Jump to content

Aniol

Użytkownicy
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Aniol's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • One Month Later
 • One Year In
 • Week One Done

Recent Badges

1

Reputation

 1. Witam, zależy mi na komendach AT w systemie Android chociażby do automatyki zmiany typu sieci. Zaobserwowałem pewne zmiany i proszę o pomoc. W konsoli z uprawnieniami su wyszukuje portu RIL $ su : logcat -b radio | grep dev ### ... Start to listen on socket /dev/socket/qcrild/rild0. ... Start to listen on socket /dev/socket/qcrild/rild1. ... ### Sprawdzam czy istnieje element i chcę wysłać wiadomość testową na wcześniej wskazany port RIL: $ su : cd /dev/socket/qcrild : /dev/socket/qcrild # ls rild rild0 rild1 : /dev/socket/qcrild # echo "AT\r" > rild0 /system/bin/sh: can't create rild0: No such device or address Proszę o pomoc w sprawie, zależy mi na komendach AT. Gdzie popełniam błąd.
 2. Witam, kiedy pojawi się do pobrania Flash na MIUIPL i czy jest TWRP na Mi 9 Lite? Czy stosując recovery od CC9 można uzyskać brick?
 3. Nie wiem na ile to jest prawda, na zagranicznych forach wyczytałem, że po lanie nie są wysyłane z bramki informacje o tym przekaźniku. Jedyna nadzieja na aktualizacje protokołów lanowych. Widać czas zacząć raczkować w zigbee2mqtt. Akcesoria już idą, więc trzeba będzie poświecić czas na poznanie oprogramowania. Jeśli ktoś chętny do rozmów na temat zigbee2mqtt to chętnie przyjmę dobre rady i naukę.
 4. Witam wszystkich, czy komuś udało się podłączyć LLKZMK11LM (Aqara Wireless Relay Controller). Z bramką MI pracują poprawnie, jednak nie widzę przekaźników w Hass.io HA.
 5. to również testowałem, po resecie nadal to samo. Nie wchodzi nawet do boota z obrazu tak jak w powyższym poleceniu. Dziwi mnie jeszcze fakt, że jak podłączyłem go pod miernik prądu to nic nie pobiera prądu z ładowarki. Dosłownie 0,00A. Czekam aż padnie bateria od tych resetów i zobacze co dalej. Może jakieś inne pomysły lub sygestie? Testowałem na paru wersjach twrp od 2.8 do 3.1
 6. Witam, mam od znajomego Mi3 bo coś mu zgłupiało. Lata temu wgrałem na nim MIUI Polska i tak działał. Teraz mam go i co się uruchomi (od startu 3-4s) z logiem miui to reset i tak znowu. W recovery wejść nie można a było twrp. Flashboot wchodzi jednak dając mu fastboot flash recovery twrp.img fastboot reboot To i tak po resecie brak recovery i same resetu. Pobrałem MiFlash i nowy obraz ze strony Mi. Wszelkie operacje flashowania niby z powodzeniem tra to dość długo na końcu sukcess i tel się resetuje. Jednak bez zmian w reakcji. Ma ktoś jakieś pomysły? Nie robię nic przez EDL bo przecież fastboot wchodzi poprawnie.
 7. Co tu pisać, jak telefon szybki, duży ekran ale gabaryty znośne, dobra bateria. Co do aparatu ja się nie czepiam, robię zdjęcia elektorniki płyt głównych, chipów to i ostrość itd. działa jak powinna. Jak dla mnie jedynie przeszkadza lekko zaokrąglone szkło bo wizualnie tego nie widać a problem z przyleganiem folii.
 8. Jak coś napisz na priv czy gg postaram się pomóc. No ale warto poczytać trochę forum, zawsze trochę więcej wiedzy.
 9. Dostałem razem z tel. Jednak to nie odp. na moje pytanie
