Jump to content

PermBan

Użytkownicy
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PermBan

 1. Jak najszybciej zgraj dane (jeśli nie masz kopii w chmurze), bo płyta 'zielenieje' i wkrótce przestanie się telefon uruchamiać!
 2. Ja szukam do tylnej kamerki Mi5 (37pin - 20 +17), jak znajdziesz, to się pochwal. Ja będę pamiętał o twoim!
 3. Spędziłem kilka tygodni na szukaniu tego gniazda i albo nie ma, albo UMIEJĘTNIE omijam wyniki poprawnych wyszukiwań. Na pierwszej fotce (z internetu) widać o co konkretnie mi chodzi. Jest to złącze FPC 20+17 'nóżek', będę baaardzo wdzięczny za każdą pomoc w odnalezieniu tego - DZIĘKUJĘ! LINK ---- Tu są podobne, ale NIE 37pin :(
 4. Żadne czary nie pomagają i pi3rdolenie o serwisach i zepsutej płycie za 100 dolców też nie, bo sprawny telefon za tyle się słabo sprzedaje. Znajdźcie kogoś kto wymieni małą 'kostkę' na płycie i telefon wraca do żywych. Koszt 10-30zł Kostka to: PMI8994 ale uwaga z tego co wiem z różnymi końcówkami w moim przypadku to jest 002, jak u ruska z filmiku. Czyli: PMI8994 002
 5. Mam tak samo... Właśnie zamówiłem (20min temu) LINK:baterię. Zobaczymy jak będzie. Pisałem o ładowaniu, ale nikt nie odpowiedział - znalazłem >>> LINK Zaczęto o baterii pisać po tej aktualizacji... Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko się zużywa, ale to co dzieje się z baterią od około miesiąca - to jakaś 'komedia'. Nie uważam, żeby bateria traciła żywotność 'skokowo'. Z około 10-12 godzin użytkowania do max kilku?? Zwykle tylko czytam, albo Mp3 na słuchawkach. Wydaje mi się za to że jesteśmy BETAtesterami, bo że każda kolejna 'aktualizacja' wraz z wizualnymi duperelami niesie ze sobą jakieś KONKRETNE bugi.
 6. Problem POWSTAJE głównie podczas dmuchania sprężonym powietrzem w stronę mikrofonu... Jestem pedantem i nie lubię kurzu!! (ja zepsułem 2 moduły). Na całe szczęście naprawa JEST tania i łatwa!! Kupujemy taki ...moduł - LINK... (ja kupiłem do Mi5 - Ty poszukaj do SWOJEGO MODELU TELEFONU) i wymieniamy. Problem 'z bani'. UWAGA na Youtube jest 'jak wyjąć baterię z Mi5' (ja się nabrałem), ale niczego nie uszkodziłem.. Chodzi o to żeby NICZYM NIE PODWAŻAĆ BATERII, tylko są dwie naklejki (taśma dwustronna) które należy pociągnąć!! (czarne prostokąty na spodzie baterii). UWAGA. BARDZO, ALE TO BARDZO OSTROŻNIE PODŁĄCZAĆ WTYCZKĘ MODUŁU - KURNA UWRAŻLIWIAM WAS, BO BARDZO ŁATWO JĄ SPIERD..IĆ. Jak Ci się łapy trzęsą - to poproś kogoś kto np. nie jest grabarzem, albo nie pracuje przy młocie pneumatycznym i ma w łapkach wyczucie! Przelutowanie tego gniazda na płycie telefonu to już SPOOORE wyzwanie!! pozdro. ps. zamiast płacić kosmiczne pieniądze za serwisy/przesyłki, to możecie zafundować mi np. LINK>>browarka<<<, bo sam 'walczyłem' z tym dobre pół roku MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM. A Ty nie bądź sknera
 7. Problem POWSTAJE głównie podczas dmuchania sprężonym powietrzem w stronę mikrofonu... Jestem pedantem i nie lubię kurzu!! (ja zepsułem 2 moduły). Na całe szczęście naprawa JEST tania i łatwa do naprawy. Kupujemy taki ...moduł - LINK... (ja kupiłem do Mi5 - Ty poszukaj do SWOJEGO MODELU TELEFONU) i wymieniamy. Problem 'z bani'. UWAGA na Youtube jest 'jak wyjąć baterię z Mi5' (ja się nabrałem), ale niczego nie uszkodziłem.. Chodzi o to żeby NICZYM NIE PODWAŻAĆ BATERII, tylko są dwie naklejki (taśma dwustronna) które należy pociągnąć!! (czarne prostokąty