Skocz do zawartości

Jak wyłączyć/odinstalować apki systemowe ?


Mn1s1ek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Twój tok jest nieprawidłowy. Aplikacja po aktualizacji wróci. Usuwanie aplikacji systemowych to bezsens. Zyskasz dokładnie tyle samo jeśli wrzucisz apkę do jakiegoś katalogu Śmieci i po prostu nie będziesz się na nią patrzył.

Wysłano z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie :-) Chodzi mi też o to, że zaczynam swoją przygodę z MIUI i taka informacja miałaby dla mnie wartość poznawczą. Uczę się, czytam, pytam, testuję, sprawdzam. Wyłączenie apki z poziomu "Aplikacje" jest nieaktywne, Solid Explorer z przyznanym rootem też nie potrafi jej usunąć. Dlatego ciekawi mnie czy istnieje taka możliwość i jak ona wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mn1s1ek napisał:

Wyłączenie apki z poziomu "Aplikacje" jest nieaktywne, Solid Explorer z przyznanym rootem też nie potrafi jej usunąć. Dlatego ciekawi mnie czy istnieje taka możliwość i jak ona wygląda.

Ściągnij/kup sobie Rom Tollbox Pro albo Titanium Backup i zamroź aplikację :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamunio napisał:

To kup sobie szajsunga tam zrobisz wszystko co chcesz :-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Niepotrzebny sarkazm :-/ Miałem i Samsunga i LG i Xperię Z2 ostatnio. Każdy telefon i oprogramowanie rozkminiałem najlepiej jak potrafiłem. Teraz rozkminiam Mi4C i MIUI. Tak ciężko to zrozumieć, że mnie to ciekawi ???

Przed chwilą, Uri0550 napisał:

Ściągnij/kup sobie Rom Tollbox Pro albo Titanium Backup i zamroź aplikację :) 

I to jest konkretna odpowiedź. Rozumiem, że nie ma opcji aby z poziomu użytkownika usunąć aplikację systemową. W grę wchodzi tylko Titanium, Greenefy i zamrażarka.

To chciałem wiedzieć - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jesteś początkujący i zamiast korzystać z telefonu jak normalny człowiek czyli dzwonić i internet to bierzesz się za wywalanie aplikacji z pamięci systemowej?

Jakaś głupota. Weź zostaw temat i korzystaj z telefonu.

Jak chcesz się pobawić w "programistę" to podepnij adb shell po USB, wydaj polecenie "su" a potem "rm system/app/cośtam.apk" i już masz usunięte co chcesz w 5 sekund.

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jestem początkujący - ale w przypadku MIUI :-D. Stąd moje pytania. W telefonach z czystym Antkiem grzebię już kilka lat, tak więc rootowanie, flashowanie i inne takie pierdoły nie są mi obce. Zwykłe użytkowanie telefonu ??? To nuuuudne :wink:. Nie zmieniałbym tyle razy telefonów gdyby interesowało mnie tylko dzwonienie i sms-owanie. Lubię grzebać w bebechach, tak już mam. Nie wiedziałem, że nie jest to tu mile widziane. Od mojego pierwszego GT540 (jeśli ktoś pamięta co to było) sporo się już nauczyłem i chcę uczyć się dalej.

A podpięcie adb shell robi się w trybie fastboot czy przy normalnie uruchomionym telefonie (z włączonym rozumiem debugowaniem) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Greenify jest faktycznie niepotrzebne. Troche Disable Service w Google Play Services i zyskujemy dużo więcej.

link : http://forum.xda-developers.com/nexus-6/general/disabling-google-play-services-guide-t2999821 

Wszystko działa (nie używam nawigacji Google, kalendarz się synchronizuje, aplikacje ściągają...)

Co do usuwania aplikacji:

Bez kasowania aplikacji SMS nie da się przyjemnie używać innej (działa sobie ładnie w tle- nie zablokujesz, wolę YAATA), podobnie nie używana aplikacja Pogoda żre baterię bo i tak sobie działa. Ja co wgranie romu kasuję kilka rzeczy : Kalkulator (CM ma o wiele lepszy z pływającym oknem), aplikacja SMS, klawiatura Google, wgrywam na nowo hosts przez AdAway, reboot i mam spokój na cały tydzień. 2 minuty roboty...

Dlatego wolę sMIUI gdzie mam jakiś wybór - Xiaomi Framework wykastrowany, nic nie wysyła, a konto działa (nie potrzebuję kopii w chmurze), zmodowana wersja MiFit, opcjonalnie SuperSU, upośledzenie Metoka - czyli raportowania błędów do Xiaomi, bo i tak się wysyła gdy wszystko działa...

Nie bądźmy fanboyami iOS- róbmy sobie telefon pod siebie :) Chociaż i tam ludzie zmieniają aplikację Email bo potrafii zjeść 20% więcej prądu niż jej odpowiedniki w markecie...

Edytowane przez Addamas
kilka literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2015 at 21:12, Mn1s1ek napisał:

Owszem, jestem początkujący - ale w przypadku MIUI :-D. Stąd moje pytania. W telefonach z czystym Antkiem grzebię już kilka lat, tak więc rootowanie, flashowanie i inne takie pierdoły nie są mi obce. Zwykłe użytkowanie telefonu ??? To nuuuudne :wink:. Nie zmieniałbym tyle razy telefonów gdyby interesowało mnie tylko dzwonienie i sms-owanie. Lubię grzebać w bebechach, tak już mam. Nie wiedziałem, że nie jest to tu mile widziane. Od mojego pierwszego GT540 (jeśli ktoś pamięta co to było) sporo się już nauczyłem i chcę uczyć się dalej.

A podpięcie adb shell robi się w trybie fastboot czy przy normalnie uruchomionym telefonie (z włączonym rozumiem debugowaniem) ?

Zainstaluj aplikację Link2sd, przyznaj jej prawa roota i będziesz mógł z jej poziomu odinstalowywać, albo trwale wyłączać aplikacje systemowe (ich ikonki znikną i nie będą robić bałaganu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Acid

 

Czy usunięcie Yellow Pages będzie miało jakiś wpływa na działanie systemu? Czasem jak szukam kogoś w książce telefonicznej to mi wyskakują dodatkowe pozycje z Yellow Pages, które w naszym kraju są kompletnie zbędne. Dziwne, że zbędna u nas aplikacja znajduje się w systemie, dlatego pomyślałem, że usunięcie jej może spowodować jakiś problem.

 

Przy okazji zapytam, czy jest możliwe pozycjonowanie kontaktów często wyszukiwanych na górze listy wyszukiwania w dialerze? Mam w książce wielu Piotrów, do jednego dzwonie częściej, ale nazwisko ma na jedną z ostatnich liter alfabetu i za każdym razem muszę zwijać klawiaturę, żeby zobaczyć ten kontakt. Wcześniej w Xperii widziałem, że wystarczyło tylko kilka połączeń do danej osoby, aby kontakt wyświetlił się na pierwszym miejscu pomijając sortowanie alfabetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...