Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Gratuluję, a jeśli taki wynik jest normą, a nie wyjątkiem, i połączenia są zawsze stabilne, to gratuluję po stokroć No, bo i w Plusie potrafi być nieźle (jak niżej – test sprzed paru minut), tylko że nie znasz minuty, kiedy nagle transfer spada do zera lub prawie zera, jak w poprzednim screenie, a jest to nagminne.
  2. Zasięg to jedno, a działanie internetu to drugie – oczywiście powiązane, ale nie 1:1. Jeszcze raz to napiszę: moje problemy z 3G w Plusie występują nawet w miejscach o bardzo dobrym, stabilnym zasięgu, np. w centrum Warszawy na względnie otwartej przestrzeni - nierzadko wręcz widzę anteny gołym okiem Świetnie to widac na tym screenie – zasięg idealny, a wynik (upload!) jak z sennego koszmaru: Startery? Tak zrobię, chwilowo mam RR, dual-sim sprzyja takim zabawom (lecz docelowo planuję dla siebie MI2-S). Póki co nie mam orientacji w starterach i podejrzewam, że w najtańszej opcji do wykorzystania jest mniej MB niż tego wymagają solidne, powtarzane wiele razy testy. Zwykle testuję jakość (celowo nie użyłem słowa "szybkość") internetu programem https://play.google.com/store/apps/deta ... test&hl=pl a w nim! każdy test to co najmniej kilka, a może nawet kilkanaście przerzuconych MB.
  3. Dzięki, to już wiem, że jak będę numer przenosić z Plusa do innej sieci (a powód przenoszenia mam tylko jeden – źle działający internet 3G), to niekoniecznie do Playa. Drobna uwaga – problemy, które opisałem nie mają nic wspólnego z siłą sygnału widoczną jako ilość kresek na ikonce. Tzw. kresek mam zwykle full komplet, a internet 3G i tak się zacina albo idzie jak krew z nosa.
  4. Po co drawer, jak jest możliwość tworzenia folderów i wrzucania do nich ikonek. To tak jakby mieć dowolną liczbę drawerów (od 0 - przez 1 - do ile się zapragnie) i umieszczać w nich ikonki wg własnego porządku i preferencji. Folder można też dodać na dolnym "pasku stanu" (wiem, że to się inaczej nazywa, ale zapomniałem jak) i wtedy funkcjonalnie od prawdziwego drawera prawie się nie różni.
  5. A jak to (3G) wygląda w AERO? O ile się nie mylę AERO dzieli infrastrukturę z Plusem (czy tam na odwrót), ale czytałem o tym w kontekście koncesji na LTE i nie wiem, czy jest więc jakiś związek pomiędzy 3G w Plusie a 3G w AERO. Ale sporo tu fanów AERO, więc liczę, że napiszą, jak to wygląda w praktyce. No i ciekawe, jak działa w Plusie ten tak reklamowany jako najszybszy na świecie LTE? Skoro nawet z 3G mają takie problemy. Chyba że wszelkis zasoby przesunęli na LTE i dla 3G zostały ochłapy...
  6. Ja nie mam z tym telefonem żadnych istotnych problemów. Naprawdę. Ja używam 2G, zamiast 3G, nawet do połączeń z internetem z telefonu, ponieważ transfer danych przez 3G jest w Plusie tragicznie kapryśny – co chwilę zacięcia, przerwy, zrywanie itp. Dotyczy to głównie wysłania danych, ale rzutuje na wszystko, bo często nawet nie da się wysłać adresu przeglądarce. Pozwoliłem sobie napisać tak ogólnie "w Plusie" ponieważ: • problemu doświadczam od dobrze ponad roku • w wielu różnych rejonach Polski • na kilku różnych telefonach (choć we wszystkich była na czas testu moja karta SIM) • przy czym połączenia 3G data na tych samych telefonach z kartami innych operatorów śmigały aż miło bez zacięć. • na własnych telefonach (NeoV oraz RedRice) testowałem wiele różnych ROM–ów głównie właśnie pod kątem transferu danych przez 3G – problemy zawsze te same Czy jestem jedyny?
  7. Próbowałem, ale ibuygou mi odpisało, że w przypadku telefonu powinien być DHL i musiałem dopłacić 11$. Zgodziłem się, bo mi Acid wybił z głowy SG Mail - bo robią ponoć czasem problemy z przesyłkami zawierającymi baterie.
