Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Redmi Note 4/4X


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będzie można pisać swoje opinie na temat inny systemów :)

Xiaomi Redmi Note 4 - Snapdragon 625 - LTE 800 MHz B20 i Xiaomi Redmi Note 4 - Snapdragon 625 posiadają te same pliki instalacyjne dla systemów. 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • Odpowiedzi 908
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@xvxx

Poprawną odpowiedź udzielił @lukaszop

Dla telefonu z Snapdragon systemy można pobierać z 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Powiem tak.. jeśli nie używasz Google camera a coś innego nie jest źle. Ja używam snapdragon camera I zdjęcia trochę lepsze są w miui.. tam lepiej działa tryb hdr. Ale nie anjgorzej. Jeśli chcesz mogę jutro wrzucić zdjęcia przykładowe..

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O jakich "lagach"prawisz bo na 8.2.5 nie mam

Wytapano z RN4X


Czasami podczas korzystania z Messengera podczas otwierania dymku lagi.. w wielu miejscach takie się pojawiają czasami.. wiem że jak go odinstaluje to nie będzie ale to chyba nie o to chodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 00:37, majdan12 napisał:

W tym temacie będę robił recenzje alternatywnych systemów/firmware/kernel. 

Mój Xiaomi Redmi Note 4 - Snapdragon 625 - 3 GB RAM - 32 GB ROM - LTE 800 MHz B20 - Wersja kolorystyczna czarna jest w drodze i jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu pojawi się pierwsze recenzja. Oczywiście Redmi Note 4X posiada te same systemy co mój przyszły Xiaomi :-)

Nie chce byc ch** wiekszym niz jestem, ale czy nie powinienes tematu rozpoczac po tym jak przetestujesz chociaz jeden z tych cutomow ?

A z innej beczki to jestem dzis juz spruty, ale zazwyczaj nie musze czytac 5 razy postu aby ogarnac o co chodzi autorowi, natomiast twojego dalej chyba nie okielznalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza

Jak założyłem temat w dziale Mi 5 to przetestowałem jeden system i stworzyłem temat, ale czy to miało znaczenie? no nie sądzę aby miało. 

Dla ostudzenia zapału to się zmieniło sporo w kwestii dostawy telefonu i możliwe że jeszcze trochę poczekam na telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza

Zrobiłem coś co i tak bym zrobił. Zauważ że w temacie Mi 5 nie tylko ja testowałem systemy, więc możliwe że ktoś coś wcześniej zrecenzuje niż ja. Czwartek był plan że telefon będę mieć na dziś, ale sklep (Polska) coś nawalił a po drugie postanowiłem zamówić w innym sklepie (Chiny).

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę.:D Obecnie od dwóch dni jestem na  AospExtended ROM V4.2, a przesiadłem się a xiaomi.eu 7.5.25. Zacznę od baterii, która to lepiej trzyma jak w miui. Ciężko mi jeszcze ocenić, ale będzie około 10h SOT w trybie mieszanym. To o jakieś 2h poprawa w stosunku do xiaomi.eu. Poprawiła się też słyszalność mojego głosu podczas rozmowy telefonicznej. Romik mega szybki, bez lagów, czy restartów. Brakuje mi kamerki z miui, ale zainstalowałem footej camera i da się żyć. Tak więc gorąco polecam. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni "jadę" na Resurrection Remix i... jestem wielce zadowolony. Nie tylko bardziej odpowiada mi sam interfejs i pikselowy launcher, ale samo zarządzanie pamięcią oraz czas pracy na akumulatorze są zwyczajnie lepsze. Aplikacje nie są ubijane w tle (a jeśli już są, to odbywa się to znacznie mniej agresywnie) i dłużej pozostają żywe bez kombinowania z ustawieniami oszczędzania energii. Czas pracy na baterii jest rewelacyjny - przez noc spada między 0 a 1%, zaś czas SoT wydłużył się o ok. 50%, tj. w ostatnich wersjach MIUI udawało mi się uzyskać 1h na każde 10%, zaś tutaj od 90 do 80% wyświeciłem ekranem półtorej godziny (łączność po wifi). Świetnie działa też dzielenie ekranu i korzystanie z dwóch aplikacji - w końcu mogę słuchać jakiegoś dennego utworu na youtube poleconego przez rozmówcę na messengerze i jednocześnie pisać, jak mocno denny ów utwór jest ;)

Wniosek: polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ubolewam nad tym, że nie pomyślałem wcześniej o zrobieniu takiego porównania, obecnie zwyczajnie mi się nie chce przywracać kopii MIUI :D Mogę na chwilę obecną napisać jedynie, że... zdjęcia wydają się jak by nieco bardziej... "płaskie"? Będę miał trochę więcej wolnego czasu w weekend, więc może zmuszę się do takiego testu, bo sam jestem mocno ciekaw jak to wygląda. Zastanawiam się też, czy (a jeśli tak, to o ile) fakt wydania źródeł kernela jest w stanie wpłynąć na poprawę aparatu, no i w ogóle - co dzięki tym źródłom autorzy ROMów mogą usprawnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu tak było u mnie, ale Lineage potwornie zżerał akumulator. Godzina czasu i 10% ubyło. Zrobiłem więc ponownie factory reset, wipe i wrzuciłem Ressurrection Remix i... Tu jest ok. Nie wiem, co było przyczyną takiej padaki Lineage, prawdopodobnie sprawdzę ten system ponownie, kiedy (o ile w ogóle) ukaże się bardziej oficjalna wersja.

