Skocz do zawartości

CyanogenMod 12.1 (android 5.1.1) i 13 (android 6.0.1) dla Redmi 3


moon

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni dostępna jest nieoficjalna wersja CyanogeMod dla redmi 3 ( Bootloader musi być odblokowany)

Link do forum

Link do filmiku z wgranym Cyanogenmod na Redmi 3

cm-12.1-20160329-COFFACE-ido.zip for the Xiaomi Redmi 3, by W@k@M@nG

CM13.0-HM3-ido-6.4.2.zip for the Xiaomi Redmi 3, by W@k@M@nG

Tutaj wątek o CM 13

 

Pobieranie GApps dla Redmi 3 : Http://opengapps.org/    Dla Redmi 3 trzeba wybrać  ARM64> 5,1> pico

Jeżeli chcecie używać sklepu play i usług google to GApps-y trzeba wgrać


Instalacja CM i GApps:


Pamiętajcie, że instalacja CM czy innych romów, wiążę się z ryzykiem uceglenia telefonu. Dlatego nie biorę odpowiedzialności za jakieś skutki uboczne itp. Wszystko robicie na własną odpowiedzialnoiść


1. Przed przystąpieniem do wgrywania telefon musi być naładowany
2. Pobieramy CM i GApps na komputer i kopiujemy do telefonu
3. Przed wgraniem CM i GApps trzeba  zrobić  kopie aktualnego systemu i danych przez TWRP. Gdyby coś poszło nie tak to można przywrócić MIUI Polska
4. W TWRP wykonujemy wipe:  system, data, cache, dalvik cache
5. Następnie robimy instal Rom i GApps przez TWRP
6 Reboot systemu - z tego co czytam może to potrwć nawet 5 minut lub dłużej

CyanogenMod obsługuje wszystkie języki w tym POLSKI. 

Jak uruchomić root-a:

1. Wejdz w ustawienia telefonu

2. Kliknij w informacje o telefonie

3. Kliknij w numer kompilacji około 7 razy

4. wróć, wejdz w opcje programistyczne

5 Przewiń w dół do : Dostęp do roota i załącz aplikacje i ADB

6 Wyjdź i masz już roota

 

Kiedyś miałem mod CM na galaxy s2 i byłem bardzo zadowolony. Telefon działał płynniej, a bateria dłużej trzymała. Co o tym myślicie?

edit: Wgrałem CM oto screenshots:

Screenshot_2016-04-01-16-41-41.png

Screenshot_2016-04-01-16-41-48.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-05.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-09.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-14.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-19.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-30.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-38.png

Screenshot_2016-04-01-16-43-03.png

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest link do wersji  cm12.1 v4

https://docs.google.com/uc?id=0B-ex1_gI42EdOTUxRlE4a085Mk0&export=download

info z forum en.miui.com:

Language: All Languages
Core: Android 5.1.1
Based versions: CM12.1
Fit models: Red rice 3
Producer: Flour_Mo
Update: repair call recording, optimize cpu power consumption optimization problems, and so a number of Bug 

i może dzisiaj - może w weekend z przyjemnością przetestuję ten rom - z tego co czytałem to IR ma problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest link do wersji  cm12.1 v4

https://docs.google.com/uc?id=0B-ex1_gI42EdOTUxRlE4a085Mk0&export=download

info z forum en.miui.com:

Language: All Languages
Core: Android 5.1.1
Based versions: CM12.1
Fit models: Red rice 3
Producer: Flour_Mo
Update: repair call recording, optimize cpu power consumption optimization problems, and so a number of Bug 

i może dzisiaj - może w weekend z przyjemnością przetestuję ten rom - z tego co czytałem to IR ma problemy

Ta wersja ma jakiegoś wirusa, pisali na forum miui.

Ponadto, różnic między tymi wersjami jest niewiele, jednak cofface jest w miarę pewnym deweloperem.

Moim zdaniem cm to cud, miód.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, domi.nos napisał:

Ta wersja ma jakiegoś wirusa, pisali na forum miui.

