Skocz do zawartości

Jak długo wytrzymuje wam bateria?


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem, kiedyś miałem SOT na poziomie 4h-5h a teraz 2,5h to max. W nocy bateria kiedyś spadała o 1-2% teraz ok 8%. Problemy zaczęły się gdzieś od kwietnia i do dziś po cotygodniowych​ aktualizacjach nie ma poprawy. Robiłem full wipe ale poprawa była na gdzieś na 2 ładowania. Macie jakieś rady, może stable, tylko który bo najnowszy nie jest chyba najlepszy. Aczkolwiek wolałbym pozostać na weekly.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Antyhaker napisał:

@galakty Zamiast wróżyć z fusów poleciłbyś zmianę systemu na inny w celu weryfikacji :)

Kurcze, czyli degradacja baterii jest mitem, przepraszam.

Wiesz czemu nie polecam zmiany dev na stable, stable na dev, na RR, LOS itp? Bo mi bateria na ostatnich DEV sprzed pół roku trzymała dobrze. Jak ma problem z baterią, to albo wina śmieci / aplikacji, albo baterii. Wachlowanie systemami niczego nie zmieni (oprócz chwilowej poprawy, bo wyrzuci te śmieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, kiedyś miałem SOT na poziomie 4h-5h a teraz 2,5h to max. W nocy bateria kiedyś spadała o 1-2% teraz ok 8%. Problemy zaczęły się gdzieś od kwietnia i do dziś po cotygodniowych​ aktualizacjach nie ma poprawy. Robiłem full wipe ale poprawa była na gdzieś na 2 ładowania. Macie jakieś rady, może stable, tylko który bo najnowszy nie jest chyba najlepszy. Aczkolwiek wolałbym pozostać na weekly.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka



Ja wymieniłem baterię, miałem drugi tel zalany i posłużył jako dawca. Teraz jest ok, Tobie też polecam to zrobić.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja wymieniłem baterię, miałem drugi tel zalany i posłużył jako dawca. Teraz jest ok, Tobie też polecam to zrobić.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Tylko telefon mam od grudnia, więc dziwne by było tak szybkie jej zużycie. A zresztą kupno oryginalnej baterii nie jest takie proste, bo te nielicencjonowane są mniej wydajne. Czy to jest normalne że we wszystkich telefonach od Xiaomi bateria traci wydajność po ok 6 miesiącach, czy tylko ten model ma taką przypadłość?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Kurcze, czyli degradacja baterii jest mitem, przepraszam.

Wiesz czemu nie polecam zmiany dev na stable, stable na dev, na RR, LOS itp? Bo mi bateria na ostatnich DEV sprzed pół roku trzymała dobrze. Jak ma problem z baterią, to albo wina śmieci / aplikacji, albo baterii. Wachlowanie systemami niczego nie zmieni (oprócz chwilowej poprawy, bo wyrzuci te śmieci).

Twoje wsparcie jest mitem :)

Skoro jak sam twierdzisz jest to kwestia śmieci, to po kiego polecasz mu wymianę baterii? Niech zmieni system, sprawdzi dokładnie i wtedy podejmie decyzje.

1 godzinę temu, piecka21 napisał:


Tylko telefon mam od grudnia, więc dziwne by było tak szybkie jej zużycie. A zresztą kupno oryginalnej baterii nie jest takie proste, bo te nielicencjonowane są mniej wydajne. Czy to jest normalne że we wszystkich telefonach od Xiaomi bateria traci wydajność po ok 6 miesiącach, czy tylko ten model ma taką przypadłość?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Mój ma już prawie rok i nie zaobserwowałem niczego takiego. Wytrzymuje dokładnie tyle co wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Antyhaker napisał:

 

Mój ma już prawie rok i nie zaobserwowałem niczego takiego. Wytrzymuje dokładnie tyle co wcześniej.

Mój mi4c 3/32 po ok. 6mc zaczął wariować z ori baterią

mi4c 2/16 kupiony pół roku temu (znane promo na 11.11) nie wykazuje śladów zużycia baterii - da się na nim dalej zrobić ~6h SoT

 

co do wachlowania systemami - problem jest taki, że właśnie bezpośrednio po instalacji można wpaść w zachwyt, a po kilku dniach użytkowania wszystko wraca do "normy" - system odbudował sobie wszystkie potrzebne pliki dla wszystkich apek itd. i niestety znów jest tyle samo. Także minimum tydzień, by móc się wypowiedzieć nt. jakości działania

 

ps. MZ rozsądnym wskaźnikiem zużycia baterii jest zainstalowanie sobie jakiegokolwiek programiku do zapisu stanu baterii - jeśli napięcie na baterii spadnie poniżej 3,4v to raczej niedługo wymiana - mój oryginał potrafił przed zmianą zjechać momentami do 3,2v ... Druga wersja sprawdzenia (tym razem) pojemności ogniwa - to użycie miernika na USB, wg kalkulacji strat na kablu itp itd, z ładowarki powinno wypłynąć do rozładowanego telefonu ~14-15tys Wah (obliczenia do znalezienia w necie, zakładana sprawność to 0,8)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prądożerne apki zainstalowane i włączone. Oszczędzanie energii wyłączone. WIFI lub dane włączone cały czas (mniej więcej używanie rozłożone 50/50). Jasność ekranu 100%.
Przeszedłem z SGS4 na którym SOT wynosił maksymalnie 2h więc jest jakiś postęp. fb76af0a4809a6031502de674ea1f50e.jpgb9e2201d5c4ecd391ed28321f4b2e4a5.jpg66dde93159587cc6e0d10f2046123ad0.jpg626da19fdd6131d269f61edd6d115023.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem się na Stable 8.2.1 i czas pracy wydłużył się o 30 min. Starałem się korzystać z telefonu tak jak poprzednio, tj jasność ekranu 100%, wyłączone oszczędzanie energii itd.
Nie wiem czy ten wynik można brać na poważnie, jednak 30 minut to chyba za dużo jak na margines błędu. f4df023b8adc7e51e2744e1ac6eb1a56.jpg6de2f819f081dc0236804c16782af96d.jpgba4b84c21201075d5a4f27a637a45c34.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 25.10.2015 o 02:48, bololabich napisał:

Jak długo wytrzymuje wam bateria w waszych Mi4c? Na moim w antutu w benchmarku baterii na podświetlaniu auto jest 11k punktów, a na maksymalnym 6.5k.

Mi tak trzyma od 1 do dwóch dni, zależy jak często korzystam i neta. Kupiłem na Empixie i jest spoko, nie zawiodłem się co do jakości telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja chyba musze wymienic baterie, na moja aktualnie wchodzi ok 2200mah.. troche malo cos mi sie zdaje. Biorac pod uwage, ze te z aliexpress sa watpliwej jakosci... a te ktore mamy na allegro to tez te z alie to pytanie brzmi... czy ktos moze zafundowal baterie od bluestar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dziwie sie  :) pokazuje tylko ile moj trzyma srednio.

Ale jak bylo chlodniej tez mi sie okropnie MI4c grzal. Zapewne to przegrzewaznie zabilo baterie bo rok temu gralem tak z 3h w poksy. Teraz jest to troche ponad godzinke. W grudniu mam zamiar zmienic na MI6 - mam nadzieje, ze ten nie bedzie sie grzac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...