Skocz do zawartości

3s vs 3pro (3/32gb)


Vognar

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co udało mi się wyczytać różnica jest minimalna (cpu, gpu) gdzie w zasadzie jedni mówią że na korzyść a inni że na niekorzyść ;)

Zastanawia mnie jednak kwestia softwaru - czy będzie większy problem w przypadku 3s z wgraniem miui polska w jakiejś stabilnej wersji niż 3pro?

Niby 3s ma androida 6.0, a 3pro 5.1 ale przy MIUI nie wiem czy może to mieć jakieś znaczenie. Różnica w cenie jest znikoma. Na chwilę obecne optuję w stronę 3s chyba dlatego, że jest po prostu nowszy. 

Jeśli ktoś jest w stanie przytoczyć jakiś solidny argument za jednym lub drugim modelem to słucham uważnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft? 3s jest nowszy, co za tym idzie ma troszkę jeszcze słabiej dopracowany soft (ale nie jest źle, a będzie coraz lepiej)

Różnica androidów w funkcjonalności nie ma tu żadnego znaczenia, co najwyżej mogą być niewielki różnice w optymalizacji/zarządzaniu energią

Wgrywanie xiaomi.eu w obu modelach wygląda identycznie, z tą różnicą że dla redmi 3 powstał dodatkowo rom na zablokowany bootloader sklecony przez wietnamczyka i wersja global

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał wersję Pro, którą sam posiadam. Przemawia za tym właśnie fakt, że ta wersja posiada rom global, który super działa. Jednak jeśli chcesz mieć minimalnie nowocześniejszy telefon i nie przeszkadza Ci gorsze wsparcie (na razie oczywiście) to bierz wersję 3s.

Wysłane z Redmi 3 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam ale spójrz na opis tej aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-pro-32gb-snap-430-fv23-i6358343534.html

"ORYGINALNE OFICJALNE OPROGRAMOWANIE GLOBAL - AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE OTA! - (INTERNATIONAL ROM)" i dalej "Język PL"

czy to oznacza, że ten 3s jest, że tak to ujmę "ready to go"? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zależy gdzie kupujecie... jak kiepski sklep to wgrają jakiś syf i potem nie można się dziwić że nie działa...

Kupiłem (ja i kilku innych znajomych (7 tel)) na ibuygou.com, wgrali ROM Global, są aktualizację OTA, wszystko świetnie spolszczone. 2 lata gwarancji we Wrocławiu. 

PS. Jak nie ma ROMu Global to wytłumaczcie co wrzucają w XKOMie w takim razie.

Być może kiedyś nie było globala ale od jakiegoś czasu jest normalnie dostępny

Edytowane przez Bargl
No all info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2016 o 15:46, ahr napisał:

To znaczy, że kłamią bo 3s nie ma żadnego oficjalnego globala.

Jak nie ma jak ma.  Czyli ten rom http://en.miui.com/a-234.html ( Redmi 3S/Prime Latest Global Stable) to nie jest oficjalny global??? Sugerujesz, że na oficjalnej stronie zamieszczają nieoficjalne romy??
Czyli wg Ciebie land_global_images_V8.0.3.0.MALMIDG to nieoficjalny global do 3S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pw01 napisał:

Jak nie ma jak ma.  Czyli ten rom http://en.miui.com/a-234.html ( Redmi 3S/Prime Latest Global Stable) to nie jest oficjalny global??? Sugerujesz, że na oficjalnej stronie zamieszczają nieoficjalne romy??
Czyli wg Ciebie land_global_images_V8.0.3.0.MALMIDG to nieoficjalny global do 3S?

skoro tak lubisz słowo sugeruje, to sugeruje, żebyś przyjrzał się uważnie dacie posta, który cytujesz...

Edytowane przez MiD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odkopał stary temat. Od dłuższego czasu 3S jest sprzedawany z oficjalnym globalem z aktualizacjami OTA i wsparciem dla języka polskiego. Oczywiście mowa o zaufanych sprzedawcach.

Odnośnie samych różnic pomiędzy 3S a 3Pro, to osobiście wybrałem 3S i nie żałuję. Najbardziej przekonał mnie nowocześniejszy i bardziej oszczędny procesor.
3S to ewolucja, a nie, jak zdaniem niektórych, okrojona wersja, bo procesor ma mniej GHz.
Tak więc obecnie kupowanie 3Pro moim zdaniem nie za bardzo ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.10.2016 o 11:04, afro001 napisał:

Ktoś odkopał stary temat. Od dłuższego czasu 3S jest sprzedawany z oficjalnym globalem z aktualizacjami OTA i wsparciem dla języka polskiego. Oczywiście mowa o zaufanych sprzedawcach.

Odnośnie samych różnic pomiędzy 3S a 3Pro, to osobiście wybrałem 3S i nie żałuję. Najbardziej przekonał mnie nowocześniejszy i bardziej oszczędny procesor.
3S to ewolucja, a nie, jak zdaniem niektórych, okrojona wersja, bo procesor ma mniej GHz.
Tak więc obecnie kupowanie 3Pro moim zdaniem nie za bardzo ma sens.

Planuję zakup redmi 3s do syna.Jaką wersję kupiłeś bo są dwie 2016030 i 2016031?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2.11.2016 at 5:09 PM, jenks said:

Planuję zakup redmi 3s do syna.Jaką wersję kupiłeś bo są dwie 2016030 i 2016031?

Nawet nie wiedziałem, że są 2 wersje. Znalazłem na naklejce z tyłu "2016030", więc to pewnie ta wersja.

Kupiłem na ibuygou po upewnieniu się, że wersje od nich po prostu działają w Polsce bez problemów, nie wchodziłem w detale częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jeżeli chcę wgrać CyanogenModa i nie używać telefonu do gier, to lepszym wyborem będzie 3 Pro?

Natomiast w kwestii aparatu zdaje się, że 3S jest znacznie lepszy: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=7862&idPhone2=8150&idPhone3=8007

Może ktoś coś o tym powiedzieć?

Edytowane przez 4imb0t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...