Jump to content

MarcinG

Użytkownicy
 • Posts

  84
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Sosnowiec

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi MI2A

MarcinG's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Od dawna nie pojawiła się aktualizacja dla MI2A. To znaczy, ze już nie będzie aktualizacji dla tego phona?
 2. Dzięki!!! Szkoda, że nie ma wersji 64GB.
 3. Ile dostępnej pamięci ROM ma Mi4C?
 4. Widać na naszym forum, że użytkowników Mi2A jest zaledwie paru. Ale jak patrzyłem na oficjalnym forum to tam telefon jest znacznie bardziej popularny. Na pewno znaczenie ma fakt, że on ma inne zakresy 3G niż Mi2S co może być istotne na tamtych rynkach. Nie sądzę, żeby decydowały o jego popularności dwa rdzenie bo są wysoko taktowane, nie MTK a w atutu wypadał całkiem nieźle w porównaniu do konkurencji nawet z 4 rdzeniami (np na MTK) Ale choćby nawet był nie popularny to jest ich produkt. Wypuścili go i ludzie go zakupili. Więc chyba nie powinni go olać. Źle to świadczy o firmie. I może zadecydować o tym, że następny telefon takich klientów nie będzie już Xiaomi. Ale chyba im na tym nie zależy bo taką mają sprzedaż, że ... Jak by poprawili problem resetów to mnie też nic więcej nie potrzeba. U mnie problemu z ramem nie mam. Ale też nie odpalam zbyt dużej ilości programów. Raczej jest do dla mnie narzędzie użytkowe. Ale klawiatura rzeczywiście nie zawsze się wysuwa lub wysuwa się z opóźnieniem. Ale w porównaniu do resetów to est pikuś.
 5. To jest duży minus tej marki. Bo telefony są super za tą cenę ale soft jest kapryśny. Nie wiem jak inne modele np Mi4. W przypadku mojego na MIUI 5 były drobne błędy, które nie są dużym problemem ale są. Np czasami nie dało się włączyć latarki homem. Czasami włączał mi się sam z siebie transfer, wifi czy blooetoth. Nieraz pokazywał że są jakieś powiadomienia a po rozwinięciu górnego paska nie było żadnych powiadomień. Pod tym względem na MIUI 6 jest lepiej. Ale znowu występuje resetowanie czego nie było na MIU 5. Miałem rożne telefony HTC, czy Samsunga i tam nie było takich problemów. Co prawda nie było aktualizacji ale nie były potrzebne bo wszystko działało dobrze. Z pewnością Xiaomi nie może zrobić dobrego romu na Mi2A bo na pewno nie robi tego specjalnie. Sądzę, że nie mają czasu się przyłożyć do roboty. Rom jest ciągle w fazie rozwojowej.
 6. Teoretycznie jak wszystko działa prawidłowo to aktualizacje tak częste nie są potrzebne. Zwłaszcza, że nie wiele wnoszą nowego. Używałem stabilnego v5 i także miał dużo błędów. MI2A mimo tych dwóch lat nie jest na tyle starym telefonem, żeby była konieczność wymiany na nowy. Zwłaszcza, że ma mały ekran i dobą baterie. Dla mnie to największe jego zalety. Brak wsparcia jest typowym zabiegiem zmuszającym zmianę telefonu. Jeśli mój MI2A działał by prawidłowo to bym mógł go ozywać jeszcze ze dwa lata nie musiałbym robić aktualizacji. Najnowsza mi opaska ani Mi key ani pogoda czy zegarek nie jest mi do niczego potrzebne. A reszta aktualizuje się poprzez Play.
 7. Mnie nie resetuje się często. Wczoraj pierwszy raz mi się zresetował podczas rozmowy. Do tego telefon na MIUI6 odpala bardzo długo. Gdy kupiłem telefon na ówczesnej wersji MIUI5 odpalał błyskawicznie. A czym nowsza wersja tym cięższa. Sądzę, ze nie ma wyjścia jak wrócić na MIUI 6 albo jak pisał Acid odpuścić sobie telefon. Jednak przez dwa lata użytkowania Xiaomi ciągle jakieś błędy i nie doróbki w MIUI były. Teraz problem z MIUI 6 nie do przejścia. Jest to wszystko ciągle w rozwoju jakby robione na kolanie. Nie wiem czy następny telefon to będzie Xiaomi. Jednak z markowymi jest znacznie mniej problemów. Takie moje zdanie.
 8. Myślałem, ze skoro MIUI 6 jest dla tego telefonu to ktoś jeszcze nad nim siedzi? A pewnie nie tylko my w PL mamy taki problem?
 9. No szkoda. Mnie ten telefon pasuje bo nie jest duży a mimo dwóch rdzeni i 1GB ramu chodzi bardzo dobrze. A co ważne bateria długo trzyma.
 10. Na pewno problem wynika stąd , że MI2A jest mało popularnym modelem i nikt z dwvwloperów nie ma interesu w szukaniu rozwiązania tego problemu. Wszyscy skupiają się na topowych modelach.
 11. Moim zdaniem to jakis problem z MIUI6 bo na MIUI5 takie problemy nie występowały.
 12. Po dłuższym okresie używania MIUI6 zauwazyłem, że przy kożystaniu z transferu danych telefon się moze zwiesic i resetnąć na każdej aplikacji. Nawet na chrome. Ale np dzisiaj się tak stało przy przeglądaniu w chrome strony miuipolska na wifi.
×
×
 • Create New...