Orjon

[ROM] Resurrection Remix [8.1.0/OFICJALNY]

Recommended Posts

Dnia 29.11.2017 o 18:16, popik napisał:

Przeskoczyłem na niego z dev-global, bo na Globalu miałem ciągłe problemy z ubijaniem aplikacji w tle, połączeniem bluetooth z Mi Band 2 oraz z automatycznym łączeniem z WiFi. Nie wiem z czego one wynikały, ale nie bardzo miałem ochotę, aby z nimi wojować. Przeskoczyłem na RR i jest bardzo dobrze. Jeśli ktoś by się zastanawiał, to polecam spróbować :)

A ja mam wręcz przeciwne odczucia, u mnie działa to zupełnie dobrze :-) najnowsze RR.

tapnięte z Redmi 4a

• Like 1

A ja mam wręcz przeciwne odczucia, u mnie działa to zupełnie dobrze :-) najnowsze RR.

tapnięte z Redmi 4a

U mnie też działa bardzo dobrze

Jest gdzieś fix na włączony ekran  podświetlony przy zablokowanej klawiaturze ? 
Wgraj firmware nowsze, najlepiej przeznaczone do Oreo :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

a jak ekran gasnie bo ja wgrałem RR i całkowicie nie gasnie obecnie mam wgrany aicp oreo i ekran gasnie całkowicie

tu sa niby fiksy nie wiem cz to do tego romu  Wytrzyj całkowitą, z wyjątkiem Micro SD i int. Pamięć 
Firmware 
Fix - Załączony plikscreen-fix.zip (515,28 KB) 

Jeśli potrzebujesz GAPPS, a następnie uszyć Teraz 
Przywracanie kopii zapasowej - Załączony plikboot_backup_TWRP.zip (16,24 MB) 

Nadszedł ten moment - mamy oficjalnego RR pod Redmi 4A!

Do pobrania: https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix-oreo/files/rolex/

Wgrałem go chyba jako pierwszy na świecie, więc podzielę się opinią: wszystko póki co działa oprócz czerwonego, zielonego i niebieskiego LEDa. Po godzinie użytkowania póki co wrażenia pozytywne.

Nie potrzeba instalować żadnego firmware - RR automatycznie instaluje firmware z 9.2.6.0. Jeśli chcemy natomiast z RR przejść na jakiś inny ROM który nie wgrywa tego firmware i nie będziemy mieć zasięgu/mieć inne kłopoty - należy wgrać firmware 8.4.19.

Edited by Orjon
  • Like 1

Czyli można zaktualizować jak oficjalny rom "wybierz z paczki ZIP"?

Czyli trzeba wgrać twrp i potem paczkę zip.

Edited by ohara

Z miui8 raczej możesz. Musisz tylko (chyba, najlepiej tak zrobić) najpierw przed flashem zrobić format data, a potem wipe data/dalvik/cache (system też możesz).

Tak zrobiłem i flasowanie nieudane i jakieś błędy w twrp na czerwono.I muszę wgrać system od nowa wgram teraz miui9.

Nie pamiętam jaki to był błąd ale u góry twrp było flashowanie nieudane a na dole jakieś komunikaty na czerwono.

Spróbuje jeszcze raz

@Orjon za drugim razem poszło.

Edited by ohara
aktualizacja
  • Like 1

Jakie bledy? Format data za pierwszym razem zawsze wali jakis blad. Musisz zrebootowac raz jeszcze do recovery i dopiero potem robic wipe/format.

@ohara zaktualizowałem pierwszy post, spróbuj wgrać jeśli nie pójdzie  - z innego TWRP

Edited by Orjon
  • Thanks 1

Wgrywasz tylko Magiska i bedzie dzialac. Sam tak korzystam ;-)

Edited by Orjon

Jaki blad? Sprobuj wgrac przez ktorychs z TWRP w pierwszym poscie.
Jesli nie idzie (cannot mount vendor) przejdz do menu Mount > zamontuj tam (zaznacz) Vendor i sprobuj wgrac ponownie. U mnie ruszylo.

• Thanks 1

22 minuty temu, Orjon napisał:

Jesli nie idzie (cannot mount vendor) przejdz do menu Mount > zamontuj tam (zaznacz) Vendor i sprobuj wgrac ponownie. U mnie ruszylo.

Udało się:-P Dziękuję bardzo, Orjon!!!

A przy okazji jakie powinienem zrobić ustawienia w Magisku?

W sensie jakie ustawienia, bo nie rozumiem?
Nic tam nie musisz zaznaczać, zostaw jak jest :)

Od paru dni używam ostatnich wersji RR i jak na razie bez żadnych problemów.

Na + (i to duży) to wyraźna poprawa zasięgi wifi. W jednej lokalizacji to stare budownictwo murowane i 3 ściany po drodze. A druga to otwarta przestrzeń i ok. 40 m przez parę krzaków. Wcześniej byłem na granicy zasięgi z chwilowym tylko działaniem wifi natomiast teraz połączenia są stabilne i nie zdarzyła mi się, jak na razie, żadna zwiecha.

Może ktoś się wypowiedzieć po dłuzszym użytkowaniu tego systemu? Czy wszystko działa itd bo nie wiem czy mi się opłaca rootować telefon bo miałem złe wspomnienia z custom romami gdy posiadałem galaxy s3 lte. Non stop coś się wysypywało w tych romach więc na normalne użytkowanie nie dało się z nich korzystać a chciałbym jakieś info dostać bo te romy od miui to syf który nie jest udoskonalany tylko dodawanie nie potrzebnych rzeczy zamiast naprawić to co trzeba.

@wanted78 odblokuj telefon, wgraj twrp, zrób kopię tego co masz i testuj...

Ja na RR jestem od ok. tygodnia, tj. od kiedy RR ma oficjalne wsparcie. Jak na razie nie zauważyłem żadnych błędów. Na początek mogę śmiało polecić.