Skocz do zawartości

[Q] Aktualizacja MIUI i wgranie polskiego ROMu


Kristyan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w podobnej sytuacji, dziś dotarł do mnie MI3 z 16GB zamiast 64, wersja softu 22, pudełko bez zdrapki, choć właściwie to nie wiem jak wygląda pudełko ze zdrapką :), porobiłem zrzuty ekranów z CPU-Z, HWinfo. Aktualnie czekam na odezwę od chińczyka bo spytałem co zrobimy z tym zdarzeniem. Tak nawiasem to koleś rozbroił mnie jak mu napisałem że jest za mało pamięci, wklejam jego odpowiedź tak dla śmiechu na forum :)dear friend, 16g,is very big,you can take advantage, do not install additional memory card.hope you give us a good feedback, thanks very much, if you have any questions,contact us.

Tym stwierdzeniem deko podpadł. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenie w prowadzeniu sporu? Chętnie bym skorzystał, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zakładaj spor i musisz udowodnić ze to podrobka. Tu będzie ciezko, dajcie koledze screeny z m3 z ikona updater, screen pudełka ze zdrapka. Ck21 daj mi na priv SN oraz imei to dam Ci screeny ze strony xiaomi ze to fejk.

MiuiV5/Nexus5

Edytowane przez marco1104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zainstalowałem wersję stable Mi3 na Mi3 WCDMA (nowka dopiero kupiona) i przy dzwonieniu ekran sie wygasza i nie można nic zrobic - przerwac polaczenia np. Proba uzycia wlacznika konczy sie na podswietleniu na ulamek sekundy klawiszy na dole ale ekran pozostaje czarny.

Moglby ktos cos podpowiedziec?

Edytowane przez Raul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie doszedł do mnie Mi3 :) chciałem sobie zaistalować MIUI v5 Stable. Ściągnąłem plik, ale przy przenoszeniu go na telefon wyskakuje mi błąd:

Nie można skopiować elementu

Urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone.

 

O co chodzi? Inne pliki przenoszą się poprawnie. Właśnie wrzuciłem na próbę jakiś folder zwykły i się przeniósł

 

Nie mogę też na kompie rozpakować tego zipa

Edytowane przez Grot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie możesz otworzyć zip to oczywiste że plik źle został pobrany. Sprawdź sumę md5 a zobaczysz.

Wysłane z MI4 W

File MD5 checksum is different

 

http://speedy.sh/7MXbk/md5suma.png

 

plik wybrałem ten który ściągnąłem a sume wpisałem tą z http://miuipolska.pl/miui-v5/

 

o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze raz. Zasadniczo, to nawet źle pobrany plik, powinien dać się skopiować do telefonu. Problem pojawiłby się przy próbie wgrania romu.

 

Pobierz, jak chcesz mieć MIUI5: http://91.205.75.29/miui-v5/4.8.22/MIUIPolska_cancro_4.8.22_kk-4.4.zip

Sprawdź sumę kontrolną: MD5: 811b655d8d3da3940ab5c377f8da2f38

i jak jest ok, skopiuj do telefonu i wgrywaj rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze raz. Zasadniczo, to nawet źle pobrany plik, powinien dać się skopiować do telefonu. Problem pojawiłby się przy próbie wgrania romu.

 

Pobierz, jak chcesz mieć MIUI5: http://91.205.75.29/miui-v5/4.8.22/MIUIPolska_cancro_4.8.22_kk-4.4.zip

Sprawdź sumę kontrolną: MD5: 811b655d8d3da3940ab5c377f8da2f38

i jak jest ok, skopiuj do telefonu i wgrywaj rom.

 

Jak będę chciał przejść na MIUI v6 to i tak najpierw muszę v5 stable wgrać, tak?

 

Pobrałem z Twoje linku, ale nadal źle. Podaje mi taka sumę: F65E3DE6295C1B3D5FA68BF917C5F658

 

Pobierane i sprawdzane już na 2 różnych komputerach

Edytowane przez Grot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla tego v5 suma może by inna. Kiedyś coś poprawiłem i zapomniałem zmienić sumy na stronie. Ale jeśli rom się otwiera w zip to jest ok.

Na v6 trzeba przejść z 4.8.22

Wysłane z MI4 W

4.8.22 mogę pobrać z updatera na telefonie czy powinienem ściągnąć polską wersję?

 

jak otwieram w zipie to wyskakuje mi błąd

 

!   C:\Users\Ł G\Desktop\MIUIPolska_cancro_4.8.22_kk-4.4.zip: Unexpected end of archive

 

Edytowane przez Grot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pobierz z mirrora jeszcze - masz obok link. Jak będzie to samo to Twój internet jest do d....

Albo w ogóle pobierz prosto z telefonu. W przeglądarce MIUI masz kafelek na stronie głównej z odnośnikiem do MIUIPolska. Wejdź w v5 i pobierz rom prosto na telefon. 

 

Przez updatera nie pobierze się ten rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Według źródła poniżej, deweloper pracujący w Xiaomi podaje, że MI3 będzie miał wkrótce aktualizację do Android 5.0 Lollipop.

ROM przygotowywany jest dla wariantu WCDMA. Robi się dla nas coraz ciekawiej:

http://www.skytechblog.com/2014/11/xiaomi-mi3-will-be-getting-android-50.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siema Wszystkim.

Mam małe pytanie czy te ROM-y które ściągam co piątek to po ich zainstalowaniu mogę później wszystkie je usunąć z tej niewielkiej jaką mam w swoim MI3 16GB przestrzeni ?

Bo gdzieś wcześniej przeczytałem że dla bezpieczeństwa zawsze jest na telefonie Xiaomi MI3 drugi zapasowy ROM ale czy on jest widoczny czy schowany w ukrytych plikach ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Dawno nie aktualizowałem telefonu (siedzę na 5.12.11) i mam pytanie czy jest sens aktualizować do najnowszej wersji tj. 7.10.26 lub jakiejś innej wersji 7?

Zależy mi na roocie, ale chyba można go zrobić przez SuperSU.

Chodzi mi o maksymalne wykorzystanie możliwości MI3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...