Skocz do zawartości

Redmi 3 i TWRP czy CWM


Mistyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już zgodę od Xiaomi na odblokowanie bootloadera w Redmi 3. Teraz pytanie: jeśli postępuję zgodnie z instrukcją ze strony https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ , to który TWRP czy CWM wybrać spośród wszystkich zamieszczonych na https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 i dlaczego? Czy sugerować się po prostu w tej kwestii ilością pobrać i zainstalować np. TWRP_cancro.zip (12.1MB Feb 25, 2016 | 05:10PM). Następne pytanie: jaki soft wybrać do Redmi 3, który byłby równie stabilny jak te zaakceptowane oficialnie przez Xiaomi? Bardzo ucieszyłbym się gdyby był w nim też root, oraz blokada reklam aplikacji. (3 lata temu kupiłem Lenovo A830 i wgrałem do niego Androida z MIUI i sprawdził się świetnie pod kątem stabilności). Ewentualnie gdzię mogę znaleźć opisy softów, albo na co zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie z tej listy: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=61877 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mistyk napisał:

Czy sugerować się po prostu w tej kwestii ilością pobrać i zainstalować np. TWRP_cancro.zip

Twój telefon ma nazwę kodową "ido". Ta nazwa przewija się w linkach opisach, TWRP i romach. Takiego musisz szukać, każdy inny rom czy TWRP nie tylko nie będzie działać, ale możesz nawet uceglić telefon. Najlepszy przynajmniej moim zdaniem jest ostatni rom eu czyli 6,5,26. Jak zainstalujesz dodatki Acida z MiuiPolska to będziesz miał blokowanie reklam. Roota w tym romie nie ma.

Edytowane przez FromWP
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odblokować bootloadera. Wyczytałem że "*UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ". W związku z tym muszę najpierw pobrać "chiński rom dev" i zainstalować wchodząc w telefonie w -> ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacja systemu -> ... -> zainstaluj aktualizację z pliku .zip ? Mam instalować z karty sd czy może być pamięć wewnętrzna urządzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, nie znalazłem tej instrukcji od razu... mam jeszcze pytanie: czy ze swojego konta Xiaomi mogę odblokowywać też inne telefony? Np. jak za 2 lata kupie następnego Redmi3, czy mu podobnego, to cała procedura odblokowania bootloadera się powtarza od początku łącznie z wysyłaniem uzasadnienia dlaczego chcę odblokować do Xiaomi? Proszę jeszcze o informację jak się nazywa wyżej wspomniany dodatek blokujący reklamy od Acida?

Edytowane przez Mistyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mistyk napisał:

Proszę jeszcze o informację jak się nazywa wyżej wspomniany dodatek blokujący reklamy od Acida?

Możesz odblokować jeden telefon, a po 30 dniach następny itd na tym samym koncie bez ponownego występowania o pozwolenie. To się nazywa  "Dodatki MIUIPolska dla Android 5.x, 6.x" i jest tu: https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/apk/Dodatki/Dodatki_MIUIPolska_01052016-lp.zip . Instaluje się przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proces wgrania najnowszego dev, przebiegł pomyślnie jak i odblokowanie bootloadera, niby Flash_TWRP.bat też działa prawidłowo, ale nie przechodzi mi od razu do Recovery tylko uruchamia się system. Co robić czy w takim wypadku muszę odczekać 30 dni i ponownie odblokowac bootloader?

Czy trzeba podczas jednego włączenia fastboot-a odblokować bootloader i od razu za jednym zamachem wgrać TWRP i następnie przy jego pierwszym włączeniu wgrac od razu system? Po odblokowaniu uruchomiłem od razu system. Czy to mogło spowodować ponowne zablokowanie bootloadera?

Edytowane przez Mistyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader odblokujesz raz, kolejne flashe romów nie zablokują go, można go zablokować w cmd komendą "fastboot oem lock" mając oczywiście zainstalowany odpowiedni pakiet ADB, po takiej komendzie znów zablokujesz bootloader, a odblokować go wtedy można tylko i wyłącznie za pomocą oficjalnego oprogramowania MiFlash Unlock.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Aktualności -> Aktualizacje MIUI -> MIUI 6.5.26 -> MiPilot 5.2 -> XMRemoteController.apk (40KB), włączyłem w systemie możliwość instalacji z nieznanych źródeł i mam błąd "wystąpił problem podczas prasowania pakietu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jeśli zainstaluje nową wersje MIUI na swoim Redmi 3 bez wcześniejszego używania opcji Wipe, to czy w takim wypadku zachowam wszystkie swoje ustawienia i programy? I jeszcze pytanie czy po wgraniu romu powinienem kalibrować baterie z poziomu systemu, czy też aplikacją typu "Battery Calibratoin"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane tracisz jeśli robisz wipe data. A jeśli chcesz, żeby dane pozostały nie robisz wcale wipe, ewentualnie można zrobić wipe cache, dalvik/art (apki zostają i od nowa się zoptymalizują)

I nie używaj żadnego programu do kalibracji, bo jest to zbędne, nie ma w ogóle takiej potrzeby to robić.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...