Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 09.04.2018 uwzględniając wszystkie działy

  1. Jeśli potrzebujemy zaktualizować samo firmware (bez flashowania całego ROMU) to tu jest strona z aktualnymi linkami do pobrania na różne modele telefonów XIAOMI. Samo firmware androida może się przydać gdy np. instalowaliśmy custom rom, a potem chcemy przywrócić MIUI z kopii zapasowej z TWRP. Niektóre custom romy flashują własne firmware i jeśli chcemy po przywróceniu kopii mieć firmware oryginalne, z MIUI, to właśnie z tej strony możemy skorzystać. https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/devices-xiaomi-firmware-updater-t3741446 Uwaga! Linki do pobrania firmware w drugim poście na powyższej stronie. Info ze strony na XDA: "Prosty skrypt powłoki, który automatycznie generuje pliki ZIP z firmware Xiaomi (które można flashować np. spod TWRP), z każdej nowej aktualizacji MIUI! Skrypt pobiera oficjalne ROMy MIUI, zarówno deweloperskie, jak i stabilne, Global i China, wyodrębnia folder aktualizacji firmware, generuje flashowalny plik samego firmware i przesyła je automatycznie na dwa serwery. ROMy developerskie są uaktualniane w każdy piątek, stabilne co dwa tygodnie" Polecam sprawdzić plik zip przed flashowaniem czy np. program rozpakowujący go "czyta". Na tej stronie wszystko odbywa się automatycznie, łącznie z przesyłaniem, i różnie to bywa.
    1 punkt
  2. SCREENY ---- DO 026: - ---- OD 027: - O RECOVERY - Red Wolf Recovery bazuje o kod źródłowy TWRP jednak niektóre rzeczy działają tutaj nieco inaczej niż można się spodziewać. - Głównym celem tego projektu jest zapewnienie stabilnego Recovery z funkcjami, których nigdy wcześniej nie widziałeś/aś. - Funkcje w tym recovery nie zostały zaaplikowane do oficjalnego kodu źródłowego TWRP. - To recovery jest również pierwszym na świecie, oferujące ograniczeniem dostepu do niego za pomocą hasła. - Autorem Red Wolf Recovery jest @ATGDroid i @dadi11 - Tłumaczem na PL jestem ja CECHY - Ochrona hasłem - Możliwość uruchomienia latarki (nocne flasze ) - Możliwość tworzenia kopii zapasowych wszystkich partycji - Możliwość do aktywacji tap2wake - Możliwość ustawienia niestandardowego identyfikatora dla folderu kopii zapasowych i ADB - Możliwość instalacji Boot Logo i modemu bezpośrednio w Recovery - Automatyczna dezaktywacja stock recovery - Automatyczne poprawianie obrazu boot - Powiadamianie diodą po wykonaniu kopi zapasowej, instalacji zipu/img i przywróceniu kopii. - Przetrwanie OTA! Nawet dla zmodyfikowanej partycji systemowej. ---- ZMIANY ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA - Dostęp do folderu z kopiami zapasowymi w pamięci wewnętrznej można uzyskać tylko w recovery. - ADB nie uruchamia się automatycznie po uruchomieniu Recovery. Musisz je włączyć ręcznie. - MTP nie włączy się, jeśli user nie wprowadzi poprawnego hasła. - Wyłączony silnik motywów TWRP INFORMACJE ---- OSTRZEŻENIE - Pamiętaj, że ochrona recovery hasełem nie jest jeszcze pełną ochroną telefonu. Red Wolf może uniemożliwić osobie nieupoważnionej dostępu do recovery, ale urządzenie nadal można flashować. ---- ŹRÓDŁA - https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/recovery-red-wolf-recovery-project-t3774599 - https://github.com/RedWolfRecovery DOWNLOAD ---- OFICJALNE WERSJE - https://mirrors.c0urier.net/android/Dadi11/RedWolf/sagit/?C=M;O=D ---- NIEOFICJALNE WERSJE BY ME - https://androidfilehost.com/?w=files&flid=262754 ---- WAŻNE INFO - Brak twojego modelu w spolszczonych wersjach nieoficjalnych? - Pobierz red wolfa z sekcji OFICJALNE WERSJE, bo pewnie już też zawiera full pl ;) INSTALACJA ---- PLIK ZIP 1 Pobierz plik .zip i zainstaluj w twrp. 2 Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie 3 Gotowe ---- PLIK IMG 1 Pobierz plik .img i zainstaluj przez recovery, flashify lub fastboot 2 Gotowe
