zioq3k

Mi 5s Plus - Czy jest juz root?

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam sie do wymiany mojego Mi Note Pro na Mi 5s Plus 6/128. I jak patrzę, to na alim sprzedają je najczęściej z jakimś customem multi-lang. I piszą, że bez roota. No ale skoro ma jakiś custom to chyba bootloader ma odblokowany.

Czy pod ten telefon jest miuipolska? Czy jest dostepny na nim root? 

Telefon bez roota dla mnie odpada. Musi miec.

Zajrzyj do działu Pobierz MIUI. Być może zrobiliśmy już rom. A sklepy wgrywaja syf i to na scrackowany bootloader więc niekoniecznie będzie odblokowany.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

Zamówiłem od Goldwaya wersję Gray :) Czekam na wysyłkę. Widzę, że z jakimś syfiastym ROMem go dają, więc już mam zgodę od Xiaomi na odblokowanie bootloadera. :)

Z tego co widzę, tutaj procedura wgrywania jest jakaś inna.. i do tego nie ma ROMu dev. W takim wypadku próbować odblokować bootloader na tym syfiastym ROMie co przyjedzie, czy wgrywać czysty global i dopiero.. ?

Napisałem typkowi, by nie wgrywał tego ich pseudo romu, ale zobaczymy co to będzie. Bo jak czysty to pewno unlock i jechana? :)

Edited by zioq3k

55 minut temu, zioq3k napisał:

Napisałem typkowi, by nie wgrywał tego ich pseudo romu, ale zobaczymy co to będzie. Bo jak czysty to pewno unlock i jechana? :)

poprosiłem o to samo, dostałem odpowiedź 'ok', więc jestem dobrej myśli. jeżeli nie, to będę działał :)

Też mi odpisał OK. Więc może się uda. Kupujesz u tego samego gościa? Ja jeszcze wziąłem rok tej gwarancji za 30$. Lepiej mieć jakieś ubezpieczenie :P Ciekawe kiedy wyśle.. Ja wziąłem wysyłkę za 20$ bez vatu :P

Edited by zioq3k

18 minut temu, zioq3k napisał:

Też mi odpisał OK. Więc może się uda. Kupujesz u tego samego gościa? Ja jeszcze wziąłem rok tej gwarancji za 30$. Lepiej mieć jakieś ubezpieczenie :P Ciekawe kiedy wyśle.. Ja wziąłem wysyłkę za 20$ bez vatu :P

No dark grey 6/128 od goldwaya. Z tą gwarancją to podobno śmieszna sprawa bo to jest coś co oferuje aliexpress a nie sklepy i ciężko to wyegzekwować. Goldway daje pół roku gwarancji + kolejne pół roku za szybki feedback

No tak, tyle że gwarancje daje w chinach.. A to niby ma dzialac  w Polsce.. Obym nie musial sie przekonywac czy faktycznie tak jest :P

Witam, widzę temat zmienił kierunek. To tym razem ja zapytam, czy i jak zrobić root`a na Global? Czy trzeba odblokować bootloader, jeśli tak to czy muszę wgrać TWRP aby wgrać root`a? Nie da się inaczej?

Edited by Aniol

Z tego co udało mi się wyszukać w internecie żadna z propozycji nie dawała pewności, że root się powiedzie a przy okazji nie zainstaluje się jakiegoś śmiecia. W takiej sytuacji postanowiłem odblokować bootloader, wgrać twrp i zrootować telefonik. Po tym wszystko działa tak jak powinno.

Dobrze pamiętam?

fastboot boot recovery.img

w taki sposób bez flasha uzyskam tymczasowy TWRP?

Edited by Aniol

Guest
This topic is now closed to further replies.