mino

Xiaomi Redmi 3A

Recommended Posts

Jeśli osiągnie ten pułap 92$ to po opodatkowaniu coś koło 450zł czyli bardzo przystępnie.

To będzie raczej to samo, co Redmi 2A, czyli rynek only china, co więcej, procek może być od leadcore tech.

50 minutes ago, Nezumi said:

To będzie raczej to samo, co Redmi 2A, czyli rynek only china, co więcej, procek może być od leadcore tech.

Mówili że będzie snap jeśli to będzie prawda i włożą 435 i będzie global rom to naprawdę #cebuladeal się szykuje.

24 minuty temu, Conor napisał:

Mówili że będzie snap jeśli to będzie prawda i włożą 435 i będzie global rom to naprawdę #cebuladeal się szykuje.

Co z tego, jeżeli jedyne obsługiwane pasma to będzie 2G? No i raczej wątpie w snapa, to jest seria takich... tanich telefonów w chinach, bardzo, Redmi 2A sobie zobacz :P.

• Like 1

To który jest lepszy, bo się przymierzam do redmi 3 a tu nagle jakaś nowa wersja? Wydaje mi się że snap 616 powinien być lepszy, ale nie znam się za dobrze na tych procesorach qualcomma, bo tyle tego jest.

Edited by Dominic

4xx jest gorsze od 6xx, więc najlepszy jest Redmi 3 pro, następnie Redmi 3, a na koniec Redmi 3S.

Po cholerę xiaomi wypuszcza podobne wersję tego samego telefonu? Chyba żeby sztucznie nakręcać popyt na "nowy" telefon i pnąć się w górę w liczbie sprzedanych słuchawek. Szkoda tylko wlascieli RM 3 bo nie wierzę że każdej słuchawce zapewnią identyczne wsparcie.

z Mi4 LTE

4xx jest gorsze od 6xx, więc najlepszy jest Redmi 3 pro, następnie Redmi 3, a na koniec Redmi 3S.

Nezu popatrz na grafikę. Tu siedzi adreno 505. Więc o ile wydajność cpu będzie praktycznie podobna, to już gpu będzie wydajniejsza. Do tego dochodzi czytnik palucha w wersji 2/16. To nie jest taka głupia propozycja gdyby była w cenie ok 130$ u resellerow. Inna sprawa że wersja może być niszowa i będzie problem z romami

45 minut temu, Nezumi napisał:

Żeś to walnął z przekonania, że seria 400 jest dla low-end nie zwracając uwagi na jego wydajność?

Tak jak kolega wyżej pisze. Wydajność CPU na podobnym poziomie a GPU jest lepsze. Głębiej jeszcze nie sprawdzałem...

"Nie znam się, to się wypowiem." ;)

Edited by Pietr

52 minuty temu, tpawel napisał:

Nezu popatrz na grafikę. Tu siedzi adreno 505. Więc o ile wydajność cpu będzie praktycznie podobna, to już gpu będzie wydajniejsza. Do tego dochodzi czytnik palucha w wersji 2/16. To nie jest taka głupia propozycja gdyby była w cenie ok 130$ u resellerow. Inna sprawa że wersja może być niszowa i będzie problem z romami

Co mi po GPU, jeżeli CPU tego nie nadgoni?

51 minut temu, Pietr napisał:

Żeś to walnął z przekonania, że seria 400 jest dla low-end nie zwracając uwagi na jego wydajność?

Tak jak kolega wyżej pisze. Wydajność CPU na podobnym poziomie a GPU jest lepsze. Głębiej jeszcze nie sprawdzałem...

"Nie znam się, to się wypowiem." ;)

pierwszy lepszy link z Google: https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-616-msm8939-vs-qualcomm-snapdragon-430 Porównań masa, co z tego, że ma fajne GPU, jeżeli CPU jest słabsze? "Nie znam się, to się doczepie" lub też "nie sprawdziłem, to się wypowiem" ew. "lubię się czepiać o szczegóły, o których nie mam pojęcia".

Nie dogoni GPU... Śmiech na sali. To nie jest jakaś stara wersja. Jedyne co, to tylko niższe taktowanie. A samo GPU dużo da. 

Przed chwilą, Pietr napisał:

Nie dogoni GPU... Śmiech na sali. To nie jest jakaś stara wersja. Jedyne co, to tylko niższe taktowanie. A samo GPU dużo da. 

To czy, GPU jest lepszy, to się dowiemy za jakiś czas, jak na razie, to ma wyższą cyferkę, testów samego GPU brak... Braki w CPU jednak są, LTE różnica jedynie w upload, cena będzie ta sama jaką ma Redmi 3 pro...  25mb wyższy up kosztem taktowania CPU, nie wiem co bardziej przydatne i nie, nie ma sensu pisać o OC bo i 616 można podbić i różnica pojawia się na nowo...

Właśnie czytam o kolejnym modelu... Redmi3X - dokładnie to samo co 3s tylko w jedynej konfiguracji 2/32

RN3 PRO & Tapatalk

Tylko jest to telefon stworzony tylko dla chińskiego operatora komórkowego. Więc nie powinien być w ogóle dostępny dla reszty świata.

z Mi4 LTE

Ale po co? Nie wystarczyłby sam Redmi 3 i ew. 3 Pro? Według mnie to głupota...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Czy nie kupi... 3X ma być dla China Unicom, pasma mają te same... blokada Sim jest tylko, ale przecież.. to można zdjąć, tylko nie wiem jak z opłacalnością :D.

Kupi czy nie kupi to nie zmienia faktu że po co im tyle odmian r3

RN3 PRO & Tapatalk

Może CU sobie zażyczylo i tyle. Mogą się chwali że ta wersja tylko u nich. Wejdzcie sobie na Ebay i zobaczcie że to normalna praktyka na zachodzie. T-mobajle, verizony i inni mają swoje wersje popularnych smartfonow

Dnia 14.06.2016 o 19:51, Nezumi napisał:

w teorii 6xx jest słabszy od 8xx, a porównaj 650 z 808

32 minuty temu, m4ci3k_sz napisał:

w teorii 6xx jest słabszy od 8xx, a porównaj 650 z 808

wydajnościowo może i wyjdzie podobnie, ale jedna 8xx to 8xx :D.

28 minut temu, Nezumi napisał:

wydajnościowo może i wyjdzie podobnie, ale jedna 8xx to 8xx :D.

nie tyle podobnie co i minimalnie lepiej

Teraz kwestia ile pkt w antutu robi redmi3 na v8. Z tego co ktoś pisał na forum to taki rn3pro prawie 10k pkt więcej w porównaniu do v7

Benchmarki nie odzwierciedlają rzeczywistej wydajności, ale macie dla zaspokojenia ciekawości.

uploadfromtaptalk1466441100019.png

W benchmarki sam nie wierzę, ale z ciekawości na v7 6.5.26 osiągnąłem 37k punktów :P 

Edit. I trochę mnie dziwi strategia Xiaomi - wydają 4 urządzenia z praktycznie taką samą specyfikacją..

Edited by cincin27

O dziwo u mnie na Redmi 3 i MIUI 8 wyciągnął właśnie 37k, tak więc w żaden sposób nie jest to wiarygodne. 

Screenshot_2016-06-21-00-51-35-080_com.antutu.ABenchMark.png

Guest
This topic is now closed to further replies.