Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37520
  2. @homman mI4S może i najdroższy, ale trafia idealnie w to, co opisujesz, że potrzebujesz . Co do Redmi3 Pro, to soft jest, a działać będzie pewnie w 100% za jakiś tydzień/2 jak się Xiaomi obudzi...
  3. 1. Jest dobrze, ale u mnie z tym nigdy problemów nie było. @Hexia pisał, że problem ze słuchawkami jest naprawiony. 2. Brak. 3. GPS śmiga jak zawsze, szybko i dokładnie, fix łapie dosłownie w 2sek. 4. To Ci powiem za ~2dni dokładniej, ale na chwilę obecną jest OK, 24h, 3h SoT, jeszcze 50% baterii, ale nie jest to miarodajne, bo w tym czasie wykonałem sobie 1 ręczny restart (zawsze taki 1 robie po aktu, nie wiem dlaczego, mam wrażenie, że jakoś lepiej wtedy chodzi xD), GPS, mapy, muzyka, sporo neta oraz sterowanie muzyką z telefonu na PC. 5. U mnie jest OK. 6. Śmiga aż miło. 7. Zawsze działała i działa nadal. 8. Nie stwierdzam. Tak dodatkowo, wczoraj dość sporo rozmawiałem i zauważyłem, że rozmawiając z osobami, które mają iPhone (i tylko z nimi!) rozmowy się szarpią, a dźwięk rozmówcy jest.. dziwny, ktoś ma podobnie? Dzwoniłem do kilku osób z telefonami na andku i problemów żadnych, a potem do siostry i wujka z iPhonem i za każdym razem po kilku sekundach zaczęły się dziwne rzeczy dziać . Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy Mi4 wyczuwa moją pogardę dla tych telefonów i marki i też strzela im focha .
  4. Szybko o tym piszesz... Po pierwsze wymień kartę SIM, po 2 jeżeli masz jakieś etui/wdzianko to je zdejmij, po 3 sprawdź z jakiej anteny masz najlepszy zasięg i ustaw tą sieć jako preferowaną (domyślnie jest LTE).
  5. Nezumi

    Język polski w MIUI7

    https://miuipolska.pl/ Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  6. jak masz połączone partycje to wrzucaj 6.5.5.
  7. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  8. Nikt Ci nie broni Zrobić tutoriala z filmikiem . Wersja romu nie ma znaczenia, ew. zaznaczysz, że przy telefonach z wersją androida 6.0, któe kiedyś miały 4.4 wymagane są dodatkowe środki ostrożności .
  9. Od patcha 6.5.5. jest dodany Google Widevine DRM, więc nc+go powinno ruszyć.
  10. Otrzymałeś odpowiedź i masz jeszcze o to pretensje? Boże, co za ludzie, co za świat... Masz jak byk "FDD-LTE", co więcej wpisując to w Google otrzymamy: http://lmgtfy.com/?q=FDD-LTE+Polska cała masa wyników, a porównać sobie cyferki już chyba każdy potrafi, więc tak, LTE u nas będzie działać... "Z takim podejściem to forum nie ma sensu", nie Tobie o tym na szczęście decydować. Podobne pytania i wątki mamy tutaj kilkanaście razy w każdym dziale, co więcej forum ma opcję "szukaj", która ułatwia znalezienie potrzebnych informacji. Na prawdę nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość odpowiadania po raz 100 na te same pytania...
  11. Jak się cofasz, jak się nie cofasz? Masz przecież jakiś star stable 6.6.x.x. Romy dev i romy stable mają całkiem inne oznaczenia, romy dev to jest R.MM.D, natomiast stable to jest wersja miui (np MIUIv6, które aktualnie masz, ma 6.x.x.x). TWRP instalować nie musisz, przy instalacji xiaomi.eu TWRP instaluj się samo.
  12. z MiFlash to by trzeba było jeszcze filmik nagrać. Sporo osób ma problem, aby ogarnąć nawet ten prosty poradnik na forum, baaa, nawet poradnik w 4 krokach z en.miui (który jest już totalnie uproszczony). Dlatego lepiej lecieć już przez 5.12.17 .
  13. 1. Nie. To jest nazwa telefonu Mi3/4->Cancro 2. Przy androidzie 6.0 musisz połączyć partycję, czyli najpierw zainstalować 5.12.17, następnie 6.5.5 lub jakikolwiek inny rom na androidzie 6.0 3. systemy możesz sobie zmieniać, pamiętając o tym, że przy każdej zmianie systemu tracisz wszelkie dane z telefonu.