Ponadto, różnic między tymi wersjami jest niewiele, jednak cofface jest w miarę pewnym deweloperem.

Moim zdaniem cm to cud, miód.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Ja na próbę zainstalowałem tą wersję od cofface - bo w końcu jego recovery najpiej u mnie działa

i szczerze mówiąc przywróciłem z backupu miui - jakoś za bardzo się przyzwyczaiłem do miui (i na redmi 3 jeśli chodzi o wolny ram - to po uruchomieniu telefonu sytuacja wygladałą podobnie jak na miui - ok 50% wolnego ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to na CM powinno trochę dłużej trzymać, ale nie spodziewałbym się dnia dłużej, jak coś to kilka godzin. Ja testowałem go kiedyś na s2 i bateria trzymała trochę dłużej w moim przypadku było to około 4-5 godzin, no ale tam bateria miała 1650 mah. Teraz miałem wgrany CyanogenMod tylko dwa dni, nie sprawdzałem jak tam bateria się zachowywała. Ogólnie chciałem sobie przypomnieć ten rom. Jest to fajny, czysty rom, pozbawiony zbędnych aplikacji jednak coś za bardzo przyzwyczaiłem się do MIUI, dlatego wróciłem. Jak znudzi mi się Miui wrócę na pewno do Cyana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM 12.1 - moja ocena: nie ma sensu wracać do MIUI, jest szybciej, lepiej, stabilniej.

MIUI w tym modelu zamula niemiłosiernie, praktycznie uniemożliwiając wygodne korzystanie z telefonu. CM przywraca życie temu modelowi. Pokusiłem się o sprawdzenie szybkości uruchamiania aplikacji i działania menu w stosunku do Nexusa 4, czyli telefonu sprzed ponad 3 lat i z procesorem kilkukrotnie mniej wydajnym. Nexus 4 na MM działa płynniej i lepiej niż Redmi 3 na MIUI. Dopiero wgranie CMa daje porównywalne działanie, czyli da się w końcu używać telefonu.

Nie wracam do MIUI bo jest kiepsko zoptymalizowane, to, że jest ładne nie daje nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "zamula niemiłosiernie, praktycznie uniemożliwiając wygodne korzystanie z telefonu" to coś nie tak miałeś z systemem, bo u mnie Redmi 3 na Miui działa bardzo płynnie, chyba lepiej od Nexusa 5 z czystym androidem. CM-a na Redmi nie testowałem, bo nie widzę na razie potrzeby, ale znam bo mam go na tablecie Samsunga (z nakładką Miui 7 oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też N5, natomiast porównałem do N4 bo i tak był szybszy pomimo Q S4.

Redmi 3 jest wolny po prostu. Co do softow, nic nie mam zwalonego i testuję wszystkie jakie się pokazują. Fakt, że jak na tani telefon z najniższej półki nie jest źle ale i tak CM przyspiesza wszystko kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś że zamula niemiłosiernie, demonem prędkości w aplikacjach i grach to on na pewno nie jest ale system działa płynnie! Żona używa Redmi 2 prime jeszcze z Andkiem 4.4.4 i Miui 7.2, działa też ok. CM może zajmować trochę mniej ramu, ale przy 2GB nie ma to żadnego znaczenia dla prędkości działania systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sp4ubw napisał:

Mam też N5, natomiast porównałem do N4 bo i tak był szybszy pomimo Q S4.

Redmi 3 jest wolny po prostu. Co do softow, nic nie mam zwalonego i testuję wszystkie jakie się pokazują. Fakt, że jak na tani telefon z najniższej półki nie jest źle ale i tak CM przyspiesza wszystko kilkukrotnie.