na spodzie baterii). UWAGA. BARDZO, ALE TO BARDZO OSTROŻNIE PODŁĄCZAĆ WTYCZKĘ MODUŁU - KURNA UWRAŻLIWIAM WAS, BO BARDZO ŁATWO JĄ SPIERD..IĆ. Jak Ci się łapy trzęsą - to poproś kogoś kto np. nie jest grabarzem, albo nie pracuje przy młocie pneumatycznym i ma w łapkach wyczucie! Przelutowanie tego gniazda na płycie telefonu to już SPOOORE wyzwanie!! pozdro. ps. zamiast płacić kosmiczne pieniądze za serwisy/przesyłki, to możecie zafundować mi np. LINK>>browarka<<<, bo sam 'walczyłem' z tym dobre pół roku MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM. A Ty nie bądź sknera
 8. Przed znalezieniem tego posta też mi coś strzeliło do łba [bo przed dłuższym urlopem] żeby zakodować sobie telefon. Któż to wie co się stanie na urlopie, jesteśmy mniej, albo wcale nie skupieni/pijani/etc. KURRRRRRRRRRrrrrrr(w)a ludzie kodowanie już trwa dobre 6 godzin, a ja za chwilę mam wyjazd Może by tak dać dodatkowe ostrzeżenie, że na tą operację, przy upchanym telefonie potrzebujemy np. kilka dni !!! Nie wiem na ile to mogłoby pomóc, ale tuż przed przystąpieniem do całej procedury włĄczyłem tryb wydajny, czyli 4x2,5Ghz, bo nie spodziewałem się, że system się wyłączy, a cała procedura przebiega pod "DOS'em" >>>> czyli po restarcie, a PRZED załadowaniem się MIUI. ps. PROPONUJĘ PODPIĄĆ NA GŁÓWNEJ - dla przyszłych pokoleń! i zmniejszenia ilości przekleństw userów pod adresem MIUI ------------------------------ Mi4 64Gb
 9. Gadaj sobie zdrów, tak jak googli i innych im podobnych niby nie interesują Twoje zainteresowania i frazy w wyszukiwarkach - loool.
 10. Miałem to samo - to "prezent" od xiaomi, albo tylko od programistów :/ looknij - tu>>> A może by tak poszukać u siebie w telefonie przyczyn? a nie u innych. Nie bronię w żadnym wypadku PLAY-a, ale ten s..rwiały dodatek niejednemu już wydrenował kieszeń. Zrozumiałbym jak by kasa ta "szła" do xiaomi, ale idzie pewnie zupełnie coś innego (bardziej wartościowego!?) - NASZE DANE! i zupełnie nie ważne co to za dane - ważne jest dla nas to, że coś bez naszej zgody wYchodzi!
 11. SYGIC też nie działa. 'aplikacja NIE została zainstalowana' instalowana może 5-6x, za każdym razem ta sama informacja.
 12. Chciałbym tylko w powyższym wątku oświadczyć, że po reinstalacji problem ustał. Chciałbym tylko, żeby nasi kucharze w jakiś sposób zabezpieczyli ową funkcję! Nie gdzieś głęboko/ukryte w ustawieniach-uprawnieniach - zwykłe ustawienie DANE MOBILNE wł/wył i ZERO dostępu innych działających sobie np. w tle aplikacji. ps. Zauważyłem, że NIE działa mikrofon jak włączę "głośnomówiący" nie działa nawet jak wyciszę mikrofon i wŁączę ponownie - nic zupełna cisza - testowałem kilkukrotnie. Proszę o poradę to problem z moją słuchawką, czy błąd w sofcie !? UPDATE. Trochę przez ostatni miesiąc miałem urwanie d00py, ale... Zainstalowałem MIUI 6.2.18 i.... problem NADAL istnieje (jak wyżej), doszedłem jednak do 'potencjalnych' podejrzanych. A to niespecjalnie dobrze świadczy o MIUI :/ Powinienem szukać jeszcze czegoś - czy to już wszystkie "furtki" ?? Osobiście bardzo mnie takie coś wqrwia, że muszę przetrząsnąć dziesiątki opcji w poszukiwaniu "INTRUZA" Nadmienię raz jeszcze, że przesył danych na 101% mam wYłączony - jak nie zamierzam używać. Chciało by się powiedzieć "LOL".
 13. sprytnie - ale TYLKO o tym czasie dowiedział byś się, że coś Cię "okrada", bo w ciągu dnia (jak sam z neta kożystasz) w życiu tego nie wyłapiesz.
