Jump to content

modyfikacja nazw kontaktów w telefonie

Tomek1978
 Share

Recommended Posts

Do tego już doszedłem (ustawienia -> opcje aplikacji -> kontakty i potem wiadomo; tak samo jak właśnie kliknięcie w kogoś i na dole wejść w edytuj), ale właśnie o to chodzi, że nie jestem w stanie zmodyfikować nazwy kontaktu przeniesionego z SIM, tj. mogę coś dopisać, ale nie umiem po prostu usunąć starej nazwy kontaktu (zapisać), tak jak się to robi bez problemu w innych telefonach. Np. nie mogę weliminować nazwiska panieńskiego mojej żony z czasów, kiedy jeszcze nią nie była :-). Powoli dochodzę do wniosku, że muszę usunąć kontakt z SIM i na nowo go zapisać już pod oczekiwaną nazwą. Sorry, za dyletanctwo i łopatologię, ale jak przejrzałem kilka postów, to pewnie musi być jakieś wyjście, stąd moje pytanie.

8 minut temu, Tomek1978 napisał:

Do tego już doszedłem (ustawienia -> opcje aplikacji -> kontakty i potem wiadomo; tak samo jak właśnie kliknięcie w kogoś i na dole wejść w edytuj), ale właśnie o to chodzi, że nie jestem w stanie zmodyfikować nazwy kontaktu przeniesionego z SIM, tj. mogę coś dopisać, ale nie umiem po prostu usunąć starej nazwy kontaktu (zapisać), tak jak się to robi bez problemu w innych telefonach. Np. nie mogę weliminować nazwiska panieńskiego mojej żony z czasów, kiedy jeszcze nią nie była :-). Powoli dochodzę do wniosku, że muszę usunąć kontakt z SIM i na nowo go zapisać już pod oczekiwaną nazwą. Sorry, za dyletanctwo i łopatologię, ale jak przejrzałem kilka postów, to pewnie musi być jakieś wyjście, stąd moje pytanie.

Jak rozpoczynasz edycję, to przy nazwie kontaktu, po prawej stronie, masz taki "ptaszek" w kółku. Kliknij go, to rozwiniesz listę szczegółowych pozycji nazwy kontaktu. Może o to chodzi...

7 minut temu, Tomek1978 napisał:

taką dostałem... ale to dobrze, czy źle?

Próbowałeś wyczyścić dane aplikacji "Kontakty"?

Jeśli to nie pomoże, spróbuj reset telefonu. Jeśli i to nie pomoże, to pewnie będziesz musiał edytować kontakty "na piechotę".

Teoretycznie powinno być ok, choć ilość zer na końcu zastanawiająca. Na pewno są dwa?

Właśnie sprawdziłem i kontakty z sim dają się edytować, czy to po przeniesieniu czy bezpośrednio na sim.

tak, na pewno są dwa zera: 7.3.6.0.0. (LHOCNDD) - cokolwiek to znaczy :-). Moje kontakty też się dają edytować, ale sęk w tym, że nie mogę zmienić ich treści, tzn mogę coś dopisać, ale część rdzennej częsci nazwy zostaje i tak ta sama.

Edited by Tomek1978

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...