Skocz do zawartości

Mi4c WYBUCHŁ OBOK MOJEJ GŁOWY!!!!!


cukier1235

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wykop.pl/artykul/3305501/xiaomi-wybuchl-obok-glowy/

Jak w temacie. 

Original Xiaomi Mi4c Mi 4c 4G FDD LTE Mobile Phone Snapdragon808 Hexa Core 5.0 inch 1920X1080P 2GB RAM 16GB ROM 13MP 3080mAh IR. Sprzęt zakupiłem na AliExpress od pewnego sprzedawcy:

Store:X Show Technology Ltd-shipping in 24 hours 

54tys ocen . 97% pozytywny Feedback.

Telefon przyszedł, działał wszystko było ok, aż do wczoraj...

 7 sierpnia godzina noc. Śpię sobie spokojnie, obok mojej głowy leży telefon. Pół godziny wcześniej sprawdzałem godzinę , wszystko było ok. Nagle czuję smród i słyszę syczenie. DOBRZE , ŻE SZYBKO SIĘ PODNIOSŁEM BO CHWILĘ POTEM Z TELEFONU SYPAŁY SIĘ ISKRY I BUCHNĄŁ OGIEŃ!!! przepaliło pościel i materac!!! SZOK! Telefon otrzymałem w kwietniu! Telefon nie był podłączony do prądu! Był ładowany wyłącznie z oryginalnej ładowarki! 

Brak mi słów.... równie dobrze mógłbym teraz stracić oko, rękę.... dom mógł mi się spalić...

 

 

21BvHBD_MBUVtaVYlCfD1zY2O79XQ26s7bnTbkKV,wat600.jpg

31BvHDc_MBUVtaVYlCfD1zY2O79XQ26s7bnTbkKV,wat600.jpg

61BvHG8_MBUVtaVYlCfD1zY2O79XQ26s7bnTbkKV,wat600.jpg

51BvHFW_MBUVtaVYlCfD1zY2O79XQ26s7bnTbkKV,wat600.jpg

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

Kurcze przykra sprawa :( , ostatnio był podobny przypadek z Mi4i, ale on wybuchł podczas ładowania.

Jeśli chodzi o tego:

http://www.xda-developers.com/xiaomi-mi4i-explodes-while-in-use-at-an-office/

 

To wszyscy na fejsie kontemplowali co to za ładowarka była pod niego podpięta ale gość im odpisał, że gdy to się stało nie był tel podłączony do niczego...

ajay.png

Ten Ajay to ten właściciel.

No chyba, że jeszcze jakiś Mi4i wybuchł poza tym :<

 

Ogólnie sprawa nieciekawa, sam nie mam żadnego z tych Mi, mam Redmi 3, ale też się tym interesuję bo fakt jest taki, że jak w Polszy coś takiego wybuchnie to gucio można zrobić bo oficjalnej dystrybucji Xiaomi w Polsce nie ma...

Co prawda trzeba też przyznać, że wiele już znanych marek miało zapłony w tym samsungi, lg czy Iphony (ten ostatnio ponoć nawet zabił jakąś chinkę).
 

Pewnie wyciszą sprawę jak to robili pozostali producenci... ale ja to bym chciał się chociaż dowiedzieć co może to powodować lub jakieś zalecenia żeby tego uniknąć...

 

Ps. Cukier Ty jesteś z tego wypoka ta? Tam się pytałeś czy to nagłaśniać i dobrze, że to robisz, nie ma co zwracać uwagi na te komentarze bo ten cały wopok to jedno wielkie trollowisko, ale przynajmniej te trolle trochę to nagłośnią.

http://timesofindia.indiatimes.com/tech/tech-news/Xiaomi-Mi-5-smartphones-battery-explodes-in-China-Report/articleshow/53467282.cms?utm_source=toiandroidapp&utm_medium=Facebook&utm_campaign=show

Tutaj kolejny ostatnio... Same te Mi niby lubią się rozerwać... może one mają jakąś wadę konstrukcyjną tylko...

Edytowane przez Foxs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj stanowisko oświadczenie xiaomi w sprawie powyższego hindusa link

Według mnie powinieneś zrobić to samo, czyli spamować im na oficjalne profile i czekać na ich stanowisko w tej sprawie. Jak się wypną to wtedy załatwiaj ze sprzedawcą. No i nie daj zatuszować sprawy i najlepiej rozgłaśniać także na zagraniczne fora takie jak http://en.miui.com/forum.php. Jak by nie patrzeć to jest 3 pod względem ilości sprzedaży producent i to chyba 3 wybuch o którym przynajmniej wiadomo na kilkadziesiąt milionów telefonów, co jednak bardzo niszczy PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nesher napisał:

Tutaj stanowisko oświadczenie xiaomi w sprawie powyższego hindusa link

Według mnie powinieneś zrobić to samo, czyli spamować im na oficjalne profile i czekać na ich stanowisko w tej sprawie. Jak się wypną to wtedy załatwiaj ze sprzedawcą. No i nie daj zatuszować sprawy i najlepiej rozgłaśniać także na zagraniczne fora takie jak http://en.miui.com/forum.php. Jak by nie patrzeć to jest 3 pod względem ilości sprzedaży producent i to chyba 3 wybuch o którym przynajmniej wiadomo na kilkadziesiąt milionów telefonów, co jednak bardzo niszczy PR.