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widzę na XDA, a jeśli pokazały się gdzieś indziej, to nie wiem gdzie szukać ;)

Swoją drogą, ponowię może bardzo laickie pytanie, ale... co daje dostęp do źródeł kernela i czego można się spodziewać, jeśli ktoś kumaty i z dużym zapałem zacznie w nim dłubać? Czy można wtedy oczekiwać poprawy aparatu (wiem, miałem wrzucić test w weekend, ale był to zbyt aktywny okres, by mieć czas cokolwiek dłubać, także jeśli ktoś inny porównania nie zrobi... ja zrobię w bliżej nieokreślonej przyszłości :|) oraz innych (jakich?) parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawały dużo, bo jeszcze za czasów pierwszych Galaxy S pojawiało się od groma ROMów i kerneli, a te pozwalały na np. under- lub overclocking procesora, co w czasach jedno- i dwurdzeniowych procesorów dawało duży przyrost mocy szczególnie w przeglądarkach internetowych i grach. Kumaci modyfikowali zarządzanie pamięcią, grzebali przy układach graficznych, dodawali obsługę bajerów poprawiających audio i video czy tak optymalizowali całość, że zużycie energii zauważalnie spadało. Teraz to już mnie tak nie interesuje oprócz jednej funkcji - Quick Charge. I liczę na to, że pojawi się stockowy kernel z włączoną właśnie tą funkcją. No, może przydałoby się jeszcze zmniejszenie agresywności w zamykaniu aplikacji działających w tle. Mam 4GB RAMu, dostępne 2.5GB na start, po paru dniach 1.5-1.8GB, więc po co mam wszystko zamykać? :) A tak się zdarzy, że coś po jakimś czasie ładuje się od nowa.

Dziś źródła dają głównie możliwość stworzenia alternatywnego oprogramowania i wyeliminowania większości błędów, bo jeśli nie ma źródeł, to trzeba sporo rzeczy przeportować z innych sprzętów, tworzyć wszystko od podstaw. Stąd spora ilość ROMów typu Lineage OS, AOSP, Remixy i inne.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/repack-t3598405

Jedyny kernel jaki znajdziesz na XDA. Małe tweaki, nic zauważalnego w normalnym użytkowaniu ;) Bym się na bóg wie co nie nakręcał. Generalnie bardzo duże wsparcie mają flagowce. Takimi tanimi pierdołami nikt się nie zajmuje, bo ludzie co rok zmieniają. 

Jedyny w miarę rom na nasze Redmi to AOSPExtended. Dev w miarę często uaktualnia i wydaję hotfixy/fixy na bugi. I tyle. I tak jakość rozmów jest do D. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, painball napisał:

[ciach]Jedyny w miarę rom na nasze Redmi to AOSPExtended. Dev w miarę często uaktualnia i wydaję hotfixy/fixy na bugi. I tyle. I tak jakość rozmów jest do D. :P

Masz (lub ktoś z pozostałych forumowiczów) może porównanie z Ressurrection? Bo niby RR mi odpowiada, ale nie wiem, czy się jeszcze nie pobawić w inne ROMy ;)

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w miarę wszystko działa. Dla mnie to argument. Filozofii wielkiej nie mam. Jak drukowanie z telefonu nie działa na żadnym po za AOSPExtended. W Lineage koleś przez 3 tygodnie nie mógł hotspotu ogarnąć. Nie narzekam - Ja bym lepiej nie zrobił. Ale jako użytkownik AOSPExtended i tyle w temacie. Kolorów w menu nie zmieniam. Rurek nie noszę. Placków nie lubię. Aczkolwiek inni mogą lubić i nie można im tego zabronić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że teraz za bardzo nie ma sensu grzebać w kernelach. Telefonu wbrew pozorom są już dosyć dopracowane i musiałby się znaleźć prawdziwy magik, żeby zrobić jakąś różnicę. Pamiętam jak w czasach SGS1 żonglowałem kernelami po to, żeby mieć o 100 czy 200 pkt więcej w quadrancie. Teraz to gra nie warta świeczki. Chyba, że ktoś chce się bawić w OC. Chociaż też nie wiem czy to by miało sens. 

No ale może z czasem pojawi się jakiś zapaleniec, który zacznie robić rewolucyjne jądra z XRN4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...