Mefisciak

Bateria do wymiany?

Recommended Posts

Witam

Od kilku dni bateria w moim Mi Note szaleje. Wygląda to tak - bateria naładowana do 100%, w miarę upływu czasu spada przykładowo do 50% i gdy próbuję zrobić zdjęcie, czy korzystam powiedzmy z facebooka (generalnie coś, co bardziej obciąża telefon), to on się nagle wyłącza. Przy próbie uruchomienia wyświetla się logo MI, za chwile czarny ekran, znów logo i tak ze 3 razy, po czym się wyłącza. Nie da rady go włączyć chyba że podepnę go pod ładowarkę, ale wtedy nie pokazuje już ostatniego stanu baterii czyli 50% ale już np 3%. Wczoraj wykręcił mi taki numer przy poziomie 70% baterii. System na bieżąco aktualizowany, dziś zrobiłem pełny wipe i zainstalowałem system z twrp. Czyżby przyszedł czas na nową baterię?

Dnia 24.05.2017 o 22:22, Mefisciak napisał:

Czyżby przyszedł czas na nową baterię?

Zdecydowanie tak. 

Mój MiNote robił podobne akcje. Zmówilem baterie, po trzech tygodniach przyszła z aliexpress, zamontowałem i jak ręką odjął. Wszystko wróciło do normy. 

Dzięki za info - zamówiłem. 

Małe info dla kolejnych osób szukających baterii:

- Virgo - BM21

- Leo - BM34

Pozdrawiam

Edited by edass
  • Like 1

Witam ponownie.

Bateria Nohon zamontowana w moim note akademia Virgo. Telefon działa wyśmienicie - już nie wyłącza się bez powodu. Bateria wytrzymuje przy moim użytkowania 1,5 dnia co uznaje za bardzo przyzwoity wynik. Stara nie dawała rady wytrzymać nawet 12h.

Dostawa trwała 2 tygodnie. W zestawie z baterią były dołączone narzędzia potrzebne do rozebrania telefonu. Całość była bardzo estetycznie zapakowana.

Pozdrawiam.

Będąc dalej w temacie baterii. Mój NotePro ostatnio zaczął się wyłączać przy ok 30-20% baterii (różnie to bywa). Po podłączeniu do ładowarki telefon pokazuje stan baterii sprzed wyłączenia. Przeinstalowanie softu nie pomogło. Rozumiem, że bateria do wymiany?

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Mam to samo 30% i telefon wyłączony, dzisiaj dotarła do mnie bateria Nohon. Na dniach będę wymieniać, zobaczymy jak będzie. Ma ktoś może linka z opisem wymiany w Mi Note Pro.

Pozdrawiam

Na YouTube są filmiki z rozbiórki tego tel. Mnie zeszło około 10 -15 minut aby wymienić baterię ale ja rozbierałem już klika telefonów. Uważaj jak będziesz otwierał i później montował klapke bo można ją bardzo łatwo połamać . Bateria jest dość mocno przyklejona i trzeba się nieźle przyłożyć aby ją oderwać. 

Dziękuję za informację, kiedyś w Mi Note wymieniłem klapkę na bambusową. Faktycznie siedziała bardzo mocno.

Pozdrawiam 

Wlasnie wymienilem baterie pokazuje zero napiecia jak narazie nie laduje.

Czy jest mozliwe ze styki nie lacza czy trzeba je wcisnac bardziej?

Prosze o pomoc, pozdrawiam

chyba styki w telefonie uszkoddzilem tasma od bateri sie nie trzyma

Edited by Lech100

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem, jutro ponownie rozbiore telefon i postaram się pstryknać fotkę. Pozdrowienia 

Co ono takie czarne i brudne? To spalenizna? Klej? Powinno być czyste i lśniące, w końcu to styki.

Możliwe ze nie było styku i się przyfajczyly,czy jest możliwość w Polsce naprawa ?

Tasma od bateri wogole sie nie trzyma tych stykow.

Pozdrawiam

Czy mozliwe ze plastik w ktorym sa styki stopil sie od temperatory?

Moje oczy nie widza dokladnie co sie stalo.

Edited by Lech100
uzupelnienie

Cześć.

Przyglądam się temu zdjęciu od wczoraj i nie byłem pewien co widzę ale te styki wyglądają na stopione.

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

1. Delikatnie odskrobac spaleniznę że styków.

2. Podłączyć taśmę od baterii 

3. Dociskając taśmę palcem włączyć telefon

4. Jak odpali to przyklej coś na "wtyczkę" od baterii tak aby została dobrze dociśnięta przez metalowy ekran ( ta metalowa blaszka, którą trzeba zdjąć aby dostać się do złącza baterii).

Dziękuję za tipsa będę próbował. Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość przylutowac na stałe nowej bateri do tych styków. A jak bateria padnie to telefon skasuje  Pozdrawiam 

Edited by Lech100

Przylutować złącze do płyty? To już chyba bezpieczniej z granatem w kieszeni chodzić. Weź to oddaj komuś i nie kombinuj.

Wymiana złącza baterii jest możliwa - trzeba je wylutować i wlutować nowe.

Przylutowanie baterii na stałe...hmmm...

Może z tym być kłopot bo taśma baterii jest foliowa i ciężko jest to polutować bo się topi. Przylutowanie baterii do płyty na stałe nie powinno mieć negatywnego wpływu na telefon ( mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że mogło by to działać lepiej niż złącze ale to inna historia).  Podsumowując ktoś wprawiony powinien dać radę to zrobić.

Skoro złącze w Twoim tel. wygląda jak wygląda to najprawdopodobniej taśma trzymała się na spaleniźnie i jest szansa, że mój sposób będzie działać ( ja na wierzch taśmy nakleił bym taką piankową dwustronną taśmę klejąca tak aby po dokręceniu ekranu całość nie rozpinała się ). 

Btw. Moja nowa bateria była naładowana w około 60-70%.

Edited by edass

Wlasnie zamowilem Mix 2 a ten dam do serwisu bedac w Polsce.

Dziekuje bardzo za pomoc pozdrawiam Lech

Guest
This topic is now closed to further replies.