Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@RSL

Jeszcze nie sprawdzałem tej najlepszej aplikacji do nagrywania 1080p w 30 fps na alternatywne systemy ale sprawdziłem tą Snapdragon Camera (26 fps w 1080p :?), która jest w SlimDragons 4.0 no i widać że stabilizacja coś jednak pracuje :) wcześniej tak to nie działało.

Snapdragon Camera przybliża obraz jakoś (może to tylko podgląd przybliżony) a jak się włączy stabilizacje obrazu to jeszcze przybliża obraz (może to tylko podgląd przybliżony).

Cinema FV-5 nie przybliża obrazu i chyba jest naturalnie oddalony.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rufik

Snapdragon Camera tak samo używa OIS jak Cinema FV-5, opisałem wcześniej jak to wygląda stabilizacja obrazu w Snapdragon Camera, tak że przybliża obraz i jakoś dziwnie się zachowuje nagranie, pewnie powiesz że może tak ma być, no ok tylko czemu możesz też włączyć stabilizacje obrazu dla przedniej kamery i ona będzie też miała przybliżony obraz? Jak chcesz używać Snapdragon Camera to wyłącz stabilizacje obrazu który jest stabilizacją cyfrową jakąś i robi parodie a nie stabilizacje...

Nagraj filmik Snapdragon Camera z włączoną ''Stabilizacja'' i wrzuć tutaj adres do filmiku i ocenimy efekt z twojego telefonu. No chyba że jestem na tyle zielony i nie wiem jak wygląda OIS w Mi 5 i nie ratuje mnie fakt że przetestowałem różne MIUI i nawet używałem to które umożliwiało nagrywanie w 4K 30 fps gdzie OIS działał doskonale.

@RSL

SlimDragons 4.0 można wrzucić do kosza, bo ani on szybki ani ciekawy. Przed chwilą rozłożył mnie fakt że w tym cudownym systemie nie ma podglądu do ilości % baterii podczas ładowania na wyłączonym systemie, ktoś mądry zaprojektował ten system, uważając że ludzie lubią się domyślać ile % baterii mają jak chcą szybko naładować baterii i ładują na wyłączonym systemie aby było szybciej.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, stabilizacja w snapdragon camera to EIS, dlatego robi taki "zoom". Swoją drogą, dobrze to działa :-)

 

 

Czy slo-mo wam działa? U mnie tylko hsr 120fps w 720p.

 

btw, macie sposób na ustawienie wyższej minimalnej jasności w androidzie? Bo Mi5 ma ją naprawdę niską, że aż nie widać nic na ekranie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SlimDragons 4.0 przez pół dnia. Fakt, że nie jest zbyt rozbudowany, ale moim zdaniem dość szybki i lekki - nadzieję pokładam głównie w kernelu DragonXia v. 3.9 - radził sobie przez te pół dnia całkiem sprawnie bez widocznych przycięć, a bateria trzymała poziom na pierwszy rzut oka całkiem niezły. I jedna funkcja mi się bardzo spodobała: możliwość ustawienia sobie dla przycisku home różnych gestów: dotknięcie - wstecz, przyciśnięcie - home, przytrzymanie - ostatnie aplikacje. Na problemy z dotykowymi przyciskami w panelach LGD w sam raz :)

Obecnie siadłem na najnowszego RR 5.8.3 z dziś (2504). Póki co raczej pozytywnie, chyba jak na razie najlepszy system customowy z najlepszym stosunkiem oferowanych opcji do szybkości. Czekam tylko aż wydadzą DragonXia 3.9 kernel w osobnej instalce. Jak naprawią zapisywanie filmów i bateria będzie trzymać jak należy to nie będzie żadnych alternatyw dla RR moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Aktualnie jestem na buildzie RR 5.8.3 z 2504, po aktualizacji z 5.8.2 miałem fc interfejsu, więc zainstalowałem na czysto. Działa całkiem dobrze, zasięg skacze jakby mniej, "ukryj wszystkie" z powiadomień nadal czasem ucieka a opóźnienie zrzutu ekranu nie zostało naprawione pomimo takiego wpisu w changelogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schreder

Gdybyś przejrzał temat to byś widział adres do kanału YT gdzie są pokazane alternatywne systemy, nie ma wszystkich ale większość jest.

PS. Jak ci domyślny wygląd przeszkadza to możesz sobie zainstalować inny.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schreder

Teraz przeczytałem jeszcze raz twój post i dopiero zorientowałem się o co zapytałeś :) ja wcześniej czytając zrozumiałem jakoś w dziwny sposób że chcesz zrzuty ekranu z systemu jak on wygląda :-P

Na któreś stronie opisywaliśmy co można zrobić a w końcu rozstrzygnąć spór odnośnie jakości zdjęć/filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj testuje tego rr i nie działa tryb kieszonkowy, dotknięcie klawisza domowego nie działa, tylko wciśnięcie (mam skonfigurowaną akcję dotknięcia przycisku)

edit: po przywróceniu backupu nadal nie działa mi dotknięcie środkowego klawisza, wtf ?

wgrywałem firmware przed wrzuceniem softu zgodnie z instrukcją  (7.4.14 dev) i to pewnie on namieszał.

firmware nie powinien się przywrócić z backupem ?

Edytowane przez Mr X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr X

TWRP nie wykonuje kopii firmware, więc jak chcesz inna wersje firmware, to zainstalują ją z .zip 

Sprawdź czy jak klikniesz włącznik (power) i dotkniesz przycisk (home) to odblokujesz się wyświetlacz jeśli tak, to zrób kolejny test czyli zablokuj telefon i spróbuj go odblokować dotknięciem (home).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Abym mógł to porównać z moimi wynikami musiał byś zrobić test w trybie samolotowym z wyłączonymi aplikacjami w tle i ustawioną jasnością na 100%, głośność na 0% i włączyć ten sam film w tym samym odtwarzaczu. Choć można zainstalować odpowiednią aplikacje która przetestuje baterie od 100% do 20% i będzie to też wiarygodny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem, że na 7.1.2 bateria znika szybciej. Chyba wrócę do RR 5.8.2.
Po kilku tygodniach bez miui przywróciłem backup i aktualizowałem. Ale słabo to działa i zabija potencjał tego telefonu...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Kiedyś polecałeś, żeby wyczyścić telefon miflashem raz na jakiś czas. Jakaś instrukcja żeby nie zablokowało bl? Czy mogę zrobić to starym miflashem i starymi plikami którymi kiedyś odblokowywałem telefon i przechodziłem na xiaomi.eu? Bo mam to gdzieś na kompie ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Miałem wtedy na myśli to że jak przerzucić około 20 systemów przez telefon i znajdziesz ten jedyny to można użyć MiFlash 2016.04.01 (zaznaczony Flash All,telefon w EDL) i zainstalować jakiś Global Developer a następnie TWRP i alternatywny system :)

Mi nie zablokowało bootloader gdy instalowałem różne systemy przez MiFlash.

W tym tygodniu zainstalowałem Global Developer 7.4.14 to nawet nie musiałem z .zip instalować fimware w wersji 7.4.14 bo już instalując system przez MiFlash zdobyłem tą wersje firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Czyli tak, najpierw miflash i 7.4.14 z flash_all? Miflash stąd? http://en.miui.com/a-234.html

A i 7.4.14 skąd wziąć? Bo na tej stronie wyżej pod fastboot to tylko 7.4.27.

Potem do fastboot i  fastboot devices, fastboot flash recovery twrp.img, i fastboot boot twrp.img?

A potem to już normalnie wipe? Czy coś popierniczyłem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...