Skocz do zawartości

telefon kaloryfer?


andrzej200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem takowego rn2, a dlaczego nieszczęśliwym? Już mowie, a więc szukalem telefonu wydajnego, i świetnego do gier, gdzie każda grę odpale na max detale, no i nieszczęśliwie trafilem na to coś. W zasadzie wydajność ogólna i w grach jest REWELACYJNA, ale...  całą tą sielankę zepsul jeden ogromny problem: temperatura! Ja rozumiem, w wymagających będzie się nagrzewa ale to jest przesada że po 5 min grania w jakąś lepszą grę, telefon zaczyna wręcz parzyc, raz tak odebralem bo akurat ktoś dzwonił jak grałem, i efekt był taki jakbym odebrał nie telefon a.... żelazko? Mam tam program CPU-Z jak z minimalizuje grę to jest

Mtktswmt 50 stopni

Mtktscpu 65 stopni

 

Np gram w taka bardzo popularna grę clash od clans, tzn już nie program zbyt bo po 2 min jest gorąco że muszę odłożyć tel, no i właśnie ani tam grafiki jakiejś ani jakoś nie wymagająca, na starym jedno rdzeniowym LG l5 smigala ona bardzo płynnie nic nie nagrzewalo się, a tu takie jazdy... 

No i pytanie, jak już kupilem ten chiński badziew to czy mogę coś zrobić żeby te temperatury byly znosne? Kupilem u chinola goldway hong kong, ani tu zadzwonić pogadac po polsku, gwarancja to już nie mówić. Do tego zaplacilem podatek wyszło to 650zl za to mogłem w Polsce coś kupić yhh... Ale cóż mądry Polak po szkodzie

Edytowane przez andrzej200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią Applowcy: "It's not a bug. It's a feature!" - Przynajmniej masz ogrzewacz dłoni w zimne dni. :D A tak całkiem na serio, to jak trzymasz telefon w kieszeni spodni to będzie on zawsze ciepły. Ale w stanie spoczynku temperatury powyżej 45c wyglądają co najmniej podejrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłeś się na MTK i narzekasz na jego temp. przy obciążeniu... hm hm hm... chyba kawału nie załapałem :o. Temperatura ~40*C jest raczej normalną temperaturą... Moja Mi4 na 801 ma tyle, a leży sobie... Tyle, że moja Mi4 rąk nie parzy... Co więcej, nawet ciepła w dotyku nie jest, także ja bym zaczął od zabawy softem... Może by tak napisać jaki masz soft, od kogo, jaka aktu... No i jak Ci ten "chiński badziew" nie odpowiada, to kup sobie szrutsunga ;-;

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andrzej200 napisał:

Nie chce szajsunga, ale idzie się wkurzyc jak kupuje się coś a to nie nadaje się do użytku

 

Screenshot_com.android.settings_2016-03-06-15-35-35.png

Człowieku... siedzisz na wrześniowej aktualizacji... Od tego czasu doszła TONA poprawek, optymalizacji i bóg jeden wie co jeszcze... wypadałoby raz na jakiś czas zaktualizować telefon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam miui 6.3.3 wgralem z tego archiwum, problem dalej taki sam, w zasadzie to coraz gorzej z nim. Teraz 5 min przeglądarki i można na nim jajecznice smażyć, niestety trafił mi się zepsuty telefon i co mógłbym zrobić ? Do kosza czy gdzieś można uzyskać z tym pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłes pełne wipe w twrp ? Na przeglądarce telefon nawet nie jest ciepły, może jesli jest to wish.com gdzie sa same zdjecia. pod ładowarka jest trochę niektóre sensory mogą mieć 50st na ogół 35-40 to maks. W tutoriale masz opis miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej200 a jak wyglada pierwsza zakladka (soc) w cpu-z? Poobserwuj chwile, u mnie czasami 2, a jeszcze rzadziej 3 rdzenie wskakuja na chwile na 1183Mhz

Na dole "gpu load" mam caly czas 0%.

Zainstaluje tez os monitor (jest to taki windowsowy manadzer zadan), u mnie czasami uzycie procesora skocze do 10%

I pytanie czy przed instalacja 6.3.3 zrobiles wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku czyli jak, leży sobie godzinę na stole, biorę i jest ciepły? Jeśli tak, to flash a jak nie pomoże serwis. Mój jak poleży to jest lodowaty (czasem się boję, że nie działa XD). Fakt, w grach czy na necie robi się gorący, ale nie parzy. Parzył raz, jak coś się zwiesiło, wyjęcie baterii pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury całkowicie w normie. Jak w idle masz takie, to znaczy, że coś chodzi w tle. Poczytaj o wakelockach.

Nie udało mi się w pełni obciążyć tego soc, ale taki mt6752 wyciągał 95 stopni po 4 godzinach męki. Pierwsze miejsce na mojej liście grzejników okupuje xiaomi mi3, 130 stopni w 2 minuty i drenażem około 20W!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury całkowicie w normie. Jak w idle masz takie, to znaczy, że coś chodzi w tle. Poczytaj o wakelockach.

Nie udało mi się w pełni obciążyć tego soc, ale taki mt6752 wyciągał 95 stopni po 4 godzinach męki. Pierwsze miejsce na mojej liście grzejników okupuje xiaomi mi3, 130 stopni w 2 minuty i drenażem około 20W!

