Skocz do zawartości

REDMI PRO - instalacja polskiego MIUI


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Petr4682 napisał:

Tak to był powód zmiany softu, teraz ze stable przeszedłem na dev i to samo tylko do tego wyskakuje coś odnośnie imei (zalacznik) 

14825909197311508500703.jpg

Przy pierwszej próbie flashowania, prawdopodobnie usunąleś imei oraz adres  Mac karty sieciowej .

Zobacz tutaj http://en.miui.com/thread-428917-1-1.html

i spróbuj zrobić tak jak jest opisane

WAŻNE

Nie zapomnij o karpiku na stole :P

 

Ps. Wesołych, Spokojnych oraz Radosnych Świąt dlaw Was i Waszych rodzin

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, @GUTEK@ napisał:

A nie dałeś przypadkiem w SP Flash "Format All" ?

Właśnie o to chodzi ze nie,  jedyne co to próbowałem jeszcze firmware update,  i wtedy się zbrickowal. Przed zmianą syfu też miałem ten problem z zasięgiem i czasami u góry wyskakiwalo "invalid imei" dlatego zmieniłem na stable a tu znów to samo ale nie wyskakiwalo to co wyskakuje na dev w załączniku wyżej. 

14 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Przy pierwszej próbie flashowania, prawdopodobnie usunąleś imei oraz adres  Mac karty sieciowej .

Zobacz tutaj http://en.miui.com/thread-428917-1-1.html

i spróbuj zrobić tak jak jest opisane

WAŻNE

Nie zapomnij o karpiku na stole :P

 

Ps. Wesołych, Spokojnych oraz Radosnych Świąt dlaw Was i Waszych rodzin

 

Ale ja się tego bardzo przestrzegalem żeby tego nie uwalic, mogłem to przez firmware update?

 

Edit

Ps: oczywiście też życzę wszystkiego dobrego na święta jak i dużo prezentow ale nie taki jak mój ;D

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Tak czy inaczej, pozostaje Ci teraz zabawa we wgrywanie na nowo danych nvram.

Z ciekawości, kupowałeś telefon na AliExpress? Jeśli chińczyk wysłał z uwalonym IMEI-em to ja bym był wredny i powalczył może część kasy zwróci.

Dokładnie, też bym tak zrobił, a jeszcze jak zagrozi sporem oraz zwrotem, to część refundacji na bank możliwa :D  

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

Tak czy inaczej, pozostaje Ci teraz zabawa we wgrywanie na nowo danych nvram.

Z ciekawości, kupowałeś telefon na AliExpress? Jeśli chińczyk wysłał z uwalonym IMEI-em to ja bym był wredny i powalczył może część kasy zwróci.

 

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Dokładnie, też bym tak zrobił, a jeszcze jak zagrozi sporem oraz zwrotem, to część refundacji na bank możliwa :D  

Trochę długa historia bo jeden telefon szedł bardzo bardzo długo i się wycofałem a że były 3 dni do świąt postanowiłem zamówić na allegro wersję 3/64 z gwarancja w MiCenter 12 miesięcy za 1150 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtekmarchewka napisał:

No to trzeba poczekać i tyle :D

To raczej telefon pójdzie na odsyłkę, no bo jak można sprzedać taki telefon z uszkodzonym imei, a jestem pewny że to nie ja, bo od początku się dzieje z tym dzwonieniem i czasami przy zasięgu invalid sim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowane na Allegro to wątpie by coś udało się załatwić ze sprzedawcą. Chyba, że trafi się wyjątkowo uczciwy.

Allegro bardziej chroni sprzedawców niż kupujących - takie jest moje zdanie. Prędzej idzie się z chińczykami dogadać.

Jeśli w telefonie jest tylko problem z IMEI, a wszystko inne działa poprawnie to weź to samemu napraw i tyle. A sprzedawcy wystaw co najwyżej odpowiedni komentarz i możesz na niego donieść @Acidowi z MiCenter, że takie telefony są sprzedawane, skoro masz niby gwarancje w MiCenter na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Jak kupowane na Allegro to wątpie by coś udało się załatwić ze sprzedawcą. Chyba, że trafi się wyjątkowo uczciwy.

Allegro bardziej chroni sprzedawców niż kupujących - takie jest moje zdanie. Prędzej idzie się z chińczykami dogadać.

Jeśli w telefonie jest tylko problem z IMEI, a wszystko inne działa poprawnie to weź to samemu napraw i tyle. A sprzedawcy wystaw co najwyżej odpowiedni komentarz i możesz na niego donieść @Acidowi z MiCenter, że takie telefony są sprzedawane, skoro masz niby gwarancje w MiCenter na niego.