  8. Czy skuteczność tej metody wynosi 100%? Wątpię, choć mi się udało i zamierzam to powtórzyć niebawem
  9. Witam, Bawię się Androidem od lat, ale dopiero dziś zrozumiałem, co oznaczają poszczególne tryby w zaawansowanych ustawieniach wi-fi. Może jestem mało rozgarnięty ale jest też druga możliwość – polskie tłumaczenie tych opcji jest nieco mylące (olśnienia doznałem dopiero po przełączeniu języka systemu na angielski). Podejrzewam więc, że nie jestem jedynym wprowadzonym w błąd, stąd pomysł na napisanie tego postu. W "czystym" Androidzie (4.4) wygląda to po polsku tak: Nie wyłączaj Wi-Fi w trybie uśpienia • zawsze • tylko, gdy podłączony • nigdy (zwiększa zużycie danych) Jednak dopiero dzięki wersji angielskiej widać o co chodzi: Keep Wi-Fi on during sleep • always • only when plugged in • never (increases data usage) Zwłaszcza druga opcja – całe lata myślałem, że "podłączony" oznacza tutaj połączony do konkretnej sieci Wi-Fi. Dziś do mnie dotarło, że chodzi o podłączenie do ładowarki W polskim MIUI przetłumaczono to lepiej: Wi-Fi w trybie uśpienia: • zawsze • tylko, gdy podłączony • nigdy (zwiększa zużycie danych) ale byłoby idealnie, gdyby dopisać "do ładowarki" przy drugiej pozycji. Bardzo chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie działa opcja Minimalizuj zużycie baterii po włączeniu Wi-Fi. Zwłaszcza jakie są minusy jej stosowania, bo zapewne jakieś są. Dzięki.
  10. Witam, Czy jak usunę swoje konto google z telefonu, to znikną apki zainstalowane ze sklepu? Dzięki.
  11. Nie, u mnie tak się nie dzieje (ROM MIUIPolska Stable 5.0, HongMi v. WCDMA, root).
  12. Ale tylko online, czy też offline? Szkoda, że tak mądra klawiatura nie ma funkcji "ucinania" polskich ogonków. Byłoby to o wiele wygodniejsze, niż konieczność instalowania zewnętrznej, zasobożernej i problemogennej aplikacji do SMS-ów, tylko z powodu głupich ogonków.
  13. Defaultowe rozmieszczenie w swiftkey jest… średnie, zwłaszcza tych wszystkich dodatkowych znaków, innych niż litery. W ogóle wygląd jakiś taki niezbyt przekonujący. To pierwsza negatywna rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy, jak to sobie dziś zainstalowałem. Ale jak wpisałem "Witaj" i od razu klawiatura mi zasugerowała imię osoby (w wołaczu), do której najczęściej w ostatnim czasie pisałem maile z Gmaila to mi kopara lekko opadła.
  14. A tam zaraz MI2, nawet tani Red Rice też to umie, jak sprawdziłem ostatnio. Tylko żeby był jeszcze jakiś wpływ na parametry zapisywanych plików mp3, bo mają tragicznie niski bitrate i częstotliwość.
  15. Do tego trzeba jeszcze mieć dużo wolnego czasu i soft, aby się tym bawić. Wolę więc też mieć pod ręką rozwiązanie 1000x szybsze, czyli skrypt w aparacie. Zobaczcie, jak to działa w praktyce: http://www.xyz.avx.pl/odszumianie.zip - nie nazwałbym tego agresywnym skryptem, efekt jest bardzo naturalny, bo szumy nie są na chama usuwane (czy wręcz "rozsmarowywane") na gładko, ale uśredniane i "odcyfrowywane", co daje efekt bardziej zbliżony do ziarna klasycznej kliszy, przy zachowaniu b, dobrej ostrości. Ostrość jest nawet lepsza niż na pojedynczno wykonanym zdjęciu, bo skrypt ten - robiąc serię 6 zdjęć do połączenia - może sobie pozwolić na wyższe ISO, a więc znacznie krótsze czasy (w tym przypadku 1/2 sek. vs. 1/8 sek. ). Przy słabym świetle to bezcenne przy robieniu z ręki, a przecież problem szumów jest głównie bolesny przy słabym świetle. Oczywiście ta metoda nie sprawdza się obiektach w ruchu, jeśli mają być ostre.
  16. Nie masz racji. Owszem, każde odszumianie już zrobionego zdjęcia, które jest 1 plikiem - to tak. Ale metoda, o której pisałem polega nie tylko na odszumianiu, ale na robieniu zdjęć (przygotowaniu redundancyjnego źródła) w taki sposób, aby odszumianie dało dobry efekt - nie tylko bez utraty ostrości, ale wręcz z lepszą ostrością. To się robi off-topic, więc jak chcesz więcej szczegółów i przekonujące dowody (zdjęcia), to zaprasam na priv-a.
