Skocz do zawartości

Problem z przyciskami dotykowymi


Maciejos

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Xiaomi Redmi Note 2 pojawił się problem z reakcją przycisków dotykowych. Początkowo było to "wariowanie", tj. zachowanie jak gdyby naciskać je raz za razem. Zdecydowałem się na aktualizację do 6.1.29, która nie przyniosła żadnych zmian, więc stwierdziłem że spróbuję formatowania telefonu zgodnie z instrukcją Miflash (autorstwa Acid). Po formatowaniu przyciski początkowo w ogóle nie reagowały, po jednym dniu "odstawienia" telefonu zaczynają działać, ale nieregularnie. Telefon nie był zalany, ani nie był upuszczony.

Dodatkowym problemem jest to, że po formatowaniu Miflash oraz Wipe Cache i Wipe User Data, nie mogę zainstalować aktualizacji MIUI Polska. Ani przez tryb Recovery (z karty SD), ani z poziomu aplikacji Aktualizacje (z pliku .zip).

Proszę o pokierowanie w ewentualnych dalszych krokach lub sugestię czy to już nadaje się na serwis gwarancyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było rozebrać i przeczyścić złącze digitizera, jak to nie pomoże to wyświetlacz do wymiany. Z takich rozwiązań po chłopsku to edycja pliku /system/build.prop

Na końcu pliku dopisz "qemu.hw.mainkeys=0", następnie zrestartuj telefon. Aktywuje to przyciski na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz możliwości rozkręcenia fona,jestem w sanatorium,ale zrobię to ,bo plomby i tak zerwali.Wiem że diody podświetlające 3 szt.są na dolnej płytce z usb i mikrofonem,a ta jest łączona taśmą z płytą główną,przynajmniej tak to wygląda na fotkach w necie.Być może rzeczywiście czymś je zasłonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...