Skocz do zawartości

Brak karty sim + grzechoczący element.


Snowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Przed godziną przyszło do mnie mi4c od goldwaya z AE, no i już mam pierwsze problemy przy pierwszym spotkaniu z Xiaomi. 

1. Telefon podczas stukania w niego palcem w tylną obudowę, wydaje cichy grzechoczący dźwięk, tak jakby coś tam było delikatnie luźne. Słychać to szczególnie przy stukaniu palcem w okolicach obiektywu kamery oraz przy odkładaniu telefonu. Ogólnie to ten "feature" by mi nie przeszkadzał, gdyby nie to, że boję się, że może być przyczynkiem późniejszych problemów a może i nawet problemu numer 2... Jakby ktoś bardzo chciał, to mogę to nagrać i wrzucić na YT.

2. Telefon nie czyta karty sim. Sprawdzane na dwóch kartach z Play i Virgin na obu slotach. Niestety nic nie wykrywa i wciąż pokazuje "brak karty SIM" a ustawienia dla sieci i karty SIM są cały czas nieaktywne. 

Telefo: mi4c 2/16 z MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.16.0(LXKCNCl_20151104_SZ)

Nie wiem, czy jest sens się bawić w cokolwiek, czy od razu rozpocząć z grubej rury i występować o zwrot kasy/wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzechotania to... Bez zdjęcia tylnego panelu (nie jest to trudne) to można wróżyć z fusów. 

Co do braku wykrywania SIM, to w telefonie masz zainstalowane "piękne" syfmiui, czyli zmodyfikowany system z mnóstwem śmieci (reklamy i spyware) 

Wgraj na czysto system z poziomu komputera za pomocą programu MiFlash i powinno "cudownie" zacząć czytać karty SIM - w ub tygodniu miałem na biurku podobny przypadek, a trafia się mi ich po kilka/kilkanaście miesięcznie. 

Sam sporo kupuję u Goldwaya i taka rada na przyszłość - w wiadomości do zamówienia najlepiej wpisać informację, że proszę o przysłanie sprzętu z oryginalnym chińskim systemem i raczej tak robią. Odpada później czyszczenie śmieci - tylko od razu unlock bootloader i wgranie miuipolska/xiaomi.eu 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy podejmę się otwierania telefonu to nie wiem, ale na pewno spróbuję zmienić rom przez MiFlash i zobaczę co z tą kartą. Mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć, z którego poradnika najlepiej przy tym korzystać? 

Przy tym Acid, podaje jakiś alternatywny ROM dla mi4c, który nie blokuje ponownie bootloadera:
 


A tu kolega forumowicz podaje już między innymi ten ROM, którego Acid nie zalecał dla mi4c i dodatkowo jeszcze ROM z xiaomi.eu.

 

Edytowane przez Snowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Snowsky napisał:

Przed godziną przyszło do mnie mi4c od goldwaya z AE, no i już mam pierwsze problemy przy pierwszym spotkaniu z Xiaomi. 

1. Telefon podczas stukania w niego palcem w tylną obudowę, wydaje cichy grzechoczący dźwięk, tak jakby coś tam było delikatnie luźne. Słychać to szczególnie przy stukaniu palcem w okolicach obiektywu kamery oraz przy odkładaniu telefonu. 

U mnie też tak jest. W ajfonie 4s też tak było. Zdjęcia wychodzą normalnie, cała reszta też działa, więc nie ma sensu tego ruszać IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zerknąłem czy u mnie tak samo jest. Jest. Zerknąłem na przyciski - bo w recenzjach niby mówią, że to przyciski latają. Nie latają.
Dziwne, bo tam nie ma co grzechotać. No chyba, że blaszki od kart sim? Ew. stabilizacja obrazu... której chyba nie ma? :P
Bo ja jeszcze nie wrzucałem żadnej karty SIM, nie uczynie tego do czasu zmiany systemu na normalny :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytoos napisał:

U mnie też tak jest. W ajfonie 4s też tak było

 

2 godziny temu, Snowsky napisał:

Telefon podczas stukania w niego palcem w tylną obudowę, wydaje cichy grzechoczący dźwięk

A nikt z Was nie pomysłal, ze to moze jest najnormlaniejszy w swiecie żyroskop, który sobie własnie tak stuka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 o 15:25, kamillm napisał:

 

A nikt z Was nie pomysłal, ze to moze jest najnormlaniejszy w swiecie żyroskop, który sobie własnie tak stuka? :D

Raczej taki dźwięk wydają luźne plastikowe przyciski power i volume + - ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimozis napisał:

Raczej taki dźwięk wydają luźne plastikowe przyciski power i volume + - ;) 

Nie :P Wystarczy przytrzymać przyciski - powinno przestać, nie przestaje :)

Fakt, może to być żyroskop, aczkolwiek u mnie w L650 żadnych dźwięków nie wydaje hmm :P
No i te dźwięki, no nie jestem pewien czy to plastik, bo przypomina dźwięk jaki wydaje mała sprężynka:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Snowsky napisał:

Coś czuję, że się z moją mi4c nie zakumpluję. Dzisiaj nie chce się połączyć z żadną siecią Wi-Fi. Czekam na zgodę na odblokowanie bootloadera i wgrywam czysty system a potem xiaomi.eu. Mam nadzieję, że to rozwiąże te bolączki...

Oczywiscie ze rozwiaze, masz zapewne jakis syfmiui od sprzedawcy, a on rodzi wiele problemów. Na mi4c nie musisz czekac na pozwolenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 o 13:22, Snowsky napisał:

Telefo: mi4c 2/16 z MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.16.0(LXKCNCl_20151104_SZ)

Po pierwsze to zmień system na xiaomi.eu.

To co masz to jakiś wybryk natury z tą datą 20151104 i nazwą to oficjalny na MI4C to jest Chinski  MIUI 7 China Stable ROM V7.0.16.0.LXKCNCI

 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem co u mnie grzechocze w MI4C ;) To jest ten metalowy "pierścień" w koło tylnej kamerki, jest luźny to on wydaje taki specyficzne grzechotanie :D 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...