  17. Nie całkiem tylko na starszych. O ile dobrze pamiętam, to u mnie to poszło tak: - telefon prosto ze sklepu miał rom angielsko-chiński bez roota i bez recovery - zrobiłem root-a programem VRoot - i to był jedyny raz, gdy udało się to tym programem. - wgrałem chińskie recovery programem Mobileuncle (bo nie byłem świadomy, że udostępniono już angielskie recovery) - z poziomu chińskiego recovery zainstalowałem (bez wipe) polską wersję MIUI Stable 4. (bez wipe dlatego, że wszystko było tam chińsku, a nie dlatego, że tak chciałem) - oczywiście zniknął root (ale chińskie recovery pozostało) - próbowałem zrobić root-a znów VRootem, ale nie dało się - zrobiłem więc roota z pliku .zip poziomu chińskiego Recovery - wtedy wgrałem programem Mobileuncle angielskie Recovery - z poziomu angielskiego Recovery zrobiłem upragniony full wipe i spokojnie wgrałem polską wersję MIUI Stable 5 - niestety, znów zniknął root i znów - co sprawdziłem - nie dało się go zrobić Vrootem - ale bez problemu dało się zrobić roota z poziomu angielskiego CWM, które – na szczęście – nie zniknęło podczas instalacji polskiego rom-u MIUI stable 5. Tak więc, jak widać, da się wgrać recovery CWM przez Mobileuncle na zrootowanej wersji polskiej MIUI 4 Stable. Nie próbowałem na wersji 5, bo nie mialem takiej potrzeby, ale skoro się dało na 4, to na nie bardzo rozumiem, czemu miałoby się nie dac na 5? Jeśli jest przyczyna, to bardzo chciałbym ją poznać i zrozumieć. Pełniejsze zrozumienie, to jest to, czego mi w tym wszystkim brakuje. Nie zadowala mnie robienie wszystkiego "na czuja", albo metodą prób i błędów, albo nawet wg ścisłej instrukcji, jeśli nie rozumiem znaczenia każdego kroku w niej opisanego. Szkoda, że tutoriale zwykle opisują tylko co zrobić, a nie dlaczego trzeba robić tak, a nie inaczej. Czy byłoby możliwe prosić (@ Acid, jak sądzę), ale polskie wersje były od razu zrootowane? Zaoszczędziłoby to wielu nerwów i problemów wielu osobom. Dzięki!
  18. Jasne, że tam nie jest potrzebna. Chodzi o archiwum starszych wersji, gdzie użyte są tylko nazwy kodowe i numery wersji. I tam już nie tak łatwo namierzyć konkretny telefon bez znajomości nazw kodowych, bo nazw głównych tam nie ma.
  19. Są, ale przy obu wersjach Red Rice napisane jest: Codename: hongmi. Nie zaszkodziłoby dopisać tam - odpowiednio - HM2013023 i HM2013022, choć widać to w samych linkach do ROM-ów, po najechaniu myszą.
  20. Zachęcające. Tylko napisz jeszcze proszę, czy wersja bezpłatna jest wystarczająco OK?
  21. Chyba dobrze zrozumiałeś, ale sprawdź, może masz chińskie recovery, którym mi się jakoś udało wgrać roota.
  22. Owszem, mam tak w grze Hill Climb Racing, która na starym NeoV działa idealnie płynnie, a na o wiele mocniejszym RedRice tnie Innych gier nie testowałem. ROM Stable 5 polski, wcześniejszych nigdy nie miałem.
  23. Widget baterii (pobrany ze Sklepu) systemowy nie jest.
  24. Bardzo szkoda, że twórcy oprogramowania aparatu nie pomyśleli o zaimplementowaniu programowych metod zmniejszania szumów. Jedną z lepszych takich metod jest szybkie wykonanie serii zdjęć i połączenie ich w jedno - z uśrednieniem szumów. Efekt jest dokonały, wiem, bo mam taką funkcję w kompakcie Sony, kupionym ładnych parę lat temu (jak ktoś jest zainsteresowany, to pokażę próbki wykonane w słabym, sztucznym oświetleniu). Skoro w Hong Mi jest tryb HDR (mocno gówniany, ale jest), który przecież też robi kilka zdjęć i od razu łączy je w jedno (tylko oczywiście całkiem innym algorytmem), to równie dobrze mogliby zrobić łączenie serii w celu redukcji szumów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...