  14. Niewielu... Trzeba by zrobić jakiś temacik z ankietą, kto na Mi4 i na jakim bts u jakiego operatora ma problem z jakością rozmów, może problem wcale nie leżu w telefonie, a u operatora? (a może i tu i tu?)
  15. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  16. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  17. Lepiej zająć się poważniejszymi sprawami niż głupie LTE. Jezeli telefon wytrzymuje 4-5h SoT, to nie ma sensu nic ruszać, bo jakby człowiek chciał sobie zyskać kilka %% na baterii to by się okazało, że musi się więcej narobić i naćwiczyć niż to jest warte, do tego masa ludzi wywala procesy Xiaomy czy Google co uznaje za totalną głupotę...
  18. Może spróbuj wyłączyć oszczędzanie baterii. W ustawieniach->Bateria masz opcje, przestaw na "Nie blokuj".
  19. Jakieś info o wersji systemu?
  20. Błędny rom nie powinien w ogóle przejść, więc to raczej nie to, obstawiałbym, że bateria Ci padła w trakcie aktu . Co do sterowników, http://www.driverchecker.com/ ten programik pomoże sprawdzić czy są zainstalowane OK, być może sterowniki się jakieś gryzą .
  21. Nie, chce powiedzieć, że nie ma to takie wielkiego wpływu na baterię jak wszyscy myślą, no i trzeba wiedzieć, ze co innego jest przejścei z LTE na 3G tej samej sieci, a co innego przejście między różnymi operatorami. Jeżeli chcecie zacząć oszczędzać baterię to na początek radzę wywalić FB i messa, zobaczysz jakieś dodatkowe 2-3h pracy na SoT, na zmianie między 3G, a LTE zobaczysz może dodatkowe 10-15min, o ile w ogóle . No i kreski swoje, a stabilność i jakość sygnału swoje, przykład, co z tego, że mam w domu full zasięg LTE, jak modem potrafi mi zerwać, tak o, a przecież był full zasięg! Na parterze np. mam 3-4kreski LTE, ale co z tego, jeżeli telefon na siłe pcha mi tam H+/3G? Jeżeli telefon mnie tak spycha to wiem, że jakość tych "3-4kresek" jest żenująca i nie ma sensu tam wchodzić bo zaraz zerwie.
  22. Ale to czy masz 2 kreski, czy 4 nie ma znaczenia od strony baterii... Znaczenie miałoby gdyby mu telefon skakał między np. LTE Play, 3G Plus i 3G Orange co chwil, ale nie w zakresie jednej sieci. Telefon zrzuca Cię na 3G za każdym razem gdy z kimś rozmawiasz, a widzisz przy tym drastyczny spadek %%? Bo ja nie, a siedzę na LTE cały czas ze spadkami na 3G gdy schodzę na piętra na parter . Ma tylko wtedy jeżeli telefon zmienia sieci co chwilę, ale jeżeli trzyma na tych 2 kreskach i czasami zrzuci do H+ to... nie ma sensu się tym przejmować, jak wyżej napisałem, często schodząc z piętra na parter gubię LTE i mam 3G, a ubytków na %% nie zauważyłem...
  23. Zajrzeć na pewno na forum i zaktualizować sobie telefon bo 7.1 to stary rom, do tego odblokować sobie BL.... Wszystko masz na forum.
  24. Ale... po cholerę coś takiego? Jeżeli zasięg jest stabilny, to telefon zostanie na LTE bez konieczności zmiany nadajnika, co więcej, jeżeli odpalisz WiFi to automatycznie dane mobilne się wyłączają, a co za tym idzie, nie ważne czy masz LTE, czy 3G, czy 2G, %% na baterii będą uciekać tak samo. Jeżeli zasięg jest słaby lub gubi się, to telefon sam przejdzie sobie na 3G i na nim zostanie do czasu wzmocnienia zasięgu LTE, pobór energii przy przeskoku z 3G na LTE i z powrotem jest niewielki, a apka do zmiany tego, będzie pożerać z 10x więcej... Takie zabiegi po prostu nie mają sensu, żadnego, nie wtedy, gdy system jest tak zrobiony, aby działo się to "automatycznie"...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...