Skocz do zawartości

Bateria wskazuje ujemny poziom naładowania


mickol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega ma problem z telefonem. Może zacytuję co mi przekazał w wiadomości: " rano miałem 32 procent baterii i podłączyłem telefon w samochodzie do ladowarki. Trasa ok 15km. Po dojechaniu, patrzę, a tam 100%. Po 5h dalej 100%. Wyłączyłem tel, włączyłem i pokazuje mi -2% (minus 2 procent)."

Oczywiście kolega restartował telefon itp. Pobrał też battery monitor w którym widoczny jest taki sam stan czyli -2%. Żadne restarty, wyłączania, załączania itp nic nie dają. Próbował też podpiąc telefon pod powerbank, ładowarkę sieciową, komputer i nic. Cały czas to samo. Dzisiaj w nocy był cały czas w ładowaniu i również zero efektu.

Czy ma ktoś jakis pomysł co z tym zrobić? Wgrany tam jest najnowszy global stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy, żonie również się to pojawiło kilka dni temu.

Może ktoś coś więcej wie?

Telefon Normalnie użytkowany nagle -2% i d*pa. Ładować się ładuje i pociągnał cały dzień więc tylko wskaźnik jest uszkodzony. W TWRP w ogóle w prawym górym rogu nie ma poziomu baterii (ja mam mi4c i takie wskazanie jest w %). Rozładowanie na maxa i naładowanie nic nie daje.

Telefon kupiony w październiku bootloader odblokowany w tej chwili rom miuipolska 7.1.5.

Co cholera z tym fantem zrobić bateria do wymiany bo skończyły mi się pomysły...??

ps: chce używam rom miuipolska a nie globala!

\Screenshot_2017-01-10-09-51-03-325_com.miui.home.pngScreenshot_2017-01-10-09-52-03-299_com.android.settings.png

Edytowane przez seciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, żonie również się to pojawiło kilka dni temu.
Może ktoś coś więcej wie?
Telefon Normalnie użytkowany nagle -2% i d*pa. Ładować się ładuje i pociągnał cały dzień więc tylko wskaźnik jest uszkodzony. W TWRP w ogóle w prawym górym rogu nie ma poziomu baterii (ja mam mi4c i takie wskazanie jest w %). Rozładowanie na maxa i naładowanie nic nie daje.
Telefon kupiony w październiku bootloader odblokowany w tej chwili rom miuipolska 7.1.5.
Co cholera z tym fantem zrobić bateria do wymiany bo skończyły mi się pomysły...??
\Screenshot_2017-01-10-09-51-03-325_com.miui.home.pngScreenshot_2017-01-10-09-52-03-299_com.android.settings.png

Redmi2 pisał że trzeba odłączyć baterie odczekać parę minut po czym ponownie podłączyć i hula na YouTube są filmy jak się dostać do baterii

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proble nie jest nowy , czasami pomaga wgranie na nowo romu ale nie u wszystkich , inne sposoby to rozładowanie baterii na maxa i pozostawienie na 2 , 3 dni i ponowne ładowanie lub rozpięcie baterii i ponowne podpięcie . Nie stosowałem tego bo nie mam problemu , podaję tylko to co zrobili inni użytkownicy i raportowali o rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnięte.

Wystarczy odłączyć na 10 sek baterie. 

Po włączeniu tel pokazało ładnie pasek baterii i stan naładowania.

Jak to zrobić wyjmujemy slot sim, od dołu tam gdzie mamy port ładowania czymś cienkim lub paznokciem zdejmujemy tył telefonu klapka i mamy wszystko na wierzchu - easy mode.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam problem z xiaomi redmi note 3 pro, stan baterii to stale -2%, mimo tego bateria się ładuje gdy ładowarka jest podłączona, bo telefon działa poza tym bez zarzutów. Chciałam zrobić twardy restart telefonu przyciskałam przycisk pogłaszania i włączenia jednocześnie, wyświetliło się MI i zaraz po tym wizerunek wtyczki na czerwono.

Screenshot_2017-07-18-21-40-46-676_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...