Skocz do zawartości

Global Dev


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widziałem na naszym forum że ktoś udostępnił to: 

Cytat

 

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy z jakichś przyczyn nie mogą pozwolić sobie na odblokowany BL - na tajwańskim oficjalnym forum pojawiły się linki do najnowszego buildu 7.2.24 global dev!

Cytat

 

Na początek! zamiwszczam to w ramach ciekawostki, sam nie sprawdzałem tych romów, jeżeli ktoś nie jest obeznany to nie zaleca się instalacji ich bo można wyrządzić sobie nie mały problem. I ani ja ani nikt na forum nie będzie za to odpowiedzialny!

mogę dodać że porównałem obrazy fastboot z globalem stable i china 7.1.20 i te z global dev wyglądają legitnie(mówię o plikach .img w każdym z tych romów).

Metody Fastboot i EDL zostaly potwierdzone.
Fastboot własnie udał się w moim wypadku, EDL zastosował kolega @Jahgrid.
 

I oczywiście co do instalacji to na odblokowanym bootloaderze możemy wrzucić przez fastboot:

1.Wbijamy w fastboot
2.Włączamy miflash
3.Wskazujemy wypakowany folder
4.Flash

Przy zablokowanym bootloaderze, ale na globalu możemy spróbować:
a)
-Naładować telefon
-Otworzyć aplikacje aktualizacje
-W prawym górnym rogu 3 kropki
-I instalacja z pliku zip
b.)
-Zrobić kabel deep flash (polecam mój poradnik)
-Wejść w EDL
-Robić jak w fastboocie

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Acid napisał:

Zablokujecie sobie edl tym. Lepiej odblokować bootloader i potem z fastboota te obrazy. Pytanie po co skoro jest MIUIPolska...

Z Mi5
 

Tak jak pisałem w innym temacie, u mnie np. od kilku dni nie podchodzi nic innego niż to co instaluje przez fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, 

To jak wrzucić miuipolska na 8.0.3.0, na którym nie da się odblokować bootloadera (stop na 50% i komunikat i różnych kontach)? Spotkałem się z instrukcjami, żeby właśnie załadować dev china/global i na nim odblokować bootloader, dopiero później miuipolska/xiaomi.eu. Teraz piszesz, że to zablokuje edl... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gzesku napisał:

@Acid, 

To jak wrzucić miuipolska na 8.0.3.0, na którym nie da się odblokować bootloadera (stop na 50% i komunikat i różnych kontach)? Spotkałem się z instrukcjami, żeby właśnie załadować dev china/global i na nim odblokować bootloader, dopiero później miuipolska/xiaomi.eu. Teraz piszesz, że to zablokuje edl... 

 

 

No też trochę nie rozumiem ACIDA, na global stable na ogól nie ma jak odblokować bootloadera bo nie przechodzi, a china dev blokuje EDL, ale przecież to samo robi najnowsze miui polska, więc czy chcemy czy nei to zablokujemy EDL.
Tobie polecam wrzucić własnie china dev albo jak chcesz to tego globaal dev przez EDL i na nich odblokować bootloader

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to by nie zabierać się od razu za ten Global Dev z EDL. Jak coś zrobicie źle i wpierw EDL się zablokuje, a jak do tego dojdzie bootloop to macie problem. Jak nie idzie odblokowanie na Globalu 8.0 to wgrajcie sobie China Stable 8.0.22 z MIPCSuite:

http://en.miui.com/download-314.html#456

Sam swojego MI5s prosto od Xiaomi odblokowałem z China Stable - przy czym EDL w tej wersji jeszcze działa (w ramach zabezpieczenia). MIUIPolska zablokuje EDL ale to już po odblokowaniu bl gdzie odblokowuje się fastboot.

Poza tym w serwisie odblokowałem już dosyć dużo MI5s na Globalu 8.0 i nigdy nie było problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Acid napisał:

Jak nie idzie odblokowanie na Globalu 8.0 to wgrajcie sobie China Stable 8.0.22 z MIPCSuite

Już pisałem Ci w innym temacie że się nie da mipcsuite nie łączy się z telefonem zadając jego aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z global dev 8.0.3.0 jest właśnie taki problem że nic nie można zrobić oprócz:

1. czekać na nowy patch od kitajców

2. zrobic edl do china stable lub dev bo mp pc suite na mi5s z 8.0.3.0 nie jedzie.

Ja sam wole poczekać na patch i mam nadzieję że w ten piątek w końcu będzie bo nie mogę się doczekać żeby wgrać miui polska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jahgrid napisał:

Z global dev 8.0.3.0 jest właśnie taki problem że nic nie można zrobić oprócz:

1. czekać na nowy patch od kitajców

2. zrobic edl do china stable lub dev bo mp pc suite na mi5s z 8.0.3.0 nie jedzie.

