Skocz do zawartości

Problem ze zrootowaniem telefonu


robi173

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, robi173 napisał:

Niestety to samo podczas instalacji pojawia się  na czerwono komunikat: "zip file is corrupt" -ktoś ma jakiś pomysł jak zrotować ten telefon?

Oczywiście wrzucasz plik zip (nie rozpakowany) ? i nie zaznaczasz nic więcej przy instalacji?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie poszło,ściągnąłem ten plik z linku wyżej na tablet i dopiero przerzuciłem na redmi i poszło od razu, widocznie na telefon plik się źle ściągał bo po instalacji przenosiło mnie do twrp i nic się nie działo, więc instalowałem z poziomu twrp, gdzie pojawiał się błąd-super dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

zainstalowałem najnowsze Miui 7.2.9.  Po aktualizacji od razu przystąpiłem do zrootowania mojego RP, bo potrzebuje to do zainstalowania fixa na baterie :) 

Robię to sposobem opisanym na XDA --> https://forum.xda-developers.com/redmi-pro/how-to/twrp-redmi-pro-t3516227

Ostatnio poszło, bez problemów. Teraz po aktualizacji za nic nie mogę zflaszować supersu.zip 

TWPR dostaje komunikat: Could not find 'META-INF/com/google/android/update-binary' in the zip file. Error Instaling ...

Potrzebuje roota, bo bez tego sygnał sieci żre baterie niesamowicie :( 

Druga sprawa, jak zaktualizować TWPR, gdy już mamy zainstalowane?? 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JachuWojtan napisał:

Druga sprawa, jak zaktualizować TWPR, gdy już mamy zainstalowane?? 

 

Pozdro

Od razu zaznaczam: sposób znaleziony na forum telchina w telefonach LeEco, nie wiem czy na naszych Xiaomi działa toto tak samo. Otóż sposób jest najprostszy z możliwych. Paczkę z nowszą wersja instalujemy poprzez..... "install" w TWRP. Następnie Reboot TWRP i uruchamia się już nowsza zaktualizowana wersja. Kto odważny niech przetestuje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, santos napisał:

Od razu zaznaczam: sposób znaleziony na forum telchina w telefonach LeEco, nie wiem czy na naszych Xiaomi działa toto tak samo. Otóż sposób jest najprostszy z możliwych. Paczkę z nowszą wersja instalujemy poprzez..... "install" w TWRP. Następnie Reboot TWRP i uruchamia się już nowsza zaktualizowana wersja. Kto odważny niech przetestuje hehe

Ryzik fizyk...

Działa! :D 

Tylko wpierw spróbowałem spakowany w .zip i zero efektów. 

Po tym wypakowałem paczkę, kliknąłem install image, wybrałem TWRP 3.0.3.0.img, następnie zaznaczyłem recovery i flash. 

TWPR śmiga bez problemów, teraz męcze ten nieszczęsny SuperSu.zip, z aktualizowanym TWPR wyskakuje komunikat invalid format .zip 

SuperSu.zip instalujemy spakowane?? :) 

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rootuje tym plikiem, idzie bez problemów. Również na 7.2.9.

http://www117.zippyshare.com/v/Wqh3KTY0/file.html

EDIT:

A tak w ogóle to na xda pisze: Copy the SuperSU.zip to the root of your Redmi Pro. and extract it. A z tego co rozumiem to próbujesz instalować ten spakowany plik gdzie oprócz jeszcze pliku zip pod twrp są jeszcze dwie apki.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za kombinacje alpejskie stosujecie :D

Plik do rootowania pobieramy  z działu o aktualizacjach (z najnowszego wydania) czyli stąd

https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Plik spakowany ZIP (nie rozpakowujemy), wrzucamy do telefonu wchodzimy w TWRP wybieramy Install, następnie Wipe, Reboot, i koniec

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za kombinacje alpejskie stosujecie
Plik do rootowania pobieramy  z działu o aktualizacjach (z najnowszego wydania) czyli stąd
https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip
Plik spakowany ZIP (nie rozpakowujemy), wrzucamy do telefonu wchodzimy w TWRP wybieramy Install, następnie Wipe, Reboot, i koniec


No i super, pięknie, gładko i przyjemnie zrootowany i drugi SIM wyłączony ;) Takie kombinacje na XDA
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...