Jump to content

marcin

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About marcin

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi9t pro
 1. Fakt, nie jest to problem. Wracając do tematu pozostaje nam po każdej płatności telefonem wyłączać NFC (dobrze że jest skrót) i problem z głowy.
 2. Nie, sama płatność zbliżeniowa nie jest trudna a tu chodzi o to żeby bez wiedzy drugiej osoby zeskanować jej kartę. A tak wiele się zmieniło przez te 3 lata? To teraz każdy może iść do pierwszego lepszego "sklepu z terminalami", zakupić czytnik i skanować ludzi w tramwaju czy innym autobusie, a kasa będzie spływać na konto? Owszem, teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce niespotykane, bo za dużo zachodu i na krótką metę. Jeszcze gdyby nie było limitu dla płatności zbliżeniowych... Cytat z zaufanatrzeciastrona.pl (tak, wiem 3 lata temu):
 3. Trochę off-top, ale tutaj można przeczytać coś na ten temat. Kradzież zbliżeniowo nie jest taka prosta, ale cytując fragment tego artykułu
 4. Niestety, ale nigdzie w aplikacji ING nie mogę znaleźć takiej opcji. Na poprzednim telefonie Mi5 działało to poprawnie i płatności przechodziły dopiero po odblokowaniu telefonu.
 5. Cześć. Ostatnio płacąc telefonem, zauważyłem żeby płatność przeszła nie trzeba odblokowywać ekranu - wystarczy mieć włączone NFC. Trochę to niebezpieczne w razie utraty telefonu. Mi9t pro, MIUI 12.3 20.12.9, aplikacja ING 3.6.2.
 6. Zainstalowałem moduł GravityBox [O] do Xposed, ale nie posiada on opcji której szukam. No nic, jakoś to przeżyję.
 7. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale posty zaczęły delikatnie odbiegać od mojego pytania Jakby ktoś znał sposób jak wyświetlać typ sieci przy wyłączonych danych komórkowych to proszę o wiadomość w temacie.
 8. Witam Czy jest możliwość aby przy ikonie zasięgu było pokazane w jakim trybie sieci pracuje aktualnie telefon? Chodzi mi żeby znaczek 2G/3G/LTE był wyświetlany cały czas, a nie tylko podczas transmisji danych komórkowych. W ustawieniach telefonu nie ma nigdzie takiej opcji. Może edycja jakiegoś pliku systemowego? Posiadam MI5 z MIUI 10.5 xiaomi.eu 9.7.11, Magisk 19.3, Xposed framework 90-beta2. W programach CustoMIUIzer czy XMiTools nie ma takiej opcji.
 9. Sprawdź w aplikacji Telefon -> Menu -> Połączenia przychodzące. Dla SMS pulsowanie lampy chyba nie działa.
 10. Możliwe również jakieś zwarcie na płycie głównej które powoduje że bateria szybko wysiada. Zanieś telefon do jakiegoś dobrego serwisu GSM i powiedz o co chodzi. Ale wydaje mi się że MI5 raczej do utylizacji (oby nie).
 11. Nie napisałeś jaki system masz na telefonie. Obstawiałbym problem z oprogramowaniem tzn. jakaś aplikacja drenuje baterię, bo utrata 25% przez 30 min. to nie jest normalne (chyba że się gra w jakąś zaawansowaną graficznie grę itp.) Podejrzewam że masz zainstalowany jakiś lewy system tzn. przerobiony -> do przeczytania https://miuipolska.pl/instalacja-micenter/
 12. Potwierdzam, też dostałem taką wiadomość na maila i na telefon przez SMS. Authenticatora używam do logowania na konto Xiaomi przez WWW.
 13. Witam Dawno nie aktualizowałem telefonu (siedzę na 5.12.11) i mam pytanie czy jest sens aktualizować do najnowszej wersji tj. 7.10.26 lub jakiejś innej wersji 7? Zależy mi na roocie, ale chyba można go zrobić przez SuperSU. Chodzi mi o maksymalne wykorzystanie możliwości MI3.
 14. Moje słuchawki wysłane 12.12.2015r dotarły 5 stycznia.
 15. Da się to trwale wyłączyć (i inne niepotrzebne procesy/usługi) z poziomu samego MIUI? Acid daj znać - ciągle się uczymy
×
×
 • Create New...