Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.08.2016 o 17:14, k1ck napisał:

Panowie, od 4 sierpnia na każdym trackingu jaki sprawdzałem pokazuje coś w stylu  Arrival at Destination (Exchange Office)  ( to z aliexpress). Podpowiecie co dalej robić? :) Zamawialem 2 telefony redmi note 3 pro :) 

 

Dnia 15.08.2016 o 17:14, k1ck napisał:

Panowie, od 4 sierpnia na każdym trackingu jaki sprawdzałem pokazuje coś w stylu  Arrival at Destination (Exchange Office)  ( to z aliexpress). Podpowiecie co dalej robić? :) Zamawialem 2 telefony redmi note 3 pro :) 

 

22 godziny temu, mazurek1500 napisał:

k1ck,

 

udało Ci się coś ustalić? Ja mam taki sam stan przesyłki jak Twój i nic się nie dzieje w tym temacie.

Najciekawsze ze jak mam tak jak ty, taki sam status,Arrival at Destination (Exchange Office) (numer listu  RB081073601SG ) te same daty zakupu wysyłki itp, tylko trochę innym numer listu, pewnie kupowane w tym samym sklepie, ten sam telefon (Redmi Note 3 Pro). Czekam juz miesiąc i nie wiem co z tym zrobić. Napisałem do Myfrienda, a on napisał że leży u celników ?

Trochę podejrzane zaczyna się to robić :(

Edytowane przez DjGuma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2016 o 17:17, DjGuma napisał:

 

 

Najciekawsze ze jak mam tak jak ty, taki sam status,Arrival at Destination (Exchange Office) (numer listu  RB081073601SG ) te same daty zakupu wysyłki itp, tylko trochę innym numer listu, pewnie kupowane w tym samym sklepie, ten sam telefon (Redmi Note 3 Pro). Czekam juz miesiąc i nie wiem co z tym zrobić. Napisałem do Myfrienda, a on napisał że leży u celników ?

Trochę podejrzane zaczyna się to robić :(

U mnie się nic nie zmienia. Zobaczymy w tym tygodniu. Dajcie znać jak się u was coś ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2016 o 13:19, mazurek1500 napisał:

U mnie się nic nie zmienia. Zobaczymy w tym tygodniu. Dajcie znać jak się u was coś ruszy.

 

Dnia 26.08.2016 o 17:17, DjGuma napisał:

 

 

Najciekawsze ze jak mam tak jak ty, taki sam status,Arrival at Destination (Exchange Office) (numer listu  RB081073601SG ) te same daty zakupu wysyłki itp, tylko trochę innym numer listu, pewnie kupowane w tym samym sklepie, ten sam telefon (Redmi Note 3 Pro). Czekam juz miesiąc i nie wiem co z tym zrobić. Napisałem do Myfrienda, a on napisał że leży u celników ?

Trochę podejrzane zaczyna się to robić :(

U mnie dalej to samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W transporcie z Hong-kongu jedzie do mnie Mi4 i Redmi Note 3 Pro.

Martwi mnie 15 komunikat "Przesyłka tymczasowo zatrzymana". Mam pytanko do doświadczonych "zamawiaczy" z państwa środka, czy to oznacza że przesyłka będzie oclona + ovatowana? Ostatni komunikat już jest bardziej optymistyczny " Przesyłka przygotowywana do doręczenia " więc sam już nie wiem :?...

Zakupu dokonałem przez ibuygou.com i opłaciłem ubezpieczenie na wypadek powyższych kosztów, bardziej mi chodzi o opóźnienie dostarczenia paczki, a chciałbym mieć już swoje Xiaomi :-D

qqq.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mar100ek napisał:

Witam

W transporcie z Hong-kongu jedzie do mnie Mi4 i Redmi Note 3 Pro.

Martwi mnie 15 komunikat "Przesyłka tymczasowo zatrzymana". Mam pytanko do doświadczonych "zamawiaczy" z państwa środka, czy to oznacza że przesyłka będzie oclona + ovatowana? Ostatni komunikat już jest bardziej optymistyczny " Przesyłka przygotowywana do doręczenia " więc sam już nie wiem :?...

Zakupu dokonałem przez ibuygou.com i opłaciłem ubezpieczenie na wypadek powyższych kosztów, bardziej mi chodzi o opóźnienie dostarczenia paczki, a chciałbym mieć już swoje Xiaomi :-D

qqq.PNG

Nie rób scen. Zatrzymanie trwało 14 minut... Obecnie jest już u kuriera, który pewnie jutro, a może i dzisiaj dostarczy przesyłkę. Paczki z ibuygou dostarczają kurierzy regionalni, nie lokalni. Przykładowo u mnie, w Bydgoszczu ;) paczki dowozi kurier z Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2016 o 12:49, k1ck napisał:

Dostales telefon? Ty miałeś paczke ktora dotarla niby 4 sierpnia do Polski?