Jeżeli to był refub, a na to wychodzi, to się Xiaomi jedynie pośmieje i oleje temat, w końcu to nie ich sprawa. 

 

1 godzinę temu, Foxs napisał:

[...]

"There is no official confirmation about the incident." To większego komentarza nie potrzebuje. Nie ma co się na razie nakręcać. Z Mi4i to rzeczywiście był oryginalny tel i wina sprzętu, tutaj prawdopodobnie winien jest sam kupujący "byle najtaniej", a ludzie w komentarzach u tego sprzedawcy napisali, że sprzedaje Refuby jako Oryginalne telefony, także weźmy na wstrzymanie i przekonajmy się, czy to rzeczywiście był Mi4c, czy może jakiś składach z części niewiadomego pochodzenia po 20 właścicielu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Jeżeli to był refub, a na to wychodzi, to się Xiaomi jedynie pośmieje i oleje temat, w końcu to nie ich sprawa. 

 

"There is no official confirmation about the incident." To większego komentarza nie potrzebuje. Nie ma co się na razie nakręcać. Z Mi4i to rzeczywiście był oryginalny tel i wina sprzętu, tutaj prawdopodobnie winien jest sam kupujący "byle najtaniej", a ludzie w komentarzach u tego sprzedawcy napisali, że sprzedaje Refuby jako Oryginalne telefony, także weźmy na wstrzymanie i przekonajmy się, czy to rzeczywiście był Mi4c, czy może jakiś składach z części niewiadomego pochodzenia po 20 właścicielu...

Warto zwrócić uwagę na cenę zakupu. Na zdjęciu 843zł za wersję 2GB na aliexpress? Na ibg za niewiele więcej przyszła mi wersja 3gb z dodatkowa gwarancją, ubezpieczeniem i dhl. Ja rozumiem, że to było 4 miesiące temu, ale tyle to podczas premiery nie kosztował. To jeden z powodów dlatego nigdy nie będę polecał xiaomi. Jak ktoś chce i potrzebuje to niech się rozezna w temacie, poczyta, zamiast zamawiać i później milion pytań i problemów.

Refurb czy nie, telefon sam z siebie raczej by tak nie uszkodził baterii. Nie znamy także pełnego obrazu sytuacji. Autor może przecież ukrywać fakt, że ładował telefon przez noc, może nawet tą chińską przejściówką, bo został by zlinczowany, a tak jest przyklask i gównoburza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o tym refubrished, da się to jakoś sprawdzić czy był odnawiany? Ja mam akurat Redmi 3 ale bebechy i ewentualny zapłon pewnie będzie podobny.

I co to jest chińska przejściówka? Ja dostałem jakaś przejściówkę do ładowania z sieci, to o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska przejściówka microusb - usb-c, myśle że o tym mowa. Sam używam (BARDZO rzadko, awaryjnie wręcz) xD ale nie na noc. Ale no kurde bez jaj, nie sądze żeby układ ładowania coś zepsuł. Raczej stawiam na ogniwo - np. coś mu naruszyło obudowe.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nesher napisał:

Refurb czy nie, telefon sam z siebie raczej by tak nie uszkodził baterii. Nie znamy także pełnego obrazu sytuacji. Autor może przecież ukrywać fakt, że ładował telefon przez noc, może nawet tą chińską przejściówką, bo został by zlinczowany, a tak jest przyklask i gównoburza.

Spokojnie :P. Ludzie kupują ostatnio Xiaomi "bo tanio", a nie patrzą na to, że te telefony wymagają jakichś tam umiejętności na start. Uszkodzenie mogło spowodować praktycznie wszystko, uszkodzony procek, refub (czyli źle wymienione, słabej jakości części), kiedyś gdzieś poszło przepięcie, coś walnęło, teraz podpiął i... boom, upadek telefonu kiedyś tam, wszystko jest możliwe, dlatego najlepiej byłoby, gdyby autor wysłał telefon na ekspertyzę do Xiaomi, wtedy wszystko byłoby jasne.

 

1 godzinę temu, Foxs napisał:

Wszyscy o tym refubrished, da się to jakoś sprawdzić czy był odnawiany? Ja mam akurat Redmi 3 ale bebechy i ewentualny zapłon pewnie będzie podobny.

