Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, XiaoRén napisał:

Ile RP trzyma sotu normalnie, na Xiaomi.eu?

A to już różnie, ja zazwyczaj ładuje telefon gdy mam 20% czas działania to ok 1 dzień i 15h i SoT 3.5h-4.5h, gdy używam krócej niż dzień to ok 6h 

Dzisiaj mam czas działania jeden dzień i 11h, SoT przekroczył 4h i 42% baterii mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to już różnie, ja zazwyczaj ładuje telefon gdy mam 20% czas działania to ok 1 dzień i 15h i SoT 3.5h-4.5h, gdy używam krócej niż dzień to ok 6h 
Dzisiaj mam czas działania jeden dzień i 11h, SoT przekroczył 4h i 42% baterii mi zostało.

Ja mam teraz praktycznie ciągle 6h SoT/24h
Dual SIM 3/4g, do tego ok 4h streamingu


Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2017 o 18:26, wojtekmarchewka napisał:

Koledzy po zastosowaniu z mojego linku, kroku 2 (rozwiązanie dla używających jednego sim)  i 3 (optymalizacja Miui) zdecydowanie spada zużycie baterii poprzez "sygnał sieci"

 Stwierdzenia na świeżo, wydaję mi się że zużycie baterii jest na przyzwoitym poziomie, mając na uwadze spadek wydajności zrobiłem przed chwilą test Antutu, wszystko przedstawiam na screenach :)  Jeżeli tak zostanie to jestem w siódmym niebie :D

Screenshot_2017-01-28-18-26-05-899_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-25-52-908_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-25-57-240_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-23-01-810_com.antutu.ABenchMark.png

Ja z zrobiłem to, ale z punktem 1 jeszcze to wydajność spadła. Widać bylo, że przy obciążeniu telefon nagle dostawał "kopa". W antutu 75 maks. Spadek był widoczny. 

Jutro zrobię ale bez punktu 1 i zobaczymy.. ;)

Karta SD działa normalnie??

bo u mnie swankowala.. :(

Ja nawet bez tego nie mogę zrobić 96k w Antutu :(

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

10% przez noc to nie jest drastycznie. 

Czyli to normalne w Xiaomi? W moich poprzednich telefonach od Samsunga i od Sony max spadało o 5% i dlatego jestem teraz na to wyczulony, że w nocy gdy idę spać mam 20-15% baterii a gdy rano wstaję jest jej 5-1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Booomex napisał:

Czyli to normalne w Xiaomi? W moich poprzednich telefonach od Samsunga i od Sony max spadało o 5% i dlatego jestem teraz na to wyczulony, że w nocy gdy idę spać mam 20-15% baterii a gdy rano wstaję jest jej 5-1%.

Mi raz spada o 1% raz o 10% nie wiem od czego zależy i nigdy się pewnie nie dowiem. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Booomex napisał:

Czyli to normalne w Xiaomi? W moich poprzednich telefonach od Samsunga i od Sony max spadało o 5% i dlatego jestem teraz na to wyczulony, że w nocy gdy idę spać mam 20-15% baterii a gdy rano wstaję jest jej 5-1%.

Ile u Ciebie trwa noc ? To raczej jest dużo, mi w nocy ok 9 godzin spada 3%-4%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 do 9h i właśnie spadek waha się tak 10-15 % w tych godzinach. I to jest właśnie normalny spadek jak u Ciebie =) Jest coś w ustawieniach co może odpowiadać za taki stan rzeczy? Może mam coś właśnie tam źle. Dodam jeszcze, że wipe robiłem po każdej aktualizacji miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Doładuj wieczorem do 100%, połóż się spać i rano zobacz ile spadło i wrzuć screeny. Na pierwszych romach był drain, ale teraz już nie ma

Doładowanie do 100%, czy w ogóle odpięcie od ładowarki przed snem, nie pokaże nam prawdy o stanie jego baterii. Ponieważ spadek pierwszego % może być po kilku godzinach, ja miałem nawet po 11h nieużywania, gdy kolejne procenty leciały co 3h. Także po naładowaniu kolego @Booomex pobaw się troszkę telefonem, pozabijaj apki, wyłącz internet, zapisz sobie na kartce ile zostawiasz %, a rano spisz godziny i ile procentów poszło, oraz wrzuć screeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dane komórkowe były włączone? Jaki preferowany tryb sieci miałeś?
Generalnie widać po wykresie że nawet wieczorem było słabo. 2,5h ekranu ciągiem pół baterii po wifi zjadło. Sporo. Na moim spokojnie miałbym 2/3 baterii jeszcze