 14. To kto pierwszy wpadł na taki trik i w jakim celu?
 15. Jeśli nawet - to spory "minus" dla MIUI, bo to system i jego ustawienia mają być nadrzędnymi, a nie odwrotnie.
 16. Dzięki o tym nie pomyślałem. Również dziękuję, ale to są "półśrodki", wypadałoby całkowicie zarzegnać przyczynę. Dziś (jak już mnie okradło) postanowiłem włączyć przesył danych, ale NIC z internetem połączyć się nie chciało (tak poblokowałem) - więc MUSI to być jakaś usługa w tle, która IGNORUJE wszystkie blokady i "zakazy"! Miałem na telefonie KASPERSKIEGO [mam wykupioną usługę] , który również powinien blokować różne niechciane rzeczy z netu i świecił na zielono! Zdaję sobie sprawę z tego, że większość dzisiejszych użytkowników ma nielimitowany internet i takimi drobiazgami się nie musi kłopotać, niemniej jednak dość "ciekawa" przypadłość. Nie twierdzę, że w samym systemie MIUI, niemniej jednak przełącznik (w moim przypadku) przesyłu danych powinien mieć BEZWZGLĘDNY i niczym nie podważalny priorytet i ucinać WSZELKIE połączenia-Amen. A z jakiegoś fajnego monitora co i ile (nawet te ukryte) siorbie danych bym się osobiście ucieszył. Ktoś zna jakąś treściwą apkę?? Zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych - zobaczę czego się jutro dowiem. Używam dużo mobilnego internetu, ale sporadycznie - natomiast jak mi coś wycieka bokiem, to zaczynam być zły ps. nie znalazłem podobnych zdarzeń w googlach - a może źle szukałem. POZDRAWIAM.
 17. Wersja MIUI: MIUI Polska 5.12.11 Posiadany smartfon: Mi4 Jakim użytkownikiem jesteś? Z długim stażem Opis znalezionego błędu Coś SYSTEMATYCZNIE zjada mi 3 KB/dziennie mimo iż dane mobilne są WYŁĄCZONE. Mam PrePida i krew mnie zalewa jak za użycie tych nieszczęsnych 3 kilobajtów płacę dzienną stawkę za połączenie z internetem. Powyłączałem wszystko co się dało, poinstalowałem jakieś monitory internetu, ale budzę się rano, zaglądam na stronę operatora - a tam 02:10 użycie internetu kolejne połączenie 3-7KB. HELP- Jeśli dane w ustawieniach są WYŁĄCZONE, to co ma kontrolę nad tymże sytemem i może ignorować w/w ustawienie ??
 18. Jak w tytule. I jak w tym opisie. Albo tu. Dało by się coś takiego "wszyć" do MIUI, wydaje mi się to świetną sprawą na jakieś np.piesze wędrówki, albo kiedy pozostało nam powiedzmy 5% baterii i mniej, itp itd. O ile bateria w naszym Mi4 sprawuje się conajmniej świetnie - to uważam dodatkową opcję w MIUI za w pewnych sytuacjach niezmiernie przydatną. POZDRAWIAM.
 19. link: Ten o którym pisałem wyżej jest niedobry?
 20. ! TYLKO ! banalnie proste, trwałe i tanie rozwiązanie mnie interesują.

 21. Wszystkie ssawki i inne"wymyślate"uchwyty w końcu lądują na podłodze jedne latem inne zimą, albo wyłamują się z nich uchwyty, albo Cię wq.... bo telefon się trzęsie jakby mu było zimno, albo.. albo.. ********************************************************* Znalazłem jakiś rok temu, link:(taki) na wieki wieków i do KAŻDEGO smartfona. Co najważniejsze NIGDY nie zasłoni żadnego gniazdka Druga poważna zaleta to cena! Trzecia: nigdy nie przysłoni Ci pola widzenia ! R E W E L A C J A ps. wtyk ładowarki link:(Mikro USB) 3A/15W mam przepchany przez otwór nawiewu na szybę - polecam. (póki co, nie ma telefonu który potrzebuje więcej prądu - działał na nim "dziadzio" HTC HD2, działa Mi4) ps1. koszt to jakieś (w sumie) 20-25 złotych - śmieszna kwota i nawet za 10 lat nie będzie czego poprawiać. POZDRO.
 22. Odzywam się dopiero teraz, ponieważ do 19-tej byłem w pracy "Chowanie się ikon" w MIUI, to żadna nowość jak się okazuje: https://www.google.co.uk/search?q=miui+missing+settings+ikon&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=RarfVJriD8v4UPDbgZAP ************************************************************ Nie było potrzebne ŻADNE wipe, reinstalacja systemu - to rozwiązania rodem z wczesnego windowsa !!! http://zapodaj.net/a3bd6eecf3f26.jpg.html dziękuję - dobranoc. ps. kolego Acid DZIĘKI WIELKIE ZA CHĘĆ POMOCY i sorry, że się uniosłemm bo komentarze w stylu: ps. Kupiłem telefon tu:http://www.xiaomishop.com/
 23. Przyzwyczajenie po HTC HD2, bo mi tak łatwiej, bo go lubię? Przecież w temacie jasno opisałem problem. CHYBA JASNO. I JAKI ma Twoja kolego ACID sugestia/odpowiedź związek z tematem??? Chciałeś mnie upokorzyć, czy czymś zabłysnąć? ps. a ja sugetuję zabierać głos w tematach w których można coś doradzić, albo wcale.
×
×
 • Create New...