    1 punkt
  3. Infinity Kernel Jądro powstałe na bazie CAF od Muraliego. Działa dobrze, od wersji 3.1 oferuje obsługę większej i mniejszej ilości częstotliwości. Podobno działa również na MIUI (ale jest tworzony z myślą o customach). Najważniejsze zmiany to: - Obsługa systemu plików NTFS - Szybkie ładowanie - Należy pamiętać że nie jest to jakaś super różnica i wymaga ładowarki wspierającej QC 2.0. Możemy ustawić w Kernel Auditor "USB Fast Charge" - Duża liczba częstotliwości, można ustawiać na niskie jak i większe - najmniejsza to 400 MHz, największa 1.5 GHz. Aby zmienić częstotliwość potrzebujemy zrootowanego urządzenia, autor odradza z oczywistych powodów używania częstotliwości 1.5 GHz - Obsługa AIO Hotplug - umożliwia to wyłączanie/włączanie rdzenia w procesorze bez potrzeby resetowania urządzenia. Możemy ustawić w Kernel Auditor opcję "CPU Hotplug" Instalacja - Wchodzimy do TWRP - Wykonujemy najlepiej kopię wszystkiego, a przynajmniej jądra (Boot) - Instalujemy firmware MIUI AM - Instalujemy paczkę z jądrem - Uruchamiamy system, sprawdzamy czy działa WiFi, dioda LED i ekran się wygasza - Jeśli nie działa WiFi instalujemy analogicznie fixa WiFi - Jeśli nie działa dioda LED instalujemy analogicznie fixa LED Instalacja fixów nie wymaga od was instalacji od nowa ROMa testowałem, instalowałem. Wszystko działa Pobieranie Infinity Kernel 3.2 Fix LED Firmware Programiści: -Souradeep1996 -YousefAlgadri -muralidharan9845 -AxzAzxA -AryanPatidar -caghand3
    1 punkt
  4. Czyli to co nadawali, że porzucili to były bzdury. W sumie potrzebna jest tego typu aplikacja i konkurencja takie ma.
    1 punkt
  5. http://en.miui.com/thread-2238273-1-1.html Po 3 latach ogarnęli Androida 6.0 i Nougata (i chyba Oreo), normalnie złota łopata dla nich Ale fajnie, że się W KOŃCU coś ruszyło...
    1 punkt
  6. Nie. Nie ma szans. Musisz się zalogować na konto, które chce telefon.
    1 punkt
  7. W razie zapotrzebowania na element blokady kierownicy (hak) zapraszam na priv. (efekt pęknięcia ze względu na zbyt duże naprężenie widoczny post wyżej)
    1 punkt
  8. Ma ktoś zainstalowaną wersje STABLE xiaomi.eu? Jak działa w porównaniu do tygodniówek? Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    1 punkt
  9. Hah, ostatnio wgrałem AEX z custom kernelem (domyślnie już był) i po 20 minutach przywróciłem backup MIUI z TWRP, był zbyt niestabilny ;p od Muraliego podobno jest lepszy - (@Kamil33 here?) nie mam ostatnio czasu na grzebanie więc wtedy odpuściłem sobie, ale może po egzaminach znajdę więcej czasu to będę sprawdzać ROMy..
    1 punkt
  10. @jurmar To tylko zależy od preferencji. Nie da się wskazać który. Bip tańszy, mniejszy lżejszy, nie ma kilku funkcji (dla mnie pomijalnych), minimalnie gorszy wyświetlacz, gorzej wykonany, ale w sumie ma wszystko co potrzebne i będziesz go ładował 4x rzadziej. Dla mnie osobiście zwykły Amazfit jest trochę za duży i wzorniczo bardziej Bip mi pasuje. Ja kupując wybierał bym pomiędzy Amazfit-em 2 i Bip-em. To tylko osobiste preferencje. Są na forum posiadacze równocześnie Bipa i Amazfita. Czytając ich wpisy widzę że wybór jest trudny i niejednoznaczny. Mi Bip w zupełności wystarcza, chociaż tak naprawdę to bardziej rozbudowana opaska niż zegarek, ale z własny GPS-em.
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...