Skocz do zawartości

Zbyt wysokie napięcie ładowarki; odłącz ładowarkę


misuszatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Telefon mam od niedawna, a już nie mogę go ani włączyć ani naładować, ładowarkę mam 2 A, oryginalną do Xiaomi  z zestawu.

Jak telefon jeszcze działał pokazywał się komunikat " Zbyt wysokie napięcie ładowarki; odłącz ładowarkę!", jak padł został komunikat Error Please plug out charger!

Pomocy!!!

WP_20160305_22_53_25_Pro.jpg

WP_20160305_23_01_04_Pro.jpg

WP_20160305_22_54_04_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wierzyć nie chce, przecież telefon ma układ co stabilizuje i zbija napięcie i natężenenie do takich aby bezpiecznie naładować baterię (1,5A i 3,6V z 2A i 5V). Tak jak wyżej zmień ładowarkę/kabel, jak nie poskutkuje to sflashuj rom/factory reset 

Edytowane przez Accro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Accro napisał:

Coś mi się wierzyć nie chce, przecież telefon ma układ co stabilizuje i zbija napięcie i natężenenie do takich aby bezpiecznie naładować baterię (1,5A i 3,6V z 2A i 5V). Tak jak wyżej zmień ładowarkę/kabel, jak nie poskutkuje to sflashuj rom/factory reset 

Chyba, że ma wadliwy model z zepsutym układem ;) Ale ciężko ocenić, jak nawet nie spróbował pod komputer podłączyć albo od sąsiada pożyczyć na 5 minut ładowarkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kłaczki raczej nie mają wpływu na napięcie ładowania. Autorze, weź miernik i przerób jakiś nieużywany kabel aby sprawdzić jakie napięcie idzie do telefonu. Ew. rezystor i zbijasz do 3,6v xD

A tak całkowicie na serio (z tym rezystorem to żart oczywiście :P) to przedmuchaj gniazdo USB, może pomoże

Edytowane przez Accro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problemem w tym przypadku jest bateria?

Czytałem coś przy użyciu google translatora z miui.com, tu jest jakieś rozwiązanie ale nawet przy tłumaczeniu google nie rozumiem dokładnie i to dla innego telefonu z roku 2013 :P

http://www.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1416554&page=0#pid33184962

Edytowane przez Daluqen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...