I co to jest chińska przejściówka? Ja dostałem jakaś przejściówkę do ładowania z sieci, to o to chodzi?

Co do samego refuba, tak sprawdzisz to, kody zdrapki, apka AntiFake, IMEI, ślady używania narzędzi pod obudową (rysy, starte śrubki etc), zdjęte plomby na śrubach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nezumi napisał:

Spokojnie :P. Ludzie kupują ostatnio Xiaomi "bo tanio", a nie patrzą na to, że te telefony wymagają jakichś tam umiejętności na start. Uszkodzenie mogło spowodować praktycznie wszystko, uszkodzony procek, refub (czyli źle wymienione, słabej jakości części), kiedyś gdzieś poszło przepięcie, coś walnęło, teraz podpiął i... boom, upadek telefonu kiedyś tam, wszystko jest możliwe, dlatego najlepiej byłoby, gdyby autor wysłał telefon na ekspertyzę do Xiaomi, wtedy wszystko byłoby jasne.

 

Co do samego refuba, tak sprawdzisz to, kody zdrapki, apka AntiFake, IMEI, ślady używania narzędzi pod obudową (rysy, starte śrubki etc), zdjęte plomby na śrubach...

No więc tą zdrapkę widziałem na jutube ale nie kojarzę bym coś takiego dostał, czyli już lipa fon?

Tak czy siak chciałbym sprawdzić jakoś ten tel, niestety apka antifake ze strony jd.mi.com nie działa (spróbujcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Foxs napisał:

No więc tą zdrapkę widziałem na jutube ale nie kojarzę bym coś takiego dostał, czyli już lipa fon?

Tak czy siak chciałbym sprawdzić jakoś ten tel, niestety apka antifake ze strony jd.mi.com nie działa (spróbujcie).

Xiaomi zaprzestało dawać zdrapki, są one w starszych modelach (od smartfonów z 2016r już chyba żaden tel nie ma zdrapki)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on ma Ci powiedzieć, to co miał do przekazania to przekazał ;)

Jak dla mnie to tylko dwie kwestie powinien przedstawić jeszcze:

1. Czy jest na pewno przekonany, że to nie refub - najlepiej niech pokaże jakiś dowód (nie to że mamy go osądzać, po prostu osądzamy w tym momencie producenta a może zupełnie bezpodstawnie)

2. Czy na pewno używał oryginalnej ładowarki - i to nie koniecznie w momencie zapłonu, tylko ogólnie.

Te dwie kwestie są najczęściej powtarzane w necie, nie wiem czy jeszcze jakaś, ale te dwie dość dużo by powiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły do mnie ładowarki z BG (BlitzWolf z QC3, jedna sieciowa a druga samochodowa) i teraz mam zagwozdkę używać czy nie? Swoją drogą poprzedniego szajsunga ładowałem tym, co było pod ręką (ale fakt, że zawsze markowe - albo od Xperii, albo od Nokii, albo z usb z kompa), zawsze całą noc i nic nie wybuchało. Czy ładowanie całą noc nawet oryginalną ładowarką jest niewskazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że ten tutaj twierdzi że jemu wybuchło ODPIĘTE od ładowania? Nie wiem jak blitzwolf, ale ja czasem ładuje aukey, która jest certyfikowana przez qualcomm do używania quickcharge, więc sądze że to nie jest jakiś shit. A blitzwolf chyba podobne bebechy ma...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpięte ale sugerują tu, że nieoryginalna ładowarka mogła uszkodzić baterię (nie wiem - przegrzać ją czy co?) i potem to wszystko wybuchło. Poza tym chyba się straci gwarancję, używając nieoryginalne ładowarki? Ale kto to udowodni czym się ładowało telefon? P.S. jakość wykonania tego BlitzWolfa bije na  głowę tę oryginalną ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sidi666 napisał:

Odpięte ale sugerują tu, że nieoryginalna ładowarka mogła uszkodzić baterię (nie wiem - przegrzać ją czy co?) i potem to wszystko wybuchło. Poza tym chyba się straci gwarancję, używając nieoryginalne ładowarki? Ale kto to udowodni czym się ładowało telefon? P.S. jakość wykonania tego BlitzWolfa bije na  głowę tę oryginalną ładowarkę.

Masz mi4c? Dostałeś do niego ładowarke QC 2.0? BlitzWolfem chyba nie naładujesz szybciej tak btw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej możesz ładować bez obaw. Blitzwolf też ma certyfikaty qualcomma. Ktoś chyba kiedyś wspominał nawet że blitzwolf i aukey to to samo - nie potwierdzę.

Co do nieoryginalnych ładowarek - jest różnica między firmową ładowarką dobrej jakości za "jakieś" pieniądze, a super hiper mega wypaśną ładowarką z trzema usb, po 2A z każdego za 2 zł w sklepiku z wszystkim po 2 zł

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...