635f2b5d2ce1.jpg

5,15V

 

 

 

 ______1 03 2019______________

 

Dotychczas używałem ładowarki 5V 2A.

 

Ostatnie dwa ładowania zrobiłem fabryczną ładowarką Mi5 oraz QC3.0 (QC-008).

 

Telefon bardzo się grzał, SOT spadł do około 4h.

Wygląda, że Cameron Sino MUM500SL bardzo nie lubi szybkiego ładowania.

 

 

 

Mi5 MIUI 9 (7.9.21) eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć.

Tak jak i u Was bateria odmówiła współpracy. Od 3 miesięcy jadę na 20-40% pojemności i mam już dość. Dokładnie to za pozytywnymi opiniami z tego wątku kupiłem baterię Nohon z Ali od oficjalnego sprzedawcy. Niestety bateria przyszła naładowana w 6%. Maks co udało się uzyskać to 46% a po 3 dniach 20 ileś. Sprzedawca mnie zwodził i dopiero Ali odzyskało kasę. Następnie wybór padł na "oryginał" z allegro i ta sama sytuacja. Naładowana do 23% i w ciagu minuty spadło do 7% i po podłączeniu tak samo wzrosło:) Bateria odesłana, czekam na kasę. Oryginał nie wchodzi w grę przez serwis MI w Tychach bo wysyłają gdzieś tel żeby zainstalować baterię, a nie dam prywatnego urządzenia komuś na serwis a samej mi ot tak nie sprzedadzą :))) Mistore nie mają. 

PYTANIE:) Czy ktoś z Was teraz wymieniał baterię i może polecić coś równie dobrego jak oryginał?? Mam maks 10-15% więc dni mojej baterii są policzone. Padły tutaj marki Nohon, Lasoncoer i oryginały z alle:) Pomocy i dzięki za info!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę nową wiadomość, bo jednak teraz dotyczy nowego domniemania z niedomaganiem baterii. Kupiłem w serwisie telefonów w Kato oryginał baterii za 90zł. Fajnie, bateria naładowana w 62%, porozmawiałem ze sprzedającym i bierze tylko z 1 źródła od lat i nie ma problemu. Jednak podłączyłem ją do ładowania przy 14% i nałądowana w 24. Kolejna próba to samo. Zostawiłem na noc 60. po dniu udało się naładować do  100%. Ładuje zbyt długo i ewidentnie bateria szybciej ucieka, ale zadzwoniłem do serwisanta i powiedział, że wina leży raczej po stronie telefonu skoro to już 3 bateria tak ma, podał możliwość wady w dolnej płytce i chce abym oddał tel na 1 dzień aby sprawdził jak ładuje. Macie jakiś pomysł ? 

Nie chcę komuś oddawać telefonu nawet na minutę a co dopiero na 1 dzień. Są jakieś programy blokujące dostęp do zawartości? Bo tak jakbym dał komuś pamiętnik i liczył, że naprawi okładkę bez zaglądania :)))

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 2.06.2019 o 19:48, asmaxx napisał:

Nie chcę komuś oddawać telefonu nawet na minutę a co dopiero na 1 dzień. Są jakieś programy blokujące dostęp do zawartości? Bo tak jakbym dał komuś pamiętnik i liczył, że naprawi okładkę bez zaglądania :))) 

Dzięki

Mam tak samo...

Właśnie zamówiłem (20min temu) LINK:baterię. Zobaczymy jak będzie.

Pisałem o ładowaniu, ale nikt nie odpowiedział - znalazłem >>> LINK

Zaczęto o baterii pisać po tej aktualizacji... Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko się zużywa, ale to co dzieje się z baterią od około miesiąca - to jakaś 'komedia'.

Nie uważam, żeby bateria traciła żywotność 'skokowo'. Z około 10-12 godzin użytkowania do max kilku?? Zwykle tylko czytam, albo Mp3 na słuchawkach.

Wydaje mi się za to że jesteśmy BETAtesterami, bo że każda kolejna 'aktualizacja' wraz z wizualnymi duperelami niesie ze sobą jakieś KONKRETNE bugi.

Edytowane przez PermBan
link wygasł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...