Skocz do zawartości

Bateria - przewrażliwienie, czy faktyczny problem?


kuzko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj odebrałem od kuriera swojego Redmi Note 2 Prime. Telefon zakupiony w firmie Technos.

Zdążyłem telefon całkowicie rozładować do 0% oraz naładować do 100% (Samo ładowanie trwało 2h). Na screenie widać SOT mojego Xiaomi. Korzystałem z niego śmiało mogę powiedzieć na 90% jego możliwości tj: granie w gry, ciągła instalacja nowych aplikacji, słuchanie muzyki przez YouTube przez ponad 40 minut, przeglądanie internetu, messenger w tle. Zaznaczam również, że starałem się usuwać zbędne aplikacje w tle i często korzystałem z Panelu Sterowania. 

Moje pytania brzmią:

1. Czy SOT widoczny na screenie, to w porządku czas jak na ten model?

2. Czy powinienem wgrać nowsze MIUI Polska niż widoczne nas screenie drugim?

3. Czy wgrywając inny soft (starszy, nowszy licze na sugestie) mogę wydłużyć pracę baterii? 

Pięknie dziękuję za każdą odpowiedz! :)

Screenshot_2016-04-20-20-46-47_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-20-20-47-08_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gratuluję zakupu.

No jeśli w grę wchodzi granie w gry to wynik raczej należy uznać za dobry .

Ja nie gram .ale mam dwie karty Sim i kartę pamięci 32  i osiągam wynik 3.5 - 4.5 h

Co do starszych  wersji to są tacy co twierdzą że było lepiej z prądem na starszych wersjach.

Osobiście nie mam zamiaru się cofać , Może trochę bardziej system zjada baterię , ale mam nadzieję że jest za to coraz lepszy .....

Prawda jest taka że dana wersja oprogramowania działa różnie na tych samych modelach telefonów , więc nikt Nie zagwarantuje Ci co się stanie po aktualizacji.

Zresztą na głównej stronie MIUI napisane jest jak wół że aktualizacje nie  są obowiązkowe................

 

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję bardzo. :)

Rozumiem.

Grania w same gry w tym wszystkim było 30 minut maks.

Pomimo tego, że nikt gwarancji mi nie da, na pewno są konkretne romy, które ludzie sobie zachwalają i chciałbym poznać które to. :) 

W pierwszej kolejności zaczne chyba od wgrania najnowszej wersji MIUI Polska dostępnej na stronie. 

Jeszcze mam pytanko, czy po wgraniu soft'u zawsze trzeba wszystkie aplikacje bezpośrednio znajdować w sklepie play i instalowac? Czy można stworzyć w jakiś sposób kopie zapasową, listę aplikacji tak aby te automatycznie się pobierały po zmianie softu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kuzko napisał:

 Dziękuję bardzo. :)

Rozumiem.

Grania w same gry w tym wszystkim było 30 minut maks.

Pomimo tego, że nikt gwarancji mi nie da, na pewno są konkretne romy, które ludzie sobie zachwalają i chciałbym poznać które to. :) 

W pierwszej kolejności zaczne chyba od wgrania najnowszej wersji MIUI Polska dostępnej na stronie. 

Jeszcze mam pytanko, czy po wgraniu soft'u zawsze trzeba wszystkie aplikacje bezpośrednio znajdować w sklepie play i instalowac? Czy można stworzyć w jakiś sposób kopie zapasową, listę aplikacji tak aby te automatycznie się pobierały po zmianie softu? 

Masz do wyboru kopię na koncie miui albo lokalna. A jeśli chodzi o baterię to podobno stable lepiej sobie radzi, ale to tylko z odpowiedzi innych bo sam nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Kolejne pytanie. Chce wgrać najnowsze MIUI Polska. Czytam czytam i czytam i nie bardzo wiem której metody użyć, a przede wszystkim gdzie znajdę Najświeższy ROM dla mojego RN2. Jeśli miałem wgrane MIUI Polska od Technos'a to jaka jest najszybsza metoda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po w graniu nowej wersji  nic nie trzeba instalować od nowa pobrane wcześniej i zainstalowane programy powinny działać tak jak wcześniej.

Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś programik ze sklepu który się buntuje ,ale wystarczy go zrestartować . ( jak tak mam z apką od pogody bo ta systemowa mnie wkurzała) Wystarczy przywrócić ustawienia wcześniej zapisane i jest OK.

