Jump to content

Xiaomi MI3 - ROM 3.11.1 linki

Banzai

Recommended Posts

Witam

Wczoraj wreszcie dotarł do mnie oczekiwany MI3. Ponieważ oryginalnie wgrane jest MIUI bez Google Play, oraz z 3 językami (2 chińskie i angielski) to od razu zabrałem się za wgrywanie ROMu.

Co prawda ROM do MI3 na naszym portalu MIUI PL jeszcze jest nie dostępny do ściągnięcia (stan na 07.11.2013) ale znalazłem go na MIUI UK

link do forum gdzie go opisują poniżej

http://xiaomi.eu/community/threads/miui-multi-lang-3-11-1.22603/

- kod dla urządzenia będzie zawsze "pisces"

link do samego ROMU Multilang zawierającym polski język

http://caro.miuiandroid.com/3.11.1/multi/miuiandroid_lang_pisces-3.11.1.zip

Sama aktualizacja jeśli ktoś już miał do czynienia z urządzeniami Xiaomi jest bardzo prosta. Odpalamy program Aktualizacje (niebieska ikonka ze strzałką skierowaną do góry, póżniej klikamy w lewy przycisk (3 kreski) - wybieramy pierwszą opcję (instalacja ze wskazanego pliku) następnie wybieramy plik ściągnięty z powyższego linku (zazwyczaj się ściąga do katalogu Download) i potwierdzamy po prawej stronie, Instalacja trwa max 5 minut. Po pozytywnej instalacji telefon się wyłączy i uruchomi ponownie już z językiem Polskim do wyboru.

Gdybyście mieli jakieś wątpliwości to proszę pisać- postaram się pomóc.

Linki, linkami. Lepiej byś opowiedział co i jak z samym telefonem.

Jeżeli możesz podać, to jaki miałeś poprzednio telefon i jak odczuwasz różnice.

Jakość fotek i filmów, głośność telefonu. Jakość rozmów telefonicznych, długość pracy na baterii.

Jakieś inne uwagi.

Wiem. Czytałem rano na tweeterze.

Z tego co pamietam to chyba Xiaomi nigdy nie podało, oficjalnie że będzie MI-3 w listopadzie jak myśleliśmy. Takie info było nawet na ibouygou (mid-november) ale zastanawiam się skąd oni to wzięli?

Linki, linkami. Lepiej byś opowiedział co i jak z samym telefonem.

Jeżeli możesz podać, to jaki miałeś poprzednio telefon i jak odczuwasz różnice.

Jakość fotek i filmów, głośność telefonu. Jakość rozmów telefonicznych, długość pracy na baterii.

Jakieś inne uwagi.

Przesiadłem się z MI2 - którego już uważałem za telefon idealny (poza brakiem gniazda SD).

MI3 też nie ma miejsca na kartę, i to chyba już się stało niezrozumiałym dla mnie standardem.

Jeśli chodzi o wrażenia to w moim przypadku są mieszane.

- jest duży. przez co niezbyt dobrze leży w dłoni, trudno jest jednocześnie trzymać go w ręce i zarazem operować kciukiem. No ale podejrzewam że potrzeba się tylko nauczyć i przyzwyczaić. Jest dodatkowo cienki (płaski) co potęguje efekt niewygodności. MI2 leżał mi w dłoni idealnie.

- chyba z powyższego powodu już kilka razy mi wypadł z ręki - na szczęście nauczony przykrymi doświadczeniami kupiłem go z silikonowym etui (i tu uwaga: są rożne - ważne żeby wybrać takie które zabezpiecza wszystkie rogi i wystaje nieznacznie ponad ekran) dlatego przy upadkach nic mu się nie stało. Ale telefon sprawia wrażenie dość delikatnego - więc stanowczo zalecam dwa niezbędne dodatki (folia z przodu + guma z tyłu). Ja jeszcze zamówiłem promowane na stronie producenta przyklejane etui z zamykaną klapką - ale to pomyłka była - etui to nie zabezpiecza przy upadku, jest niewygodne w trakcie rozmowy i bardzo śliskie, Więc używanie go na dłuższą metę w 99% skończy się zbitym ekranem.

- jeśli chodzi o fotki to specjalistą nie jestem ale kolory wychodzą bardzo soczyste. Zwłaszcza w trybie HDR. W największym zoomie widać pixelozę co jest oczywiste, ale za to nie ma szumów co świadczy o dobrej matrycy.

- Jakość dźwięku chyba bez zarzutów - testów po drugiej stronie eteru nie robiłem.

- co do baterii - to jest podobnie jak w MI2 - trzyma tak do dwóch dni. Ja akurat codziennie mam telefon wpięty w pracy przy kompie.

- zaletą jest szybkość łapania GPS - dosłownie kilka sekund i ma fixa

- najważniejszy pozytyw i szok to niesamowicie wyraźny, jasny i ostry wyświetlacz - naprawdę zachwyca i to jest największy plus tego telefonu.

Witam

Czy w takim razie polecasz mi3 osobom, które nigdy nie miały smartfona ( własnego ) bo do takich osób należę czy raczej proponowałbyś najpierw mi2s. Przyznaje że trochę boje się takiego dużego ekranu a ważne jest dla mnie żeby dobrze leżał w dłoni. Stoję przed trudną decyzją między mniejszym ale ogólnie trochę gorszym lub lepszym nowszym ale ehh dość dużym. Wolałbym aby starczył mi na tak 2-3 lata.

