Skocz do zawartości

MI2/S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nic. Nie interesuję się na razie wgraniem romu. Rom ma nową strukturę i muszę skrypt dostosować bo bez tego żaden rom nam nie wyjdzie, także dopiero w weekend może ruszymy z kompilacją.

 

Co dziwne baza to zaledwie 5.0. Nie jest to 5.0.1 ani 5.0.2 aczkolwiek znając Xiaomi i jak aktualizowali MI4 to będzie 5.0 na początek a potem po paru aktualizacjach najnowsza baza.

 

Oczywiście dla jasności kto przechodzi z v5 musi koniecznie MiFlasha v6 najpierw wgrać a potem 5.0

Dla tych z obecnym v6 chyba będzie to zwykła aktualka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam rom. Wgralem prosto na MIUIPolska przez Updater bez wipe ;-)

Jedynie długo się instaluje bo apki zmieniają się na art.

a11ae1bca77574d4cd6f24a29bbeef30.jpg

35a24aa4643d305a0a53baa5eec07972.jpg

Natomiast jest jak mówiłem. Numerek się zmienił. Reszta to MIUI 6 jak mamy na co dzień.

Aha i maja problemy z... aparatem.

Nie ma MIUI kamery tylko ta z aosp.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... Jakie większe zmiany? Przecież nikt tego nie mówił. Zawsze Wam mówiłem jak będzie. Zobaczycie tylko numerek 5.0 i tyle. To jest MIUI 6 a nie zwykły Android. Kiedyś był płacz bo ludzie chcieli ART - no to jest i można już startować ze stoperami :)

Wysłane z MI4

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podświadomie człowiek ciągle myślał, że coś wniesie ten 5.0. Jakieś drobne, ale nowości.

Ja teraz bardzo liczę, że sobie poradzą z aparatem i będzie trochę więcej funkcji. Choć już na starcie problemy, ale może uda się ogarnąć. Mają jeszcze czas :-)

A choć z ART jest szybciej, co już gdzieś pisałem odnośnie 4.4.... To i tak wynoszę ponad to, Xposed i jego moduły. Także ja osobiście wolę zostać na KK, póki nie zrobią Xposed pod Lolipopa.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... Jakie większe zmiany? Przecież nikt tego nie mówił. Zawsze Wam mówiłem jak będzie. Zobaczycie tylko numerek 5.0 i tyle. To jest MIUI 6 a nie zwykły Android. Kiedyś był płacz bo ludzie chcieli ART - no to jest i można już startować ze stoperami :)

Wysłane z MI4

Większe zmiany dla mnie z wyczekiwaną v6 na 5.0,to nie to,że dojdzie coś nowego (oprócz art ), tylko że to co jest zacznie działać..

Wysłane z Mi2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej :)

Z racji tego że jestem nowy na forum, witam was serdecznie :) Mam takie pytanie, ponieważ nigdzie nie mogę tego znaleźć (a siedzę już na forum od 3 godzin). Stałem się niedawno posiadaczem Mi-2S, i mam problem z tym, żeby mieć aktualną wersję oprogramowania. Wchodzę w apkę Aktualizację i próbuję wyszukać nowej aktualizacji. Przez ostatnie 2 tygodnie nic mi nie pobrało (sam starałem się codziennie sprawdzić, bo po dwóch tygodniach wydało mi się podejrzane). W Aktualiacjach jest napisane: "Nie znaleziono aktualizacji MIUI-4.10.24."

 

Natomiast przechodząc do informacji o telefonie, mam wypisane, że jest to wersja androida 4.4.4 KTU84P, a MIUI-4.10.24.

I tu moje pytanie - jaka to jest wersja MIUI? v5? v6?
Bo z tego co wyczytałem, to mając wersję androida 4.4 kitkata powinienem mieć v6, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem w ostatnim poście jadę obecnie na v5 - wersja 4.10.17

Kupiłem MiBanda i z tego co czytałem muszę mieć v6.

