Jump to content

[Q] Aktualizacja MIUI i wgranie polskiego ROMu


Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak najbardziej. Zapasowy to ten w root telefonu (obok katalogów Music czy Pictures) z nazwą update.zip. Wysłane z MI Note

Posted Images

Dwa systemy w Xiaomi nie służą do tego by były niezależne.

Chyba, że masz MI2 i wgrasz CWM recovery i pobawisz się funkcją True Dual Boot. Wtedy możesz mieć CM i MIUI z oddzielną partycją /data.

Dla MI3 nie ma CWM, zresztą nie ma takiej potrzeby. CWM używało się kiedyś na backup. Teraz masz Kopię MIUI, kopię aplikacji w Chmurze i wszelką możliwą synchronizację

Link to post
Share on other sites

I pytanie nr. 2

Czy w razie jakichkolwiek problemów: bootloop, FC, jakieś błędy itp mogę przywrócić system do życia jakoś?

Najlepsza by była kopia całego systemu ale jeśli takiej nie ma to można zainstalować ściągnięty na MIUI Polska ROM przez MiRecovery?

[] Ace² []

Link to post
Share on other sites

Można zainstalować lecz musi być nazwany update.zip i znajdować się w /sdcard.

Backup aplikacji również można wykonać w aplikacji na PC miphone.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Wolę Titanium. Szybciej i bez kompa :)

A jeśli np. coś mi w systemie się walnie i chcę zainstalować na nowo ROM pod postacią update.zip to muszę robić wipe'y? Bo później wszystkie kopie Titanium by szlag trafił :D

[] Ace² []

Link to post
Share on other sites

Eh.. zostaw tego Titanium bo jeszcze się coś popsuje. MIUI ma Kopię MIUI i tego powinineś się trzymać. Właśnie to zapewni największą kompatybilność.

A w swoim zakresie możesz sobie kopiować zawartość nośnika USB na komputer albo samego katalogu /MIUI bo tam są kopie, motywy, tapety i inne.

Na MIUI nigdy nie korzystałem z Titanium tylko z Kopii MIUI. I jak przechodziłem z MI2 na MI3 to wystarczyło wgrać tę kopię i tyle.

Masz/miałeś SGA więc rozumiem przyzwyczajenie do starych, typowych dla Androida metod (CWM, Titanium...) ale tu masz wszystko inaczej zrobione i parę rzeczy podane na tacy: Kopia MIUI, dwa systemy by nie trzeba było recovery.

Co do bootloopa to... nie grzeb a będzie dobrze. Nie instaluj tylko WSM Tools bo to ci uwali system. A tak poza tym to powinno wszystko grać.

Aha i mimo wszystko gdybyś się bawił to zostaw sobie w /sdcard jakiś rom (nie musi być najnowszy) jako update.zip i to zostaw. W razie problemów gdy coś popsujesz to wejdziesz w recovery i zainstalujesz update.zip (gdyby żaden system nie wchodził. co się nie zdarza prócz zabaw z wsm tools).

Do aktualizacji używaj Aktualizacje i wskazuj tam normalny rom pobrany co tydzień z MIUIPolska. Tamten update.zip zostaw właśnie na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites

Tak, nadal siedzę na SGA2 i tutaj CWM jest na porządku dziennym bo co nowy rom, co aktualizacja, co modyfikacja, wszystko flashuje się w CWM :D będę musiał się odzwyczaić :)

Jakie elementy skopiuje mi Kopia MIUI? Tylko aplikacje z danymi czy coś jeszcze? (czy cała kopia jest wysyłana do chmury MIUI czy trzymana jest lokalnie?)

Link to post
Share on other sites

Kopia miui skopiuje aplikacje + dane.

Kopia nie jest wysyłana. Chmura swoja strona ma swoja kopie aplikacji.

"Nie musisz" napisalem do posta o wipe. Instalujesz z recovery bez wipe.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję za odpowiedzi :)

Jeszcze 2 rzeczy i będę wiedział praktycznie wszystko.

1. Czy mając kopię Titatium aplikacji z innego telefonu mogę przywrócić je na Mi3? Acid pisał że nie powinno się, ale zależy mi na save'ach z gier.

2. Po tym jak wgram Polski ROM MIUI wg instrukcji zamieszczonych na stronie, to następne aktualizacje odbywają się tak samo, że trzeba ściągnąć plik zip i później aplikacją Aktualizacje ją wskazać o zainstalować czy może juz na polskim ROMie wystarczy kliknąć w tej aplikacji Aktualizację a on sam ściągnie najnowszą wersję systemu ze strony?

[] Ace² []

Link to post
Share on other sites

1. Tak, save z gry powinien się przywrócić bo Titanium przywraca dane aplikacji (tak samo jak kopia MIUI). Te dane to zwykłe kopiowanie plików więc powinno wszystko grać.

2. I tak i tak. Dla MI3 można pobrać cały rom co tydzień lub poczekać na OTA. Aktualizacje same powinny dać powiadomienie o aktualizacji i wtedy ściągnie się OTA (mała paczka ok. 40MB).

Link to post
Share on other sites

Ad 1. Titanium przywraca aplikacje + dane a nie same dane. Rozumiem że mimo wszystko nie powinno być problemów?

Ad 2. Czyli kiedy pojawi się nowa wersja polskiego MIUI to Updater sam to wykryje? Czadowo, tym bardziej ze nie trzeba pobierać całego ROMu tylko to, co się zmienia :)

[] Ace² []

Link to post
Share on other sites

Nie, czyli możesz ustawic min kopie aplikacji, z danymi lub bez. Kopie ustawień systemu itd. Masz wiele do wyboru. W backupie miui, nie masz nic do wyboru.

@Acid

Miuipolska ma OTA na M3?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

@Lalo

Wiem co mam do wyboru, bo z Titanium korzystam często. Czyli po prostu można przywrócić kopię aplikacji + danych... Czyli tak jak zwykle.

Ale jak mówi Acid, jeśli działanie Kopii MIUI ma takie same działanie, to lepiej wykorzystać właśnie tą apkę :)

[] Ace² []

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz pobrać na szybko to lepiej pełny rom, a jeśli chcesz poczekać chwile na OTA to nic nie robisz tylko czekasz. OTA się samo ściąga.

Wysłane z MI3

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam Mam MI3 i mam problem z aktualizacją. Przez updater instaluje resetuje i nadal ten sam system co był czyli jakiś 4.3 JLS36C. Co do recovery uruchamiam mam wersje 3e.

Dzięki za info oddałem bez większego wgłębiania się w parametry.

Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...