Masz rację, ale w telefonie nie działają połączenia (Imei) oraz internet (adres Mac) a już jedno z nich daję powody do, realizacji rozszczenia, i domagania się rekompensaty, nawet na tak zacofanym prawnie portalu jak Allegro, gdzie notabene sam wystawiam produkty (ale poważnie podchodzę do klienta) ponieważ sam jestem kupującym na tym portalu i chcę aby moi klienci, czuli się tak samo, jak ja tego oczekuję jako kupujący, także nawet gdy koledze @Petr4682 uda się postawić telefon na nogi, domagałbym się częściowego zadośćuczynienia za wadliwy produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Masz do wyboru dwie możliwości

1 Odesłać telefon, i prawdopodobnie ponieść koszty wysyłki

2  Samemu doprowadzić telefon do stanu użytkowania, i starać się o częściowy zwrot, z tytułu poniesionych kosztów serwisowych

Udało się, sim działa, dzwonić mogę, po przyjściu pozwolenia odblokowania BL zrobię wifi error :)
Wiszę Ci duuużego karpia!!! 

18 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Jak kupowane na Allegro to wątpie by coś udało się załatwić ze sprzedawcą. Chyba, że trafi się wyjątkowo uczciwy.

Allegro bardziej chroni sprzedawców niż kupujących - takie jest moje zdanie. Prędzej idzie się z chińczykami dogadać.

Jeśli w telefonie jest tylko problem z IMEI, a wszystko inne działa poprawnie to weź to samemu napraw i tyle. A sprzedawcy wystaw co najwyżej odpowiedni komentarz i możesz na niego donieść @Acidowi z MiCenter, że takie telefony są sprzedawane, skoro masz niby gwarancje w MiCenter na niego.

No niestety nie mogę się zgodzić z Tobą.. Ponieważ 3 razy miałem problemy ze sprzedawcami na allegro i zawszę było po stronie mojej czyli kupującego nawet ostatnio odnośnie 2 telefonów które dostałem, odesłałem na gwarancje a kasy nie było miesiąc, napisałem do allegro po 2 dniach sprzedawca mnie przepraszał i przesłał potwierdzenie wpłaty.. A sprzedawca u którego kupowałem Xioami RP jest bardzo miły odpisuje na każdą wiadomość także spoko raczej telefon zostaje u mnie :)

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Petr4682 napisał:

Udało się, sim działa, dzwonić mogę, po przyjściu pozwolenia odblokowania BL zrobię wifi error :)
Wiszę Ci duuużego karpia!!! 

No niestety nie mogę się zgodzić z Tobą.. Ponieważ 3 razy miałem problemy ze sprzedawcami na allegro i zawszę było po stronie mojej czyli kupującego nawet ostatnio odnośnie 2 telefonów które dostałem, odesłałem na gwarancje a kasy nie było miesiąc, napisałem do allegro po 2 dniach sprzedawca mnie przepraszał i przesłał potwierdzenie wpłaty.. A sprzedawca u którego kupowałem Xioami RP jest bardzo miły odpisuje na każdą wiadomość także spoko raczej telefon zostaje u mnie :)

No karpia na dziś ma dosyć :D

Sprzedawca jest prawdopodobnie zaskoczony, bo nie spodziewał się takich kłopotów, z telefonem z Chin, gdzie jest tylko pośrednikiem w zakupach, lub kupił od Goldwaya i myślał że przejdzie jego Global, a ciemny klient będzie zadowolony :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka
To coś innego będę musiał postawić jak nie karpia :D

Nie wiem skąd ma, ważne tyle że na stanie w PL i telefon jest na drugi dzień a GW w MiCenter i cena porównywalna do IBG no może 100 zł różnicy. Global był ale sprzedawca nie trafił na głupiego xd DZIĘKI WAM! 
To teraz czekać tylko na pozwolenie, tak poza tym to jestem teraz na dev, a nie zwróciłem uwagi czy na stable jest możliwość zalogowania się do google ?  bo kontakty by się przydały ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Petr4682 napisał:

@wojtekmarchewka
To coś innego będę musiał postawić jak nie karpia :D

Nie wiem skąd ma, ważne tyle że na stanie w PL i telefon jest na drugi dzień a GW w MiCenter i cena porównywalna do IBG no może 100 zł różnicy. Global był ale sprzedawca nie trafił na głupiego xd DZIĘKI WAM! 
To teraz czekać tylko na pozwolenie, tak poza tym to jestem teraz na dev, a nie zwróciłem uwagi czy na stable jest możliwość zalogowania się do google ?  bo kontakty by się przydały ;p

Oj ta gwarancja MiCenter mocno naciągana, bo można ją uzyskać tylko z IBG, lub na Allegro poprzez sprzedaż kupionego fona na IBG, i tylko tak no chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Na stable czy na dev zalogujesz się na google, przecież to dwa oficjalne romy xiaomi, to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Oj ta gwarancja MiCenter mocno naciągana, bo można ją uzyskać tylko z IBG, lub na Allegro poprzez sprzedaż kupionego fona na IBG, i tylko tak no chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Na stable czy na dev zalogujesz się na google, przecież to dwa oficjalne romy xiaomi, to dlaczego nie?

