Jump to content

Altar

Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Altar

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na moje oko, to ten telefon jest po prostu uszkodzony, bo jaka jest niby różnica w działaniu między Poznaniem, a Warszawą? Spróbuj rękojmię. Ja po przejściach z innymi sprzedawcami, mam zamiar dać w najbliższych dniach szansę BestBuy24h. Ale to tylko dlatego, że jestem z Poznania, więc podjadę sobie osobiście i sprawdzę, co kupuję.
 2. Jestem już pewny, że telefon albo pochodzi ze zwrotu, albo jest wręcz poreklamacyjny. Przyjrzałem mu się bliżej i pomijając obudowę (kolejny odprysk), to ma coś nie tak z wyświetlaczem. Jak się przyjrzeć, są wyraźne odbicia obiektów. Przeciętny użytkownik mógłby tego nie zauważyć. Zaraz dzwonię i dziś, albo jutro odsyłam. Kupiłem na Allegro. Sprzedawca wydawał się być raczej pewny, bo bez problemu odebrał mój zwrot (Lenovo kompletnie mi nie pasował, ale odesłałem go praktycznie w stanie fabrycznym) i za dopłatą wysłał RN4. Firma nazywa się LED Flash. EDYCJA: Z czystym sumie
 3. Sprawa wygląda tak: - kupiłem nowy telefon wysyłkowo, - nie ma folii (są za to mikroryski) na wyświetlaczu, - ma wyszczerbioną w narożniku ramkę. Sprzedawca twierdzi, że RN4 przychodzą bez folii. Nie pasuje mi to, bo mój poprzedni Redmi Note 2 miał mleczną folię od nowości. Jak na mój gust dostałem telefon ze zwrotów. Co o tym sądzicie? Póki co nie podaję co to za sprzedawca, bo chcę zobaczyć jak podejdzie do sprawy (na razie dostał zdjęcia).
 4. Używam w moim telefonie słuchawki bluetooth Xiaomi i na ogół działa dobrze (czasem się rozłącza, ale nieważne). Zasadniczo problemy są dwa. 1. Ostatnio kupiłem smartwatcha i chciałem go mieć na stałe sparowanego z telefonem. I teraz co się okazało - telefon nie dopuszcza więcej, niż jednego urządzenia podłączonego na raz. Albo zegarek, albo słuchawka, co jest jak dla mnie bez sensu. Przecież powinienem móc podłączyć do 7 różnych urządzeń na raz. Wydaje mi się, że już wcześniej zauważyłem coś takiego, kiedy podłączałem taki mały bluetooth audio, wkładany w gniazdo AUX w samochodz
 5. Czy w takim razie, jeśli po stracie roota wrócimy do starszego ROM-a, root wróci, czy jest stracony, aż go nie dogramy?
 6. No chyba nie, bo wydaje mi się, że właśnie to napisałem, tylko krócej
 7. Niestety, mylisz się. Na screenie trzy pomiary zrobione przed chwilą, Na LTE w Plusie, w slocie SIM2. Dla porównania jeden pomiar przy wybranej preferowanej sieci 3G. Moim zdaniem nie ma różnicy. Nie masz możliwości rozmawiania z jednej karty i korzystania z netu na drugiej. Rozmowa ma priorytet i transmisja jest przerywana.
 8. Gniazdo w RM3 to hybryda. Czy warto? To zależy co jest dla Ciebie ważne. Jeśli nie zależy Ci na 2 kartach SIM + SD i wymiennej baterii, to możesz myśleć o RN3. Ale moim zdaniem to są zdecydowanie zbyt zbliżone telefony, żeby dopłacać taką kwotę za używkę.
 9. Również przejechałem dzisiaj kilkadziesiąt kilometrów po mieście. Cały czas w tle działał Yanosik, a na wierzchu Google Maps z wskazywaniem trasy. Ani razu nie zgubiło sygnału GPS, bateria też nie leciała w oczach. Polecam tę wersję (dla potomnych - cały czas mówimy o 6.5.12).
 10. Jeśli masz na myśli wyczyść dane / pamięć podręczną, to o ile dobrze pamiętam, próbowałem tego chyba parę tygodni temu, jak zauważyłem problem i początkowo nie skojarzyłem z Xposed. Jeśli znów mi się coś stanie ze sklepem, zacznę od tego.
 11. I to jest cholernie dziwne, bo wcześniej też ktoś pisał, że to raczej jednostkowy przypadek mojego telefonu. W ciągu ostatnich trzech dni wgrywałem romy 21-5 chyba ze 20 razy. Za którymś razem sklep w ogóle się nie włączał. Przeważnie odinstalowanie Xposed pomagało, czasem nie - znów nie zauważyłem prawidłowości. Teraz mam 6.5.12 i wszystko wydaje się działać. Mam nadzieję, że chwilę na nim posiedzę, bo mam już serdecznie dość ustawiania wszystkiego pod siebie od nowa (przywracanie z kopii wydawało się powielać wcześniejsze problemy).
 12. Opisywałem to gdzieś wyżej. Sklep się wyłącza w momencie rozwinięcia pełnego opisu aplikacji. Na 6.4.21 chyba było to samo. Próbowałem wiele razy, czyściłem cache, cały system, chyba nawet formatowałem partycję. Dopiero od 6.5.5 sklep się nie wieszał, ale gubienie GPS-a i tak dyskryminuje tę wersję.
 13. Wgraj od razu jakąś wersję z MIUIpolska. Ja za chwilę będę testował dzisiejszą. Póki co unikaj poprzedniej - 6.5.5, bo ma coś nie tak z GPS. Wersje 6.4.21 i 6.4.28 są w porządku pod każdym względem, chyba że chciałbyś korzystać z modułu Xposed (jeśli nie wiesz co to jest, to tym bardziej się nie przejmuj ;), bo wtedy źle działa sklep Play.
 14. Three od jakiegoś czasu wprowadził ograniczenia - nie można udostępniać Internetu "all-you-can-eat" poza telefon. Prawdopodobnie da się to jakoś obejść od strony komputera, ale to wyższa szkoła jazdy. W każdym razie to nie jest wina telefonu, ani jego konfiguracji.
 15. Co do zrywania GPS w 6.5.5, to u mnie wyglądało to tak, że wariowała nawigacja Google. Dopóki nie kazałem wskazać trasy, pokazywała prawidłową pozycję. Jak wyznaczałem cel, natychmiast się gubiła. Yanosik w tym samym czasie działał dobrze. Wyrzuciłem Mapy Google, zainstalowałem od nowa i teraz działają jak należy. Ale od razu mówię, że sprawdzałem tylko w mieście, nie na dłuższej trasie. Edytuję, bo miałem dziś okazję przejechać się trochę więcej. Rzeczywiście na tym ROM-ie telefon strasznie zrywa GPS. Nie instalujcie.
×
×
 • Create New...