Hej. Tak dostałem :)ale nie pamiętam kiedy była w Polsce. trochę to trwało ale potem już poszło i bez cła ;)

 

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-08-19 16:18 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-08-29 08:38 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-08-31 14:32 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-08-31 21:10 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-09-01 03:14 WER Zabrze
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-09-01 07:58 International Postal System
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-09-01 11:33 International Postal System
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-09-02 08:08 UP Tychy 1
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-09-02 08:08 UP Tychy 1
Edytowane przez mazurek1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. doradzcie cos.

moj meizu trafil do naprawy w Chinach, i okazalo sie ze nie uznali mi gwarancji bo wgralem globalnego roma i stwierdzili, ze naprawa bedzie na moj koszt :/ (mimo ze na chinskim romie byly te same problemy - samoczynny restart telefonu). teraz sie zastawiam czy brac ubezpieczenie przesylki naprawionego telefonu (wysylka bedzie z ibuygou) co mi bedzie mnie kosztowalo 100zl, czy dac sobie spokoj? jakie macie ostatnie doswiadczenie z sklepem ostatnio? wysylka bedzie DHL, i telefon bedzie szedl do Krakowa. z tego co tu piszecie sklep dobrze oznacza przesylki i nie ma wpadki. w sumie kiedy szedl do mnie wczesniej tez nie bylo problemow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum więc WITAM wszystkich serdecznie już w pierwszym zdaniu. Do tej pory tylko czytający, dzisiaj pytający. Mianowicie, kupiłem ostatnio małżonce RN3 PRO 2/16 Gold u Goldway'a. Cena 137,99 USD. Wybrałem AliExpress Standard Shipping licząc się z tym, że będzie i długo szło i będzie oVATowane. Myliłem się co do tego pierwszego, natomiast VAT naliczono, łącznie 129 PLN :)

Teraz chciałbym zamówić dla siebie ten fonik, tylko że chyba 3/32 (jeszcze się zastanawiam czy brać wersję z LTE 800 czy nie. Wszak u mnie na miasteczku w sieci Orange żonie wyciska ponad 35 mega co mi w zupełności wystarcza a nawet dużo za dużo). Jak to jest z tym Seller's Shipping Method czy nawet DHL ? Słyszałem, że wcale nie jest powiedziane, że oVATowanie omija się wybierając ten sposób. Zamawiał ktoś ostatnio biorąc tą dodatkową opcję i jak to u Was wyglądało ? Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sellers shiping method na 100% omija VAT,paczka jest przepakowana w eu czyli tak jakby szła z eu. Przy dhl VAT jest dosyć prawdopodobny, natomiast w większości przypadków vatują zgodnie z deklaracją na paczce+ płacisz za odprawę przez nich. Przy 30$ (deklarcja) wychodzi coś ok 70zl

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2016 o 12:19, dejw87 napisał:

cześć. doradzcie cos.

moj meizu trafil do naprawy w Chinach, i okazalo sie ze nie uznali mi gwarancji bo wgralem globalnego roma i stwierdzili, ze naprawa bedzie na moj koszt :/ (mimo ze na chinskim romie byly te same problemy - samoczynny restart telefonu). teraz sie zastawiam czy brac ubezpieczenie przesylki naprawionego telefonu (wysylka bedzie z ibuygou) co mi bedzie mnie kosztowalo 100zl, czy dac sobie spokoj? jakie macie ostatnie doswiadczenie z sklepem ostatnio? wysylka bedzie DHL, i telefon bedzie szedl do Krakowa. z tego co tu piszecie sklep dobrze oznacza przesylki i nie ma wpadki. w sumie kiedy szedl do mnie wczesniej tez nie bylo problemow..

Jeżeli zatrzymają Ci paczkę to pewnie poproszą o szczegóły, jeżeli płaciłeś już VAT (przy zakupie) to podeślij im te dane i puszczą, jak nie to prawdopodobnie będzie do zapłacenia VAT

 

@Duris

Seller's Shipping Method - wysyłka idzie DPD, zamawiałem kilka, kilkanaście sztuk i zawsze bez VAT, z DHL to raczej pewne że do zapłaty VAT więc nie polecam no chyba ze masz nadmiar $ :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamawianie z ibg to co polecacie? Najlepiej jakby paczka przyszła jak najszybciej i oczywiście bez vatu... Jeśli chodzi i opcję w ibg która kosztuje bodajże 22$ i ubezpiecza od vatu, czy warto płacić za to?