Chodzi mi o konto google, zeby zsynchronizowac kontakty, wpisalem w chinski store, google i wyskoczyla mi aplikacja ktora instaluje googlowski pakiet ale niestety kontaktow nie synchronizuje z aplikacja kontakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Petr4682 napisał:

Chodzi mi o konto google, zeby zsynchronizowac kontakty, wpisalem w chinski store, google i wyskoczyla mi aplikacja ktora instaluje googlowski pakiet ale niestety kontaktow nie synchronizuje z aplikacja kontakow.

Czy masz widoczne konto google, w ustawieniach - konta - inne ? Jeżeli tak wejdź w nie i zobacz czy zaznaczone masz kontakty do synchronizacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Czy masz widoczne konto google, w ustawieniach - konta - inne ? Jeżeli tak wejdź w nie i zobacz czy zaznaczone masz kontakty do synchronizacji 

No mam wszystko włączone, ale nie wiem czemu nie chce zsynchronizować, dobrze dajmy już temu spokój, przeboleje te 10 dni do tej pory powinni wysłać pozwolenie raczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka
@@GUTEK@
Panowie, dziś dostałem pozwolenie na odblokowanie BL zrobiłem to oczywiście ale nie mogę zrobić wipe telefonu, zainstalowałem MiuiPL i wyskoczyła mi połączona wersja dev z MiuiPL xD nie wiem jak i teraz przywróciłem ustawienia fabryczne ale w twrp nadal wyskakuje przy format data itd (invalid) na czerwono :| nigdy nie miałem tylu problemów co z tym Xioami..

Edit:
Dobra mam trzeba Advenced Wipe>system zaznaczyć>repair or change file system>Change file> I na FAT
Teraz normalnie się formatuje, będę od nowa instalował Miui PL

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Petr4682 napisał:

@wojtekmarchewka
@@GUTEK@
Panowie, dziś dostałem pozwolenie na odblokowanie BL zrobiłem to oczywiście ale nie mogę zrobić wipe telefonu, zainstalowałem MiuiPL i wyskoczyła mi połączona wersja dev z MiuiPL xD nie wiem jak i teraz przywróciłem ustawienia fabryczne ale w twrp nadal wyskakuje przy format data itd (invalid) na czerwono :| nigdy nie miałem tylu problemów co z tym Xioami..

Edit:
Dobra mam trzeba Advenced Wipe>system zaznaczyć>repair or change file system>Change file> I na FAT
Teraz normalnie się formatuje, będę od nowa instalował Miui PL

Czy przed wipe, robileś Format Data, tak jak opisałem w instrukcji :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, JachuWojtan napisał:

MiuiPolska już siedzi w moim Redmi Pro, teraz pytańko odnośnie aktualizacji? 

Jak się sprawa ma? 

Można aktualizować z telefonu, czy trzeba wgrywać przez recovery? 

Pozdro

Wchodzisz w katalog narzędzia/uruchamiasz aktualizację/wybierasz trzy kropeczki i jak zadziała to wybierasz "Pobierz Miui.eu" Jeżeli nie zadziała to wrzucasz spakowany plik z romem, i wchodzisz tak jak w pierwszym zdaniu, ale wybierasz instaluj z pliku zip, dalej idzie automatycznie (uruchomi Ci się TWRP, zainstaluje aktualizacje i uruchomi Ci się ponownie już z nową aktualizację) :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywał ktoś w ostatnim czasie bootloader?

Pytam bo od godziny próbuję zalogowac się do MIUnlock i ciągle wyskakuje mi network error

Koniec końców sie zalogowałem a tu następny zonk:

Komunikat:

Your device isn't supported by Mi Unlock

Co robić?

Edytowane przez ricki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ricki napisał:

Odblokowywał ktoś w ostatnim czasie bootloader?

Pytam bo od godziny próbuję zalogowac się do MIUnlock i ciągle wyskakuje mi network error

Koniec końców sie zalogowałem a tu następny zonk:

Komunikat:

Your device isn't supported by Mi Unlock

Co robić?

Kiedy dostałeś pozwolenie ? Czy na telefonie zalogowałeś się na to samo konto, z którego prosiłeś o zgodę?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...