 10. Witam, chciałbym poruszyć temat zakładania folii na ekran w mi5s plus. Mam oryginalną folie – szkło 9h 2,5d Nillkin, więc nie mam mowy o fuszerce. No i mimo założenia z idealnym wycentrowaniem brzegi góra, dół dosłownie o 0,5mm nie dolegają. Oprócz tego nie wiedzieć, dlaczego między klawiszem home i back przez owe niedoleganie tworzy się mały pęcherzyk powietrza. Nie jest to może szczególnie irytujące, ale estetycznie denerwuje. Do tego między ramką a folią z każdej strony jest 2mm luzu. Niby małe ryzyko uszkodzenia tego miejsca. Jednak zawsze dla mnie folia zakładana była na cały panel i powinna chronić całość. Macie na to jakieś rady? Mam jeszcze szkło na cały ekran, jednak nie mam pojęcia jak to założyć. Problem jest w ułożeniu. Wszelkie przyciski, diody itd. są wycinane w czarnej ramce. Wielokrotnie przykładając bez przyklejania nie dałem rady ułożyć tak, aby dioda powiadomień nie była lekko przytłumiona lub dolne przyciski podobnie lekko przysłonięte, co sprawia nie pełne świecenie, trwają minuty jak chce to dopasować kładąc bez przyklejenia a co dopiero trafić jednorazowo przyklejając. Ma ktoś jakiś patent na zakładanie tego? Załączam zdjęcia omawianych problemów.
 11. No właśnie dlatego chciałem to zrobić ale za nic nie wchodził EDL do czasu przeróbki huba do wejścia w EDL. Jak wspomniałem soft zmieniony ale czekam na serwis miui bo strasznie chodzi. Unlock się loguje lub nie z informacją po czasie network error a jak wejdzie to po czasie błąd 501 jako przekroczenie oczekiwania na serwer. No i sukces. Odblokowany po zmianie na chiński. Dziękuje wszystkim za wsparcie.
 12. Jak pisałem powyżej nie miałem syfiastego, ponieważ jak pisałem wcześniej sam wgrywałem przez plik zip w telefonie aktualizacje GLOBAL " miui_MI5SPlusGlobal_V8.0.1.0.MBGMIDG_f0e0f6b0a3_6.0.zip" pobrany ze strony miui. Po tym zabiegu zrobiłem ustawienia fabryczne, dodanie konta miui lokalizacja na koncie i sprawdzenie lokalizacji w chmurze. Co do win7 i wersji sterownika to zgodnie z poradnikiem z minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe Za chwile sprawdzę również na Win10 i porównam wersje ze screenem ale również robiłem z pliku minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe i również na wszelki odinstalowałem jeszcze raz z wykasowaniem i ponownie instalacja. Jednak brak sukcesu.
 13. Znam owy poradnik i postępowałem zgodnie. Usunięte sterowniki z wykasowaniem, instalacja według opisanej kolejności. No i problem był nadal. Owy test najpierw na win 10x64. Zrobiłem również czysty Win7x64 i dokładnie taka sama procedura. Nadal nie dawało rady. W programie MiPhone20151028 widoczny telefon w trybie fastboot tylko wiadome inny numer niż na screenie. Po wejściu w EDL również widoczny jako COM10 i ostatecznie zmieniony w nim flash na "natrium_images_V8.0.13.0.MBGCNDI_20161122.0000.00_6.0_cn". Więc mogę się mylić jednak wszelkie znaki poradnikowe pokazywały mi, iż sterownik jest poprawny. Jeśli jestem w błędzie proszę o wytłumaczenie. Podstawowy wydruk informacji z win7x64 Android Bootloader Interface Dostawca sterownika: Google, Inc. Data sterownika: 2013-08-22 Wersja sterownika: 7.1.0.0 Podpis cyfrowy: Nie podpisane cyfrowo
 14. Ze sterownikami nie mam raczej problemów. Jeśli chodzi o test fastboot to poprawnie widzi devices. Jeśli chodzi o COM w EDL nie mogłem włączyć owego trybu. Jednak zdecydowałem się i przerobiłem stary HUB USB i teraz nawet bez komputera aby nie ryzykować z uszkodzeniem portu podłączam HUB do ładowarki USB 5v i do niego na 5-10s wyłączony telefon i już jest w trybie EDL. Soft zmieniłem na chiński, krok za mną. Unlock jeszcze nie, problemy z przeciążeniem stron MIUI wyskakuje błąd 501. Dam znać czy się uda.
 15. zrobiłem tak z wersją global po pierwszych nieudanych próbach, jak wspomniałem pobrałem i przez update w miui zrobiłem. Wszystko poprawnie przeszło - no i problem został. Wiadome nie zmienię w ten sposób na dev chiński chyba, że się mylę. Dla przykładu mogę dać numer TeamViewer aby potencjalnie ktoś zobaczył moje błędy To wgrałem: miui_MI5SPlusGlobal_V8.0.1.0.MBGMIDG_f0e0f6b0a3_6.0.zip
×
×
 • Create New...