Jump to content

Aparat w Xiaomi Mi5

Recommended Posts

Witam

Posiadam od niedawna smartphone xiaomi mi 5 wersja 3/64gb. Najnowsze oprogramowanie wersji global. Mam pytanie. Pocykałem pare fotek i niektóre wyszły naprawdę genialnie. Szczególnie np samochodu. Ten plik waży ok. 4mb. Natomiast zrobiłem także zdjęcie w plenerze. Waży ono PRAWIE 8mb, z HDR a szczegółowość jego jest hmmm.... spodziewałem się lepszej. W ustawieniach aparatu denerwuje mnie to że jakość zdjęć określa się jako: słaba, dobra, bardzo dobra. Czy istnieje możliwość głębszego ustawienia konkretnych możliwości aparatu? Może w wersji MIUI Polska zachowuje się to lepiej. 

Czekam na jakieś sugestie, podzielcie się swoimi uwagami na temat jakości zdjęć robionych za pomocą mi5

• mrosi changed the title to Aparat w Xiaomi Mi5

Nie ma więcej ustawień na na ROMie MIUIPolska. Aplikacja aparatu jest prawdopodobnie dokładnie taka sama i gama ustawień jest identyczna.

Co do zdjęć plenerowych, mój Mi5 robił czasem taką kaszanę gdy miałem focus ustawiony na Automatyczny. W trybie manualnym takich problemów nie mam.

Generalnie radzę się przyzwyczaić do różnej "jakości" zdjęć na telefonach Xiaomi. To akurat jedna z najbardziej zaniedbanych funkcji tych urządzeń, kiepsko wsparta przez producenta oprogramowaniem.

Używam open camera i polecam zamiast systemowej apki. Można wybrać API2 i wiele innych rzeczy, w tym moją ulubioną czyli timer ustawić na 1sek (przez co niweluje drgania od wciskania przycisku migawki albo tapowania na ekran). Co do HDR bym uważał, dodatkowo w open camera możesz tapnąć focus w dane miejsce i wtedy iso też sie zmieni pod te miejsce (jasność zdjęcia) - w przypadku krajobrazów to się bardzo przydaje żeby nie "wypalić" nieba.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...