Normalnie aż sobie otworzyłem kilka losowych aplikacji żeby sprawdzić i faktycznie nie pojawiają się natychmiast. Jednakże określenie "kilkukrotnie przyspiesza" to już by było chyba nie do sprawdzenia gołym okiem. Tak z ciekawości podpytam czy z niczym nie ma problemów na tym CM ? Mówię o BT, WiFi, GPS, SMS itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do sprawdzenia, wystarczy włączyć aplikację 20x i zmierzyć czas. :) 

@FromWP , CM akurat zajmuje tyle samo RAMu - to nie jest istotne, istotne jest jak system reaguje na komendy typu wł/wył. czegokolwiek, ile potrzebuje na to czasu. Na CM masz reakcje praktycznie natychmiast, na MIUI - czekasz i to czekasz na wszystko łącznie z właczeniem LCD przy odblokowaniu telefonu. 

Fakt, CM wygląda tragicznie w porównaniu do MIUI ale działa lepiej. Co do bugów - kilka jest, na szczęście nieupierdliwe, jednym z nich jest brak mrugania diody powiadomień, pomimo ustawień - świeci światłem ciągłym przy powiadomieniu. Nie ma jeszcze dojścia do portu IR, więc nie zadziała żadna aplikacja do pilota. Słabo działa oszczędzanie baterii w trybie czuwania ale też nie jest tragicznie. Pozostałe rzeczy działają tak jak powinny, Wi-Fi, BT, wszystkie czujniki, przesyłanie ekranu, ładowanie, dźwięki, jakość rozmowy też bardzo dobra. ROM nadaje się do codziennego użytku. 

No i - w moim przypadku - największa zaleta, ChromeCast działa w końcu jak powinien, czyli nie tnie tak, że aż oczy bolą.

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,  ale normalnie używając telefonu nie włączasz aplikacji 20x,  przynajmniej ja tak nie robię. Możliwe że niektóre uruchamiają się  szybciej. W końcu procesor ma 8 rdzeni i można je różnie wykorzystywać, ale optymalizacja systemu to jeszcze zużycie baterii,  nie wiem czy to szybsze działanie nie będzie miało na to wpływu! Nie mam chromcasta,  tylko EzCasta i wszystko działa płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie odstrasza to ta świecąca ciągle dioda i większe zużycie baterii na czuwaniu. W sumie jest już CM 13 może tam jest to poprawione. Ciekawi mnie też czy android 6.0 jest bardziej wymagający co do sprzętu niż 5.1.1 ? Akurat tak jak mój stary Nexus 7 2012 na KitKat śmigał w miarę dobrze tak na 5.0 stał się bezużyteczny a na 5.1 tylko zamulony. Stąd zastanawiam się czy 6.0 podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej skoro telefony mają już po 3/4 Gb RAM i po 8/10 rdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

Ok, każdy ma inne pojęcie płynności, tak to już jest :) Niestety, a może i stety mam wiele modeli telefonów i widzę wielką poprawę na CM w Redmi 3. Nie bazuję na jednym telefonie tylko porównuję wiele modeli.

Zgadzam się z tobą, ale odezwałem się w tym wątku tylko dlatego, że napisałeś cytuję:  "zamula niemiłosiernie, praktycznie uniemożliwiając wygodne korzystanie z telefonu" z czy się nie mogę zgodzić bo to nieprawdziwe i krzywdzące dla Redmi 3 i samego Miui! CM 12,1 znam, używam dosyć długo, na razie wolę Miui w którym nie przeszkadza mi prędkość działania a jedynie sporo różnych mniejszych lub większych błędów, ale w CM 12,1 też ich nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, superbart napisał:

Jedyne co mnie odstrasza to ta świecąca ciągle dioda i większe zużycie baterii na czuwaniu. W sumie jest już CM 13 może tam jest to poprawione. Ciekawi mnie też czy android 6.0 jest bardziej wymagający co do sprzętu niż 5.1.1 ? Akurat tak jak mój stary Nexus 7 2012 na KitKat śmigał w miarę dobrze tak na 5.0 stał się bezużyteczny a na 5.1 tylko zamulony. Stąd zastanawiam się czy 6.0 podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej skoro telefony mają już po 3/4 Gb RAM i po 8/10 rdzeni.

