Skocz do zawartości

Redmi 3S, Orange, automatycznie loguje się do 2G


meDarq

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, wisior napisał:

a kiedy można się spodziewać global stable z poprawkami bo żonie nabyłem taki telefonik 3S i ma właśnie ten problem (obecnie global 8.0.3)

nie chcę się bawić w instalację wole poczekać na ota jeśli to jakiś logiczny okres czasu

Nawet jeśli to faktycznie naprawili (a nie jakiś przypadek) w ostatnim dev, to może jeszcze dużo wody upłynąć w Jangcy, zanim taka poprawka trafi do linii Stable. Ja bym nie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Nawet jeśli to faktycznie naprawili (a nie jakiś przypadek) w ostatnim dev, to może jeszcze dużo wody upłynąć w Jangcy, zanim taka poprawka trafi do linii Stable. Ja bym nie czekał.

to co najłatwiej / najszybciej zrobić aby tel był w pełni funkcjonalny bo żona mi żyć nie daje :) 

odblokować bootloader i wrzucić eu ? czy jest może jakaś szybsza lepsza opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wisior napisał:

to co najłatwiej / najszybciej zrobić aby tel był w pełni funkcjonalny bo żona mi żyć nie daje :) 

odblokować bootloader i wrzucić eu ? czy jest może jakaś szybsza lepsza opcja ?

Najszybciej i najprościej - pobierz i zainstaluj najnowszy Global DEV: http://en.miui.com/download-303.html

To możesz zrobić bez żadnych czynności przygotowawczych, tak z marszu.

Ale czy w najnowszym Global Dev jest naprawdę usunięty ten problem, to ja Ci nie powiem, bo ja mam "EU".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Najszybciej i najprościej - pobierz i zainstaluj najnowszy Global DEV: http://en.miui.com/download-303.html

To możesz zrobić bez żadnych czynności przygotowawczych, tak z marszu.

Ale czy w najnowszym Global Dev jest naprawdę usunięty ten problem, to ja Ci nie powiem, bo ja mam "EU".

To ostatnie pytanie czy po instalacji developer na stable będę miał Ota device w przyszłości czy tylko ręcznie? 

Ps.  Mój fon to wersja z b20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Będziesz miał i to co tydzień, tylko nie wiem czy tak łatwo ga zainstalujesz. 

Nie ma żadnego problemu z instalacją Global Dev na Global Stable. Przerabiałem to już na paru telefonach. Choć ostatnio Mi5 wymusił (zapytał grzecznie) przy tym "factory reset", twierdząc, że próbuję zainstalować starszy system na nowszy (co było absurdem, bo instalowałem najnowszy, kilkudniowy dev na jakiś stable sprzed miesięcy). Tak czy siak – poszło jak po maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Nie ma żadnego problemu z instalacją Global Dev na Global Stable. Przerabiałem to już na paru telefonach. Choć ostatnio Mi5 wymusił (zapytał grzecznie) przy tym "factory reset", twierdząc, że próbuję zainstalować starszy system na nowszy (co było absurdem, bo instalowałem najnowszy, kilkudniowy dev na jakiś stable sprzed miesięcy). Tak czy siak – poszło jak po maśle.

Rozumiem że instalowałeś w 3s na wersji stable 8.0.3 deva 6.11.10 i poszło bez problemu?

Bo ja też przerabiałem to wielokrotnie na wielu telefonach, na 3s też, dlatego to napisałem. Tu się pojawia zgoła inny tekst, nawet z aktualizacją dev na dev bywają na 3s problemy. Taka uroda nowych romów global w tym telefonie. Da się, ale trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Rozumiem że instalowałeś w 3s na wersji stable 8.0.3 deva 6.11.10 i poszło bez problemu?

Bo ja też przerabiałem to wielokrotnie na wielu telefonach, na 3s też, dlatego to napisałem. Tu się pojawia zgoła inny tekst, nawet z aktualizacją dev na dev bywają na 3s problemy. Taka uroda nowych romów global w tym telefonie. Da się, ale trzeba pokombinować.

Nie, o ile mnie pamięć nie myli, to akurat 3s przyleciał do mnie z romem Global Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wisior napisał:

znalazłem jeszcze takie rozwiązanie, podobno również skuteczne, co sądzicie ? wygląda na proste do zrealizowania 

http://attached2android.blogspot.in/2016/11/miui-8-v8110-for-redmi-3s3s-prime.html?m=1

 

No przecież to opis normalnej ręcznej aktualizacji. O co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Sigun, a może spróbuj nieco innej, może nietypowej drogi - sprawdź, czy masz "w miarę nową" kartę SIM.

Od początku - parę dni temu, zrobiłem update'a do 8.1.1 jadąc jeszcze na starej karcie od poprzedniego operatora. Problem oczywiście nie zniknął. Sęk w tym, że ta stara karta nie wspierała LTE (miała chyba z 5 lat), a z 3G miałem nieustanne kłopoty.

Od wczoraj jestem u nowego operatora i włożyłem nowiutką kartę SIM, wspierającą LTE (w drugim slocie miałem i nadal mam microSD-ka). Jak tylko włożyłem nową kartę i spróbowałem ustawić preferowane LTE, telefon od razu zaskoczył. Przełączanie między preferowanymi pasmami jest czystą przyjemnością, wszystko trwa nie więcej niż 5 sekund. 

Przyznam, że jestem w niemałym szoku, początkowo nie wierzyłem, że to pomogło, ale telefon już ponad dobę pracuje ciągle na 4G. Na poprzednim musiałem wchodzić w ustawienia i wymuszać 3G, co pomagało maksymalnie na 6 godzin, a potem wszystko musiałem powtarzać od początku. Teraz wszystko pracuje bezproblemowo, ciężko mi uwierzyć, że to mogło być przyczyną, ale fakt jest niezaprzeczalny - po raz pierwszy od dwóch miesięcy nie muszę manipulować pasmami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta na pewno jest nowa i na każdym innym telefonie nie ma z nia problemu. Testuje teraz przy dwóch kartach sim podobno to może pomóc. Pierwsza Orange druga Play i jedyne co mogę powiedzieć po 2h użytkowania, Play w miejscach gdzie  z Orange nie da się juz zadzwonić ma pełen zasięg 4g. Niestety umowa z pomarańczowym operatorem jeszcze do sierpnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sigun napisał:

Niestety karta na pewno jest nowa i na każdym innym telefonie nie ma z nia problemu. Testuje teraz przy dwóch kartach sim podobno to może pomóc. Pierwsza Orange druga Play i jedyne co mogę powiedzieć po 2h użytkowania, Play w miejscach gdzie  z Orange nie da się juz zadzwonić ma pełen zasięg 4g. Niestety umowa z pomarańczowym operatorem jeszcze do sierpnia. 

Bo Orange to trzeba szerokim łukiem omijać, oni są nie reformowalni, naprawdę szkoda nerwów i czasu. Jak masz telefon z poza ich oficjalnej dystrybucji to zawsze mogą się pojawić problemy. To prawie na pewno problem po ich stronie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...