Zapomniałem napisać że zawsze system wraca do czcionki domyślnej , ja mam ustawioną inną więc muszę ja tylko zmienić po każdej aktualizacji , ale to pryszcz .

Życzę powodzenia z nową zabawką .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem

https://miuipolska.pl/download/

trzeba ze spisu po prawej wybrać swój telefon wtedy przeniesie w odpowiednie miejsce,  wybrać serwer główny i pobierać .

Ja robiłem tak że pobrany plik wrzucałem do pamięci telefonu , a następnie poprzez aktualizację z pliku . zip. w telefonie .

Musisz sam poczytać na ten tema  w razie czego pisz ja już kilka aktualizacji przeszedłem  i żyję ..................

Tylko dwa razy sprawdź czy dobry plik pobierasz .............hermes........

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ściemniał i przyznam że tu moja wiedza się kończy .Nie robiłem nigdy powrotu do starszej wersji .Jestem w temacie od trzech  miesięcy i też kupiłem telefon tam gdzie Ty....

Tyle co mogę poradzić , to że ja bym nie szukał za bardzo, najpierw pobaw się najnowszym oprogramowaniem  poczytaj co inni napisali .

Cudów nie wyciśniesz z tej baterii ....... bo oto chyba Ci najbardziej chodzi. Jedyne co słyszałem i czytałem to ponoć lepsze rezultaty daje Rom stable , ale to już Twoja decyzja ............powodzenia jak zmienisz to podziel się wrażeniami ..............

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuzko napisał:

 

Jak aosp to wydaje mi się że muszę zrobić wipe data cache dalvik i system a potem w twrp wgrywać Rom a po nim gapps. Zgadza się chłopaki? Poprawcie mnie jak się mylę.

Tak, z systemem włącznie jeśli zmieniasz z MIUI na coś bardziej orientalnego jak CM. Co do gapps wiadomo mogą być zintegrowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z miui polska jak i wersji 7.2.3.0 stable dla mnie to ten sam system ( miui polska ma już root do stable trzeba wgrać) lecz mimo wszystko stable jak dla mnie lepiej trzyma baterie tzn na miui polska miałem sot 4,5h max gdzie na stable 5,5-6h max lecz nie gram w gry, owszem muzyka Facebook messenger. Co mnie najbardziej ciekawi to spadek baterii podczas spoczynku robiłem test kiedyś sam dla siebie 7 rano odpinam fona od ładowarki wracam z pracy o 17:30 na miui polska bateria 70% na stable 98% więc przepaść nie wiem czemu tak jest programy jak i ustawienia baterii takie same, battery monitor pokazuje mi praktycznie te same czynniki wyburzenia itp.. Myślałem że pewnie na miui polska lepiej trzyma podczas słuchania muzyki itp a na stable poleci na łeb na szyję ale nic takiego nie miało miejsca.. Może wina kernela w sumie nigdy nie patrzyłem czy jest taki sam, mimo to zespół miui polska wykonuje świetna pracę za co należy im się szacunek. Ogólnie jeśli nie przeszkadza ci ładowanie telefonu co wieczór to nie widzę różnicy w tych systemach

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za link. Teraz pytanie. Wczoraj wgrałem najnowszy miui polska dostępny na stronie głównej. Nie do końca wiem co to za wersja szczerze mówiąc ale to najmniejszy problem. Jakbym chciał wgrać Rom który wysłałeś to muszę w twrp zrobić wipe data cache dalvik i wgrać czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie i dla mnie nie jest to wielki problem wifi/lte cały dzień i teraz mam jakies 30% 2h sot, dzień w dzień 3-3.5h max na ekranie z czego też około 30minut gry :) jakieś klikanki etc - głównie net. Jestem na najnowszym miui polska 6.4.14.  