Z tego co piszą to jeszcze cm 13 jest niedopracowany,  nie działa kamera, greenify i busybox, w ustawieniach zaawansowanych jest dużo chińskiego. Aby kamera działała trzeba wrzucić dodatkowy zip. Trzeba jeszcze trochę poczekać, aż dopieszczą CM 13.

Co do  Androida 6.0 skupiono się na podrasowaniu lizaka i poprawiając wydajność i żywotność baterii prawie o 30%. Jest kilka wizualnych zmian w animacji i efektach dzwiękowych, lockscreen, homescreen, rozwijanym pasku powiadomień, w regulatorze głośności, w menu uruchamiania aplikacji, jest nowa wersja launchera Google Now. Jest wsparcie linii papilarnych, są jakieś zmiany w uprawnieniach aplikacji i kontroli bezpieczeństwa, jest wygodniejszy i bardziej intuicyjny sposób edycji tekstu, wsparcie dla USB-C, Wi-Fi 5 GHz oraz Bluetooth SAP .  W rezultacie większość zmian jest ukrytych pod powierzchnią i nie widać ich za bardzo wizualnie na pierwszy rzut oka. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować Xiaomi, zmieniać soft na CM... Boże... Co się dzieje? Xiaomi kupuje się właśnie dla MIUI :o. No i wybacz, ale nie uwierzę Ci w "miui muli niemiłosiernie" :D. Mam Redmi 2 1Gb, roczny, wszystkie apki otwierają się natychmiastowo :D, więc na Redmi 3 kwestia pewnie tygodnia/2 do optymalizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muli czy nie, po prostu mi nie odpowiada, to że demon prędkości to nie będzie wiedziałem już przy kupnie. Kupiłem telefon bo dużo osób zachwalało Xiaomi, jak i MIUI, do tego bardzo podoba mi się duża bateria która pozwala na długą pracę bez ładowania, sam telefon był tani, więc postanowiłem że zaryzykuje i sprawdzę jak to chwalone MIUI działa.

Po pewnym czasie używania stwierdziłem że to nie dla mnie, nawet jeśli używałem innych laucherów. Cyanogenmoda używałem na kilku telefonach i bardzo sobie chwalę, dlatego cieszę się że jest i na nasz telefon. Może to mnie przekona do pozostania przy R3, bo już się przymierzałem do zakupu HTC 10 jak tylko wejdzie do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał:

Kupować Xiaomi, zmieniać soft na CM... Boże... Co się dzieje? Xiaomi kupuje się właśnie dla MIUI :o. No i wybacz, ale nie uwierzę Ci w "miui muli niemiłosiernie" :D. Mam Redmi 2 1Gb, roczny, wszystkie apki otwierają się natychmiastowo :D, więc na Redmi 3 kwestia pewnie tygodnia/2 do optymalizacji softu.

Nie kupiłem dla MIUI tylko dlatego, że jest tani. MIUI znam od początku jego istnienia i też mnie nie zachwyca. Fajnie, że jest inny niż czysty android i tyle zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Cyana przez chwilę. Zarówno w wersji 12 i 13.

Wersja 12: wszystko ok, miałem wrażenie, że jeszcze żwawiej telefon śmiga, ale ten rom podobnie jak nowsze chińskie romy (powyżej 7.1.3) mają skopane coś z bluetoothem, przez co bateria znikała w oczach przy korzystaniu z Mi Banda. Generalnie dla osób z Mi Bandem nie polecę niczego oprócz MIUI, bo na innych nakładkach nie działa prawidłowo odblokowywanie telefonu za pomocą opaski (działać działa, ale w całym zasięgu bluetooth (kilkadziesiąt metrów, co jest bez sensu, jakby nie było blokady w ogóle), a nie tak jak na miui, gdzie zasięg to jakiś 1 metr).

Wersja 13: Podobny problem z bluetooth (drenaż, system nie wchodzi w deep sleep) + są tam aplikacje których nawet z rootem nie da się odinstalować, a Grenify nie da się w ogóle zainstalować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...