Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić klawiaturę BlackBerry. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza klawiatura jaką można mieć w telefonie. Od lat byłem użytkownikiem Jeżyny i systemu BlackBerry OS. System miał kilka genialnych rozwiązań (HUB, brak przycisków - sterowanie wyłącznie gestami, integracja z aplikacjami) a klawiatura jest jednym z nich. To co mnie w niej urzekło to system podpowiedzi, który jest bardzo wygodny i sprawia, że pisze się bardzo szybko. Proponowane słowa pojawiają się nad literami i wystarczy przeciągnąć palcem w górę by wskoczyły do tekstu. Gest w dół zmienia podstawia nam znaki specjalne a gest w lewo kasuje ostatnie słowo. Dłuższe przytrzymanie kropki sprawia, że na górze pojawiają się emotki i ustawienia. 

blackberry-z10-keyboard-closup-450x316.jid558292_1.jpg 

Klawiaturę najlepiej zainstalować poprzez BlackBerry Manager do ściągnięcia TUTAJ, potem w samej aplikacji ściągamy i instalujemy klawiaturę. Polecam wyłączyć autokorektę spacją :)

Managerem można też pobrać inne aplikacje BB, które też są bardzo fajne. niestety HUB to już nie ten Hub co na BB OS :( Podzielcie się wrażeniami z użytkowania klawiatury

Edited by rock'n'rolla
  • Like 1

Niestety BlackBerry przespało ten sam moment co Nokia. Dla mnie to wciąż najlepsze telefony biznesowe - najlepsza obsługa maili, wygoda, hub, kalendarz, integracja z Box, bezpieczeństwo.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

@Vergiliusz wciąż jest rewelacyjnym komunikatorem. Obecnie działa na wszystkich systemach.

Swego czasu używałem BB Z10 i dobrze wspominam tą klawiaturę.

Nie pamiętam jak było w przypadku BB ale czy jest możliwość aby pisać gestami oraz żeby pojawiały się podpowiedzi nad klawiszami (nie u góry tylko nad konkretnymi literkami) ?

Można pisać gestami i podpowiedzi pojawiają się nad literkami. Dokładnie tak jak w BlackBerry.

No zainstalowałem sobie tę klawiaturę i muszę przyznać że bardzo mi się podoba tylko musiałem wyłączyć autokorekte ze spacji i ewentualnie błędy poprawiam za pomocą podpowiedzi

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Autokorekta spacją jest słaba dlatego zaleciłem wyłączenie bo inaczej działa to jak w iPhone, że Ci poprawia słowa, których nie chcesz poprawiać. Wyskakujące odpowiedzi to dużo lepsza kontrola korekty, więc nie ma tutaj mowy, że Ci klawiatura poprawi słowo wg swojego uznania. A jest duża różnica między robieniem komuś łaski a robieniem komuś laski ;) :D:D 

• Like 1

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

2 godziny temu, Acid napisał:

Jak klawiatura radzi sobie z pisaniem w 2 językach jednocześnie? Trzeba wybrać język czy samo wykrywa jak w Switfkey czy gBoard?

Przytrzymujesz spację i wybierasz język w jakim chcesz pisać, ale zauważyłem, że i tak podpowiedzi w obu językach się pojawiają.

Mam zaznaczone chyba wszystkie opcje ale klawiatura nie podpowiada słów. Tylko te które już wpisałem raz.
90e0ea93713086ed223ef213c205d536.jpg

Z Mi5

U mnie brak podpowiedzi, poza tym wali FC jak cofam się do ustawień, przy usuwaniu z BB managera też FC.

Z Mi5

@Acid wyszła nowsza wersja klawiatury, więc może tym razem zadziała. 

Jakiś czas temu odkryłem klawiaturę Fleksy, działa na podobnej zasadzie i również jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Może Cię zainteresuje. 

Zainstalowałem i nadal nic. Po prostu nie podpowiada. Tzn podpowiada ale to co wcześniej wpisałem. Nie ma swoich podpowiedzi jak np. Swiftkey, że po konfiguracji pierwsze co napiszesz to już wszystko z predykcją. Co ciekawe w opcjach zaznaczyłem pisanie gestami a tego też nie ma. 

Aaa ok pojawiło się powiadomienie z pobieraniem słownika. Pobrałem polski i coś już mam :) Ciekawe czy angielski mi pobierze.

Nie mogę włączyć spersonalizowanych sugestii. Aplikacja prosi o uprawnienia których nie ma.
Dałem aplikacji wszystkie możliwe ale nadal nie mogę zaznaczyć tej opcji.
0805f4b606c19b5e82a055d7a132969e.jpgc66c085c59259b4fde76a246b98b4387.jpg

Nie znznaczaj tego bo to jest opcja tylko dla telefonów BlackBerry. Mam to wyłączone.

Ewentualnie musiałbyś mieć zainstalowany BlackBerry Hub.

5cff784798c98.png

Wróciłem do SwiftKey. To zupełnie nie jest klawiatura blackberry. Nie działa tak jak bym chciał.

16 minut temu, Acid napisał:

Wróciłem do SwiftKey. To zupełnie nie jest klawiatura blackberry. Nie działa tak jak bym chciał.

Też nie mogłem jakoś do końca ogarnąć  blackberry, stara poczciwa SwiftKey daje radę.

Nie ma też u mnie wcale tych przewidywanych wyrazów w trakcie pisania na klawiaturze. Baa klawiatura nie wygląda tak jak na filmie i tak nie działa. Nie dziala też automatyczne wykrywanie języków. Powinno ale nie działa. Musiałem ręcznie przełączać języki gdzie swiftkey rozpoznaje język już po jednej-dwóch literkach.

Spotkał się ktoś z podobną klawiatura, tzn żeby podpowiedzi pokazywały się nad literami? Tutaj podpowiedzi są średnio trafne

Klawiatura "uczy" się co podpowiadać. Musisz trochę czasu jej używać żeby dobierała słowa pod Ciebie. U mnie po kilku miesiącach użytkowania działa idealnie. 

Dnia 27.03.2017 o 15:47, Acid napisał:

Klawiaturę dla BlackBerry pisał SwiftKey właśnie :) Pisali też obsługę fizycznej klawiatury dla BB OS10. Automatycznie rozpoznaje język. Jak to SwiftKey. Nie podoba mi się brak znaków specjalnych w widoku głównym. Szybciej pisze mi się na SwiftKey lub GBoard, gdzie taki widok da się włączyć i nie muszę zgadywać, gdzie jest średnik, czy nawias.

Zrobiłem kolejne podejście do klawiatury BB. Nie na Xiaomi, ale klawiatura jest klawiatura ;) Wyłączyłem podpowiedzi nad klawiszami, mam takie standardowe nad klawiaturą. I działa świetnie. Co ciekawe - jak na fizycznej klawiaturze BB działa ctrl + zyxcv :) Świetnie się pisze i poprawia dzięki temu. W GMAIL można wcisnąć ctrl+b i mieć bold czcionkę na przykład. Po jakimś tygodniu (bo wcześniej nie wyciągam wniosków) zobaczę, czy zostaje na dłużej ;)

• Like 1

Tak. Co prawda wciąż nie mogę się przekonać do podpowiedzi nad klawiszami i wolę klasyczne trzy słowa na górze klawiatury, ale sama klawiatura jest bardzo fajna. I nie mam stracha wpisując hasła ;)