Co ciekawe po instalacji romu pierwsze 100% miałem a 4,5h ale ciągle tylko wifi, ten wynik już się przez ten tydzień niestety nie powtórzył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuzko napisał:

A co powiesz na ten temat?

http://en.miui.com/thread-182940-1-1.html

Ładowanie do pełna nie jest jeszcze takie szkodliwe, jak kompletne rozładowanie, chociaż też nie powinno się tego robić. Metoda tego gościa służy raczej do kalibracji poprawności ODCZYTU STANU NAŁADOWANIA, a nie faktycznej kondycji baterii. Pewnie jest tak że 0% na baterii to i tak nie jest ten niebezpieczny poziom rozładowania, ale tak czy inaczej lepiej do takiego rozładowania nie doprowadzać. rozładowanie li-po (z li-ion jest CHYBA podobnie) poniżej jakiegośtam napięcia prowadzi do permanentnego zmniejszenia zdolności gromadzenia ładunków przez baterię.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam za sobą pierwszy dzień z najświeższym MIUI Polska. Odczucia? Jestem zawiedziony, tylko nie wiem czy powinienem być, czy to normalne. SOT to 3 godz 20 min ale spokojnie bym wciągnął jeszcze na tych 15% 15 minut.

Z telefonu korzystał na tyle na ile potrzebowałem, czyli cały czas snapchat, messenger, facebook i taptalk. Pamięć czyściłem regularnie. Dodam, że poprzez titanum backup zamroziłem wszystkie aplikacje które działały w tle, a nie były mi do niczego potrzebne typu: chmura, autoryzacja itd itd oraz regularnie hibernowałem aplikacje których używam sporadycznie typu YouTube przez Greenify. W gry grałem w sumie 30 minut około oraz cyknąłem trochę zdjęć i to właściwie tyle.. Wykorzystanie widać na załączonych screenach. 

Co mi powiecie na ten temat drodzy użytkownicy RN2? Przesadzam? Telefon wypięty od ładowarki o 8 00, a o 18 00 bałem się wyjść z domu na dwie godziny w obawie, że nie dotrwam z baterią.. 

1 (1).png

1 (2).png

1 (3).png

Edytowane przez kuzko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model niestety tak ma. U mnie sot ostatnio wynosił około 2 godziny ale przy 16 godzinach słuchania audiobooków/muzyki. Jak mało używam to ładuje co dwa dni ale jak się bawię to doby nie wytrzyma. Ehh... czule wspominam jak miałem Monstera i ładowałem co 5 lub 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DominikRN2 napisał:

Ja nie wiem czemu takie jaja na miui polska ja na stable przy normalnym użytkowaniu mam min 4,5h sot a maksymalnie wyciągnąłem 6h.. Może jutro będzie coś lepiej po aktualizacji

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A te 4,5h to przy jakim użytkowaniu dokładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez grania ale tak jak mówiłem w którejś wypowiedzi to telefon używam normalnie tzn mam włączone praktycznie bez przerwy WiFi, Facebook messenger tapatalk. Czasem posłucham też muzyki, dane komórkowe nie używam bo w moim miejscu zamieszkania jest ciulowy zasięg, profile baterii własne według upodobań :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoT też nie jest wyznacznikiem... Jeden będzie mieć SoT na niskiej jasności, a drugi na full.

3 godziny temu, wtbn napisał:

Ładowanie do pełna nie jest jeszcze takie szkodliwe, jak kompletne rozładowanie, chociaż też nie powinno się tego robić. Metoda tego gościa służy raczej do kalibracji poprawności ODCZYTU STANU NAŁADOWANIA, a nie faktycznej kondycji baterii. Pewnie jest tak że 0% na baterii to i tak nie jest ten niebezpieczny poziom rozładowania, ale tak czy inaczej lepiej do takiego rozładowania nie doprowadzać. rozładowanie li-po (z li-ion jest CHYBA podobnie) poniżej jakiegośtam napięcia prowadzi do permanentnego zmniejszenia zdolności gromadzenia ładunków przez baterię.

Co do ładowania do pełna to się mylisz. Li-Ion i Li-Po lubią częste ładowanie przy dużym naładowaniu. Co do rozładowywania to masz całkowitą rację ;) Niestety niewiedza ludzi w tym temacie powoduje później problemy z baterią, które wynikają tylko z ich winy (bo kiedyś tam gdzieś usłyszał, że powinno się rozładować).

5 godzin temu, kuzko napisał:

A co powiesz na ten temat?

http://en.miui.com/thread-182940-1-1.html

Zrobić temat i napisać to ja też mogę. Na zerowej jasności bez apek w tle potrafiłem wyciągać na starym Redmi 1 nawet ponad 8 godzin SoT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...