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w RP Pro ma humory. Procenty spadają bardzo nieregularnie. U mnie 94 procent to mistrzostwo, trzymie od 2 godz gdy używam i 7godz gdy nie uzywam-sprawdzone ;) U mnie przez noc (8godz) z reguly ok 5%. Wifi włączonym też nie widzę roznic. Polecam wyłączyć drugiego SIM jeśli ktoś nie używa , trochę lepiej ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozumiem że do wyłączenia drugiego sima trzeba mieć roota ?:) mi coś się wydarzyło z baterią ostatnio. Gdy wchodzę w użycie baterii wywala mi błąd że aplikacja przestała działać, a bateria czasem spada w oczach (w 20 minut ze 100% do 94 i ostatnio w nocy z ok 58% do 28%) Dodam że nic  z telefonem nie kombinowałem, chwile po instalacji najnowszego romu było ok a teraz coś mu się ubzrudało. Mniej więcej kiedy to się stało wyłączyłem aktualizację miui (step 3 w wyżej podanym poradniku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mik3nedu napisał:

Witam! Rozumiem że do wyłączenia drugiego sima trzeba mieć roota ?:) mi coś się wydarzyło z baterią ostatnio. Gdy wchodzę w użycie baterii wywala mi błąd że aplikacja przestała działać, a bateria czasem spada w oczach (w 20 minut ze 100% do 94 i ostatnio w nocy z ok 58% do 28%) Dodam że nic  z telefonem nie kombinowałem, chwile po instalacji najnowszego romu było ok a teraz coś mu się ubzrudało. Mniej więcej kiedy to się stało wyłączyłem aktualizację miui (step 3 w wyżej podanym poradniku)

Zrób "Advanced wipe" wybierz tylko dalvik oraz cache (żeby nie utracić danych oraz ustawień). Żeby wyłączyć sim, to tak trzeba zrobić roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mik3nedu napisał:

Z błędem aplikacji nic nie pomogło, jak z dziwnymi spadkami baterii to się jeszcze nie wypowiadam ;)

Jeżeli możesz wejść w ustawienia, to wejdź, wybierz "opcje aplikacji" - zainstalowane - wszystkie - znajdź "ustawienia" i wyczyść wszystkie dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błędem aplikacji nic nie pomogło, jak z dziwnymi spadkami baterii to się jeszcze nie wypowiadam 5e83d359e78a95a0f1028c3ef0c2985a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie to samo. Niestety rozwiązania nie znalazlem, ciągle wywala błąd gdy chcemy wejść w użycie baterii w ustawieniach.

Lecz takich spadków baterii nie mam, bateria wytrzymuje zdecydowanie dłużej ;)

Natomiast mam doraźne rozwiazanie.

Panel Sterowania-> Bateria-> Użycie

baterii

Lub

Ustawienia-->Bateria--> Profil Bateria--> Użycie baterii

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowy użytkownik, telefon mam od 4 dni i bateria raczej wygląda słabiutko, przy średnio intensywnym użytkowaniu (3h sit dziennie) bateria starczy do wieczora i zjedzie do 20%

Mam najnowszego Roma z Xiaomi.eu. Czekać aż się ustatkuje czy sie pogodzić ze słabą bateria?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkownik, telefon mam od 4 dni i bateria raczej wygląda słabiutko, przy średnio intensywnym użytkowaniu (3h sit dziennie) bateria starczy do wieczora i zjedzie do 20%
Mam najnowszego Roma z Xiaomi.eu. Czekać aż się ustatkuje czy sie pogodzić ze słabą bateria?
 


Na najnowszym romie coś jest z baterią :/
Mam starszy rom. Rano miałem 95%, przez dzień 6godz użycia, teraz, mam 38%. Tylko ja jeszcze wyłączyłem optymalizacje Miui i drugiego sim. Ale i bez tego powinno być podobnie ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wally666 napisał:

Nowy użytkownik, telefon mam od 4 dni i bateria raczej wygląda słabiutko, przy średnio intensywnym użytkowaniu (3h sit dziennie) bateria starczy do wieczora i zjedzie do 20%

Mam najnowszego Roma z Xiaomi.eu. Czekać aż się ustatkuje czy sie pogodzić ze słabą bateria?

 

Gdzie kupiony telefon, kto wgrywał Miui,eu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...