Jak tego dokonałeś?! Huh (o.O)

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kulig007 napisał:

Jak tego dokonałeś?! Huh (o.O)

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Mi3 ma problem z dekodowaniem niektórych plików w formacie h264. Wtedy w trybie wydajnym jedzie z całą mocą GPU i CPU. Pół godziny i pusta bateria. Pewnie dałoby radę wyciągnąć troszkę więcej, ale z obawy o baterię robiłem przerwy 5 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ddr napisał:

Mi3 ma problem z dekodowaniem niektórych plików w formacie h264. Wtedy w trybie wydajnym jedzie z całą mocą GPU i CPU. Pół godziny i pusta bateria. Pewnie dałoby radę wyciągnąć troszkę więcej, ale z obawy o baterię robiłem przerwy 5 minut.

Hmmm.. To jaką temperaturę graniczną ma Snap 800? Czemu nie wystąpił Throttling? Inne SoC mają spadki taktowania już przy 70-80 stopni, a tu 130 poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/6/2016o20:49, d3tr0 napisał:

A robiłes pełne wipe w twrp ? Na przeglądarce telefon nawet nie jest ciepły, może jesli jest to wish.com gdzie sa same zdjecia. pod ładowarka jest trochę niektóre sensory mogą mieć 50st na ogół 35-40 to maks. W tutoriale masz opis miflash.

To w końcu co zrobić, wipe? Twrp? Miflash? Ja zielony to mój pierwszy chiński tel, może po prostu daj link do tematu konkretnego. Jak naradzie wgralem 6.3.3 przez opcję aktualizuj i wybralem po prostu tylko te archiwum ZIP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pełnego wipe (czyszczenia) i zainstalowania ponownie romu przez TWRP. Tutoriala tu nie trzeba bo sprawa jest łatwa i szybka. Masz 6.3.3 więc i wgrało ci się też TWRP, wejdz w apke aktualizacje, w prawym górym rogu daj ... i uruchom w recovery. Kiedy uruchomi ci się recovery wejdz w wipe i wipe zaawansowane. Zaznacz kolejno :

- cache, dalvik cache, data, system i przeciągnij suwak by wykonał

Jeśli wszystkie będą success daj wstecz i teraz Install, wybierasz z listy plik romu hermes 6.3.3 i przeciągasz suwak by zainstalował. Po zakończeniu znów będzie success i pewnie reboot to system.

To wykasuje ci wszystko w telefonie, jeśli coś tam masz ważnego to zgraj sobie zanim zaczniesz. I pamiętaj o pliku romu 6.3.3, jeśli go skasowałeś to wgraj znów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016o21:00, szuineg napisał:

 

@andrzej200 coś masz bankowo nie tak, więc jak miflash nie pomoże to reklamuj telefon. u mnie w spoczynku jest tak:

Screenshot_2016-03-06-20-39-04_com.cpuid.cpu_z.png

a najbardziej grzeje jak gram np. nfs mw, po jakichś 10 minutach grania:

 

Screenshot_2016-03-06-20-53-53_com.cpuid.cpu_z.png

Wiesz sa procesory ktore sie bardziej grzeja np w PC sa to amd, ale mi juz nie chodzi o to ze tam na wykresach cpu sa wysokie, bo takiego pc nie trzymam w rekach wiec mi nie przeszkadza, ale w tel trzymajac go czuje ze jest bardzo goracy, co daje kompletny dyskomfort uzytkowania, np przegladajac internet jest cieply ale znosnie, ale grajac w gry jest juz po prostu ogien, no wiec po co tel z takimi niby dobrymi parametrami jak i tak sie uzywac nie da.. ;F

4 godziny temu, d3tr0 napisał:

Zacznij od pełnego wipe (czyszczenia) i zainstalowania ponownie romu przez TWRP. Tutoriala tu nie trzeba bo sprawa jest łatwa i szybka. Masz 6.3.3 więc i wgrało ci się też TWRP, wejdz w apke aktualizacje, w prawym górym rogu daj ... i uruchom w recovery. Kiedy uruchomi ci się recovery wejdz w wipe i wipe zaawansowane. Zaznacz kolejno :

- cache, dalvik cache, data, system i przeciągnij suwak by wykonał

Jeśli wszystkie będą success daj wstecz i teraz Install, wybierasz z listy plik romu hermes 6.3.3 i przeciągasz suwak by zainstalował. Po zakończeniu znów będzie success i pewnie reboot to system.

To wykasuje ci wszystko w telefonie, jeśli coś tam masz ważnego to zgraj sobie zanim zaczniesz. I pamiętaj o pliku romu 6.3.3, jeśli go skasowałeś to wgraj znów.

Zrobilem dokladnie jak pisales i nic, nawet podczas wgrywania systemu pokazuje temp i to bylo prawie 60 stopni wiec to wina widocznie tel, eh teraz trzeba bd sie bawic z tym chinczykiem itd;/

 

A szkoda bardzo szkoda, bo telefon jest na prawde demonem predkosci, te szajsungi itd za 1000zl i wiecej nie umywaja sie do niego predkoscia, a wsumie do czego by to porownac skoro tu wszystko wlacza sie w mgnieniu oka  po kliknieciu i pracuje potem jak blyskawica, to w zasadzie moze byc lepiej i szybciej? Chyba juz nie

Edytowane przez andrzej200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galaktyk a grales w jakies gierki? takie wymagajace troche bardziej? jak wtedy bylo po np 20min grania

 

P.S. no moze byc szybciej, i momo ze jestem wymagajacy do wszystkiego to tu na prawde juz chyba nie ma po co szybciej

Edytowane przez andrzej200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...