Czy jako posiadacze mi2s polecacie jakąś konkretną (np. starszą) wersję czy jedziecie na najnowych wydaniach i nie ma z tym większych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do Mibanda musisz wrzucić sobie v6.

A która najlepsza... Z tego co pamiętam, to wersja 4.12.12 była bardzo OK, wersje z początku lutego też dobrze działają. Niektórzy mają mają problemy z GPS, ale Acid podał fixa, który to naprawia.

Na v6 nie masz 3/4 funkcji aparatu, to chyba najbardziej dotkliwa bolączka.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w ostatnim poście jadę obecnie na v5 - wersja 4.10.17

Kupiłem MiBanda i z tego co czytałem muszę mieć v6.

Czy jako posiadacze mi2s polecacie jakąś konkretną (np. starszą) wersję czy jedziecie na najnowych wydaniach i nie ma z tym większych problemów?

 

Jeśli chodzi o działanie aparatu, to nie zauważyłem żadnych różnic - we wszystkich wersjach V6 działa równie beznadziejnie. Śmiało stosuj najnowszą. Może w końcu coś poprawią (wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Otóż z dnia na dzień wejście do ładowania zepsuło się, nie trzyma kabla, kabel nie wchodzi do końca i nie ma tego charakterystycznego kliku po włożeniu. Z kablem jest wszystko ok, testowałem kilka. Czyszczenie gniazda nic nie pomogło, siedziałem nad tym pol godziny i wygrzebałem raptem kilka kłaków.

Jestem strasznie zawiedziony, ponieważ wiem że będę miał problem używając telefonu jako nawigacji w aucie, eh...

Gniazda nie da się też wymienić (potwierdzone info od Acida)

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Otóż z dnia na dzień wejście do ładowania zepsuło się, nie trzyma kabla, kabel nie wchodzi do końca i nie ma tego charakterystycznego kliku po włożeniu. Z kablem jest wszystko ok, testowałem kilka. Czyszczenie gniazda nic nie pomogło, siedziałem nad tym pol godziny i wygrzebałem raptem kilka kłaków.

Jestem strasznie zawiedziony, ponieważ wiem że będę miał problem używając telefonu jako nawigacji w aucie, eh...

Gniazda nie da się też wymienić (potwierdzone info od Acida)

Mam prawie to samo, tylko jeszcze nie tak nasilone. Od jakiegoś czas kabel ładujący (od dawna ten sam) siedzi coraz luźniej i luźniej. Ale jeszcze ładuje.

Co wlaściwie jest przyczyną? Coś się tam "wyciera", czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

Panowie, czy to jakaś zmowa??? :-D

Mam to samo, od około miesiąca. Bałem się, że port USB się wysrał.... Ale na szczęście zmiana kabla pomogła. I wszystko jest ok.

Może te 'ząbki' przy wtyczce mikro USB się wycierają?

Mi2s powered by sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w hongmi to samo, idealnie podpasowal kabel od Nokii 5800,ma obustronne zaczepy.

BTW sprawdźcie kabel w innym urządzeniu, bo w nowym note LTE poprzedni kabel tez luźno siedział. Kabel ten i ładowarka jest od nexusa 7 i o dziwo z nim wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest jeszcze możliwość sciągnąć skądś miui na bazie andka 4.4 na mi2s, bo w dziale pobierz miui nie widzę, jest tylko najnowszy rom na lolipopie a czytałem ze na nim bateria krócej trzyma więc wolałbym w niego narazie nie wchodzić, a że zastanawiam się nad Mi bandem to raczej przejscie na 4.4 to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numb, jest, oj jest. Lolipop nie ma startu, przy KitKat. Oczywiście wszystko rozchodzi się o MIUI.

Bo przy CM, AOSP, MOKEE itp to już są zbliżone wartości.

Gdyby nie było widocznej różnicy, dawno bym siedział na Lolipop, bo jest dużo lepsza jakoś audio i aparat jakby lepiej pracuje.

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...