Hm pierwszy smartfon? Ja bym odradził. Lepiej brać sprawdzonego i mniejszego MI-2S. Pobawić się, poznać MIUI (bo może nie pasować wszystkim) i dopiero potem sprzedać MI-2 i brać MI-3.

Albo.. pójdź do jakiegoś sklepu elektronicznego typu Saturn, weź do ręki największe telefony typu Xperia Z. Akurat Xperia Z będzie bardzo podobna wymiarowo, też kanciasta, praktycznie taka sama waga (co do grama). I jak już będziesz ją trzymał to... MI-3 jest jeszcze 5 mm dłuższy ;p

Też odradzam MI3 jako pierwszy smartfon.

To raczej telefon dla businessmana, który leży grzecznie w teczuszcze, lub wewnętrznej kieszonce garnituru.

Raczej nie przetrwałby długo jako podręczny smartfon walający się po brudnej kieszeni kurtki.

Jego kanciastość nadal mi przeszkadza. Mam nadzieję że moda na spłaszczanie telefonów się kiedyś skończy.

Telefon spokojnie mógłby być 3 razy grubszy i cięższy - na korzyść baterii trzymającej ponad tydzień lub cały dzień wędrówki w górach z włączonym ekranem i GPS.

MI2 oddałem małżonce i ciągle spoglądam na niego z westchnieniem. Był ze mną wszędzie, upadł na beton kilkadziesiąt razy. Tyle też miał rebootów, formatów i czyszczeń pamięci. Był podłączany do USB codziennie kilka razy i gniazdo nic się nie wyrobiło. Wszystko zniósł bez zająknięcia i nadal wygląda jak nowy (zasługa gumy i folii).

MI3 jest wspaniałym telefonem ale nie do każdego pasuję. Do mnie chyba też nie do końca. Kupiłem go trochę z konieczności - czyli docelowo chodziło o zmiany telefonów w rodzinie (mój stary dla żony, a jej MI1 dla córki), a trochę z ciekawości, bo bardzo cenię markę Xiaomi i system MIUI.

Tak jak napisał Acid - przetestuj w sklepie jak by Ci się operowało jedną ręką płaskiego pięciocalowca np. w podskakującym autobusie.

Telefon to nie żaden artefakt, ma być wygodny i działać bezbłędnie w takich warunkach życia jakie prowadzi jego właściciel.

O swojego MI3 zaczynam mieć poważne obawy.

Dzięki za szybką odp

Dziś byłem właśnie w sklepie i miałem w rękach sgs4 i on wydaje mi się cegłowaty więc raczej kupię nie długo mi2s . Mam jeszcze pytanie : przeczytałem gdzieś że baterię da się dokupić 3000 mah czy to prawda ? Cały dzień próbuję wejść na ibuygou ale chyba mają jakąś przerwę nie wiem. Mi2s da siękupić do 1000 czy trza liczyć 1100 + za ile inni forumowicze kupili ?

Gdy kupowałem MI-2S 16GB z Crazy Discount to za telefon + bateria 3100 mAh + gładka folia zapłaciłem ok. 1530 zł. Teraz jest o wiele taniej i zyskujesz lepszą wersję MI-2S, bo z pamięcią 32GB, i jeśli ktoś lubi pstrykać sobie sweet focie telefonem, z 13 MPx aparatem.

Jeśli chcesz wiedzieć ile to będzie wszystko kosztowało, polecam zajrzeć na miuipolska.pl: CRAZY DISCOUNT MI-2S 32G

Osobiście nie mogę porównywać pracy telefonu na baterii 3100 z 2000 mAh, ponieważ po wyjęciu MI-2S od razu włożyłem do niego większą baterię i cały czas na niej telefon pracuje. Przy moim trybie pracy, przy ustawionej jasności ekranu na lekko więcej niż połowie i przy planu pracy ustawionym na normalny, telefon wytrzymuje 3-4 dni. Mój tryb pracy: 10 SMSów i do 5 rozmów (na ten okres), 5 razy na dzień włączone Wi-Fi aby sprawdzić kilka rzeczy (kiedy nie korzystam z neta to Wi-Fi mam wyłączone) i z 4 razy sobie zagram w CSR Racing z włączonym Wi-Fi.

Co do zastosowania gumy na plery... Nigdy nie miałem i nie mam jej na telefonie. Czasami się zdarzają sytuacje, gdy dłoń jest sucha to wtedy telefon lubi sobie pośmigać. Ale aż takiej dużej potrzeby jej zastosowania to nie miałem. Do większej baterii dostajesz większą pokrywkę na tył telefonu i ona jest bardziej szorstka niż ta stockowa, biała. Ona jest śliska ;)

Cały dzień próbuję wejść na ibuygou ale chyba mają jakąś przerwę nie wiem

Teraz z ibuygou musisz się uzbroić w cierpliwość, bo walczą z atakiem DDOS na swoje strony.

Niedawno pisali ze już sobie dali rade, ale póki co chyba nieskutecznie.

Pewnie jakiś zwolennik iPhone robi im wjazd na www :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...