Ja sam wole poczekać na patch i mam nadzieję że w ten piątek w końcu będzie bo nie mogę się doczekać żeby wgrać miui polska.

mówisz o global stable, dev wychodzi co Tydzień. Do tego EDL a mi pc suite to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lockerek napisał:

 

A jak nie mam wejscia do edl ?

 

To dupa. 

Ileż można powtarzać? Pisałem wiele razy od 2016 jakikolwiek fastboot rom na zablokowanym bl wgrywa się z EDL. Nie masz kabla edl, nie widzi mipcsuite to dupa i tyle. 
Można co najwyżej próbować zip ładować z Updatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, przechodzenie w EDL  dla MI5S.

Uruchomić w trybie fastboot (przycisk VOL- i Power na wyłączonym telefonie), uruchomić "MI5S_EDL.cmd", podłączyć telefon do komputera, nacisnąć dowolny klawisz w oknie konsoli, koniec.

 

 

MI5S-to-EDL.zip

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

Tak przy okazji, przechodzenie w EDL  dla MI5S.

Uruchomić w trybie fastboot (przycisk VOL- i Power na wyłączonym telefonie), uruchomić "MI5S_EDL.cmd", podłączyć telefon do komputera, nacisnąć dowolny klawisz w oknie konsoli, koniec.

 

MI5S-to-EDL.zip

Hej,

konsola odpala się, telefon jest wykrywany. Jednak na koniec informacja o niepowodzeniu - musisz odblokować urządzenie aby użyć tej komendy. Na dzień dzisiejszy zostaje już chyba tylko deep flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem dzisiaj zrobić ten kabel - skręciłem wszystko jak należy po próbie uruchomienia telefon zachował się jak po komendzie fastboot oem edl tzn. zrestartował się ;/ - zostaje mi tylko czekać na nowy patch (mam mi5s z 8.0.3.0 blocked)

Edytowane przez Jahgrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nowyuzyt napisał:

Zablokowany btl do przejscia w edl nic nie ma. Jak masz zablokowany edl to wiadomo, że nie przejdziesz.

Niestety może mieć. W tym romie który macie jeszcze nie, ale w nowszych romach już tak. Np w romach dev zablokowali możliwosć przejścia do edl kablem deepflash (niezależnie czy bl zablokowany czy nie). Nie można przejść z menu serwisowego, ani komendami, ale tytlko przy zablokoanym bl. Po odblokowaniu komendy i przejście z menu działa, tylko wtedy to już nie ma znaczenia bo działa też fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowyuzyt napisał:

Chodziło mi o to samo :-)

Nie chodziło mi o co innego, że zablokowany lub odblokowany bl może wpływać na możliwość wejścia w edl. Czyli można nie mieć możliwości wejścia w edl, a po odblokowaniu bl już tak. Czyli stan bl w nowych romach dev ma na to wpływ. Czytałem to co napisałeś o Redmi 4, ale tam miałeś stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nowyuzyt napisał:

Takze czy mamy zablokowany btl czybnie nie ma to wplywu czy nam zablokowali edl czy nie.

To co napisałem to praktyka, nie teoria. W trzech różnych telefonach tak się dzieje. Nie kłóci si z tym co pisał Acid, on pisał o stable, ja o nowych dev. W różnych modelach może to wyglądać inaczej. Chodziło mi tylko o to, ze stan bl może wpływać na możliwość przejścia do edl. Ty napisałeś że nie ma to znaczenia.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces, dzisiaj druga próba zastosowania kabla edl domowej roboty i zadziałało śmiga na 7.2.24 in bt już odblokowany. Dla wszystkich z problemem pamiętajcie że w końcówkę USB (tą wpinaną do PC) trzeba włożyć kawałek drutu na drugi pin od lewej. Pozdrawiam i dzięki wielkie za stworzenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces, dzisiaj druga próba zastosowania kabla edl domowej roboty i zadziałało śmiga na 7.2.24 in bt już odblokowany. Dla wszystkich z problemem pamiętajcie że w końcówkę USB (tą wpinaną do PC) trzeba włożyć kawałek drutu na drugi pin od lewej. Pozdrawiam i dzięki wielkie za stworzenie tematu.

Global dev 7.2.24? Ten do którego podałem link, rozumiem? I poszedł przez EDL?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie z tego linku, już miałem się poddać ale przy ostatniej próbie wczoraj wszystko poszło. Także po przewertowaniu oficjalnego forum oraz niektórych wątków tutaj, myślę że można śmiało stwierdzić że odblokowanie bootloadera na global stable 8.0.3.0 nie jest możlie - można mieć na nim odblokowanego bt ale odblokować się nie da.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu odblokowałem na dev global poszło moment

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka



Tylko u nas na mi 5s był ten problem ze nie było Global deva, tylko ten tu od kilku dni, ale nie był niczym pewnym :)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...