Edytowane przez Buullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić mi5s i dlatego myślę nad tym. Ewentualnie po prostu wziął bym telefon na firmę ale nie wiem czy to też nie ma jakiś swoich konsekwencji. Jeśli poprosił bym o fakturę vat to gdy paczka przyjdzie do polski i przejmą ją celnicy to wtedy oczywiście płacę vat a później to już standardowo tak?

Edytowane przez Buullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od kogo ty chcesz fakturę?:) Od ibg? Jeśli możesz wziąć na firmę,czyli odliczysz VAT, a telefon zamortyzujesz jednorazowo to szukaj kogoś w kraju. Polecam Fostech w Wawie, albo Technos. Bez sensu samemu importować w takim wypadku.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Zresztą samemu sobie można zrobić :D. Najważniejsze to papiery o odprawie. DHL daje zawsze. Kiedyś od fedex nie dostałem i kupa siana poszła się walić.

Edit : od dhl kiedyś też chyba nie dostałem. Ale jechałem sam do nich na lotnisko po paczkę bo zależało mi na czasie. Chyba później dosłali mailem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tpawel napisał:

Ty na serio z tą fakturą? Nigdy w życiu nie dostałem faktury od Chińczyka. Odprawa to wiadomo.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Nie każdy chińczyk daje. Przed zakupem warto spytać. Albo samemu sobie zrobić fakturę od Chińczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎09‎-‎30 o 17:07, tpawel napisał:

Czy warto (kupić ubezpieczenie od VAT) czy nie to już musisz sam sobie odpowiedzieć. Do redmi 3 w życiu bym nie zapłacił bo potencjalnego VAT jest może 30$, ale jak kupujesz mi5 za 300$ to moim zdaniem warto.

Uważam że przy zakupie na ibuygou jest całkowicie odwrotnie jak napisałeś.

Za telefon do 700 zł DHL pobierze VAT (na podstawie info z forum) około 70-80 zł, a ubezpieczenie od VAT kosztuje 30 zł (wiec lepiej je kupić, bo możliwa dwukrotna strata).

Natomiast dla takiego Mi5 Pro w cenie ~ 1600 zł DHL pobierze VAT... taki sam (80zł), bo DHL opiera się na cenie podanej w deklaracji (zaniżonej zawsze), ale za to ubezpieczenie wynosi ~ 80 zł, więc w tym wypadku jak bym nie kupił, bo mogę tylko zyskać...

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie do osób które zamawiały ostatnio z IBG i otrzymały już telefon.

Kto zaryzykował i nie brał ubezpieczenia od Vat  ? Wiem, że jeszcze koło czerwca dużo przesyłek bez ubezpieczenia nie miało naliczanego Vatu, ale ciekawi mnie czy teraz sprawdzanie się nasiliło  ?

Czy pomimo tego, że nie wykupiłbym ubezpieczenia, to majbestfriendzi i tak pakują paczki w papier jako gift ?

Pozdro,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2016 o 21:13, fanxiaomi napisał:

Uważam że przy zakupie na ibuygou jest całkowicie odwrotnie jak napisałeś.

Za telefon do 700 zł DHL pobierze VAT (na podstawie info z forum) około 70-80 zł, a ubezpieczenie od VAT kosztuje 30 zł (wiec lepiej je kupić, bo możliwa dwukrotna strata).

Natomiast dla takiego Mi5 Pro w cenie ~ 1600 zł DHL pobierze VAT... taki sam (80zł), bo DHL opiera się na cenie podanej w deklaracji (zaniżonej zawsze), ale za to ubezpieczenie wynosi ~ 80 zł, więc w tym wypadku jak bym nie kupił, bo mogę tylko zyskać...

A kto ustala to co jest na deklaracji. Kupujący czy ibuygou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie dostarczysz to sobie otworzą i sami wycenią. Kolega ostatnio miał niefart. Zamówił DHLem 3S. Doliczyli mu 75 PLN VAT + 73 PLN za czynności celne, upoważnienia i do tego jeszcze 17 PLN opłaty magazynowej czy coś takiego. Także, tego, interes mało opłacalny wyszedł. I na nic się zdała piękna faktura od majfrenda na 31 euro.

Wysłane z MI5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...