Banzai

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Banzai

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W oczekiwaniu na Globala zainstalowałem sobie Gapps tym oto sposobem: https://xiaomininja.com/2017/05/01/how-to-install-gapps-on-miui-8-china-rom-guide-and-download-3/ Wszystko poszło gładko i bez problemu. Po operacji odzyskania z backupa trzeba zrobić restart. Pierwsze uruchomienie Play może trochę potrwać (biały ekran, aktualizacje). Wcześniej próbowałem metody tej: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=734290 oraz tej: http://en.miui.com/thread-553594-1-1.html Obie nie działają.
 2. A jak tak, to spróbuj czy się uda. Ale stracisz polskie tłumaczenie, usługi google play itp. Nie wiem co lepsze. syfMIUI z Google Play i po polsku czy ChinaROM. I tak ostatecznie musisz czerkać na GlobalROM lub MIUIPolska.
 3. @JaroF11 Po prostu musisz sprawdzać tutaj http://en.miui.com/thread-847028-1-1.html I cierpliwie czekać. Lepiej na razie mieć chiński ROM niż uceglenie.
 4. Cześć. Czy zaobserwowaliście że MI5 ma zwiechy lub lagi gdy jest podłączony do USB? Czy może tylko mój model tak ma. Zaobserwowałem to na dwóch nieorginalnych ładowarkach. Digitizer ewidentnie coś szwankuje - opóźnia przeciąganie, niektórych dotknięć nie widzi.
 5. Znajomy będzie w Szanghaju i zamierza zamówić słuchawkę przez www.mi.com. Na stronie producenta: http://www.mi.com/buyphone/mi4 jest kilka rodzajów wersji MI4. Chodzi o te dwie pierwsze - która jest właściwa. Google tłumacz podaje że są to: Wersja Unicom 3G: 联通3G版 支持联通3G网络 支持联通和移动2G网络 Wersja Telecom 3G 电信3G版 支持电信、联通3G网络 支持电信、联通和移动2G网络 Która z tych dwóch jest właściwa na Polskę?
 6. Digitizer w MI3 jest sklejony próżniowo z LCD, więc musisz kupić komplet. Ja podałem telefon do Chin przez znajomego w celu wymiany. Kosztowało mnie to około 120€ po rozliczeniach. Ale to było na początku sprzedaży MI3. Teraz na pewno jest taniej.
 7. Witam Dla niektórych to może być oczywiste. Sam długo szukałem takiego rozwiązania więc się dzielę sposobem na podgląd plików telefonu w Total Commanderze Obecnie większość urządzeń (nie tylko z MIUI) nie jest widoczna w systemie jako osobny dysk (z literką). W komponencie "Mój komputer" telefon pokazywany jest w części Urządzenia przenośne. Tym samym w Total Commanderze nie możemy podejrzeć układu plików wprost. Ale jest pewien prosty sposób żeby to obejść. W TC wystarczy zastosować dwuklik na obecnie wyświetlanej ścieżce dostępu, lub kliknąć w tę gwiazdkę po prawej stronie (zaznaczone na czerwono na screenie poniżej). Pokaże się możliwość wyboru "Mój komputer" W efekcie możemy wejść na "Mój komputer" a potem głębiej w telefon i mieć szybki podgląd na układ plików w urządzeniu Android - nie tylko MIUI. Podejrzewam, że sposób działa również z innymi urządzeniami niewidocznymi standardowo jako dysk (aparatami, tabletami, komórkami, itp.)
 8. Też odradzam MI3 jako pierwszy smartfon. To raczej telefon dla businessmana, który leży grzecznie w teczuszcze, lub wewnętrznej kieszonce garnituru. Raczej nie przetrwałby długo jako podręczny smartfon walający się po brudnej kieszeni kurtki. Jego kanciastość nadal mi przeszkadza. Mam nadzieję że moda na spłaszczanie telefonów się kiedyś skończy. Telefon spokojnie mógłby być 3 razy grubszy i cięższy - na korzyść baterii trzymającej ponad tydzień lub cały dzień wędrówki w górach z włączonym ekranem i GPS. MI2 oddałem małżonce i ciągle spoglądam na niego z westchnieniem. Był ze mną wszędzie, upadł na beton kilkadziesiąt razy. Tyle też miał rebootów, formatów i czyszczeń pamięci. Był podłączany do USB codziennie kilka razy i gniazdo nic się nie wyrobiło. Wszystko zniósł bez zająknięcia i nadal wygląda jak nowy (zasługa gumy i folii). MI3 jest wspaniałym telefonem ale nie do każdego pasuję. Do mnie chyba też nie do końca. Kupiłem go trochę z konieczności - czyli docelowo chodziło o zmiany telefonów w rodzinie (mój stary dla żony, a jej MI1 dla córki), a trochę z ciekawości, bo bardzo cenię markę Xiaomi i system MIUI. Tak jak napisał Acid - przetestuj w sklepie jak by Ci się operowało jedną ręką płaskiego pięciocalowca np. w podskakującym autobusie. Telefon to nie żaden artefakt, ma być wygodny i działać bezbłędnie w takich warunkach życia jakie prowadzi jego właściciel. O swojego MI3 zaczynam mieć poważne obawy.
 9. Przesiadłem się z MI2 - którego już uważałem za telefon idealny (poza brakiem gniazda SD). MI3 też nie ma miejsca na kartę, i to chyba już się stało niezrozumiałym dla mnie standardem. Jeśli chodzi o wrażenia to w moim przypadku są mieszane. - jest duży. przez co niezbyt dobrze leży w dłoni, trudno jest jednocześnie trzymać go w ręce i zarazem operować kciukiem. No ale podejrzewam że potrzeba się tylko nauczyć i przyzwyczaić. Jest dodatkowo cienki (płaski) co potęguje efekt niewygodności. MI2 leżał mi w dłoni idealnie. - chyba z powyższego powodu już kilka razy mi wypadł z ręki - na szczęście nauczony przykrymi doświadczeniami kupiłem go z silikonowym etui (i tu uwaga: są rożne - ważne żeby wybrać takie które zabezpiecza wszystkie rogi i wystaje nieznacznie ponad ekran) dlatego przy upadkach nic mu się nie stało. Ale telefon sprawia wrażenie dość delikatnego - więc stanowczo zalecam dwa niezbędne dodatki (folia z przodu + guma z tyłu). Ja jeszcze zamówiłem promowane na stronie producenta przyklejane etui z zamykaną klapką - ale to pomyłka była - etui to nie zabezpiecza przy upadku, jest niewygodne w trakcie rozmowy i bardzo śliskie, Więc używanie go na dłuższą metę w 99% skończy się zbitym ekranem. - jeśli chodzi o fotki to specjalistą nie jestem ale kolory wychodzą bardzo soczyste. Zwłaszcza w trybie HDR. W największym zoomie widać pixelozę co jest oczywiste, ale za to nie ma szumów co świadczy o dobrej matrycy. - Jakość dźwięku chyba bez zarzutów - testów po drugiej stronie eteru nie robiłem. - co do baterii - to jest podobnie jak w MI2 - trzyma tak do dwóch dni. Ja akurat codziennie mam telefon wpięty w pracy przy kompie. - zaletą jest szybkość łapania GPS - dosłownie kilka sekund i ma fixa - najważniejszy pozytyw i szok to niesamowicie wyraźny, jasny i ostry wyświetlacz - naprawdę zachwyca i to jest największy plus tego telefonu.
 10. Witam Wczoraj wreszcie dotarł do mnie oczekiwany MI3. Ponieważ oryginalnie wgrane jest MIUI bez Google Play, oraz z 3 językami (2 chińskie i angielski) to od razu zabrałem się za wgrywanie ROMu. Co prawda ROM do MI3 na naszym portalu MIUI PL jeszcze jest nie dostępny do ściągnięcia (stan na 07.11.2013) ale znalazłem go na MIUI UK link do forum gdzie go opisują poniżej http://xiaomi.eu/community/threads/miui-multi-lang-3-11-1.22603/ - kod dla urządzenia będzie zawsze "pisces" link do samego ROMU Multilang zawierającym polski język http://caro.miuiandroid.com/3.11.1/multi/miuiandroid_lang_pisces-3.11.1.zip Sama aktualizacja jeśli ktoś już miał do czynienia z urządzeniami Xiaomi jest bardzo prosta. Odpalamy program Aktualizacje (niebieska ikonka ze strzałką skierowaną do góry, póżniej klikamy w lewy przycisk (3 kreski) - wybieramy pierwszą opcję (instalacja ze wskazanego pliku) następnie wybieramy plik ściągnięty z powyższego linku (zazwyczaj się ściąga do katalogu Download) i potwierdzamy po prawej stronie, Instalacja trwa max 5 minut. Po pozytywnej instalacji telefon się wyłączy i uruchomi ponownie już z językiem Polskim do wyboru. Gdybyście mieli jakieś wątpliwości to proszę pisać- postaram się pomóc.