Skocz do zawartości

Xiaomi powerbank 10000 mAh


AndropaX

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, FromWP napisał:

To co wyliczyłeś to teoria i nie brałeś pod uwagę sprawności procesu ładowania. W przybliżeniu założyłbym sprawność na poziomie 75% i to mniej więcej odpowiadało by twoim rzeczywistym wynikom.

Popatrz o tym zapomniałem - Z tego co widzę to sprawność przetwarzania energii przez Powerbank Xiaomi to 88% do tego należy doliczyć sprawność układu ładującego w telefonie (przeważnie zakłada się 90%) 

czyli w zasadzie te watogodziny powerbanka 36 Wh powinienem pomnożyć * 0,88 i * 0,9? Dobrze myślę? Co przekłada się na 28,512 Wh, które jest w stanie wylądować na danym urządzeniu...

 

czyli 28,512 Wh a bateria mojego LG ma 11,4 Wh -> 28.512 / 11,4 -> Czyli w teorii 2, 5 raza powinienem załadować telefon. Oczywiście nie ładuję go na  trybie samolotowym tylko na normalnym działaniu z włączonym LTE lub anteną WIFi co może się przełożyć na 2 pełne ładowania... czyli się zgadza.

Fizyka to magia :D

Przy Xiaomi sprawa jest prosta -> podali na naklejce sprawność przetwarzania energii wynoszącą 88% a jak to sprawdzić na innych bankach energii? Jest na to jakiś sposób? Czy w zasadzie lepiej przyjąć, że łączna utrata to 75%?

Edytowane przez Kriis88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kriis88 napisał:

Popatrz na to nie wpadłem - czy w zasadzie jest sprawność ładowania i dlaczego aż 25% spadku można tu zaobserwować? Z tego co widzę, to sprawność przetwarzania energii przez Powerbank Xiaomi to 88% przeważnie występuje też problem z telefonem, który przyjmuje prąd i tutaj też zakłada sie ok 90 % 

 

czyli w zasadzie te watogodziny powerbanka 36 Wh powinienem pomnożyć * 0,88 i * 0,9? Dobrze myślę? Co przekłada się na 28,512 Wh? Dobrze myślę? 

Tak dobrze myślisz, 0,88x0,90=79% Trochę to zaniżyłem.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kriis88 napisał:

Przy Xiaomi sprawa jest prosta -> podali na naklejce sprawność przetwarzania energii wynoszącą 88% a jak to sprawdzić na innych bankach energii? Jest na to jakiś sposób? Czy w zasadzie lepiej przyjąć, że łączna utrata to 75%?

W innych też powinni podawać (jak nie mają się czego wstydzić). Test i opis tego co ma w środku masz tu: http://mdiy.pl/test-powerbanku-xiaomi-10000mah/

Wszystkie komponenty raczej na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

W innych też powinni podawać (jak nie mają się czego wstydzić). Test i opis tego co ma w środku masz tu: http://mdiy.pl/test-powerbanku-xiaomi-10000mah/

Wszystkie komponenty raczej na poziomie.

i tu jest problem... mam też inny powerbank PQI 7800 -> ciekawy ale chyba kłamliwy biorąc pod uwagę podane parametry. Po pierwsze nie ma podanej sprawności przetwarzanej energii a po drugie, zerknijcie poniżej...

Chwali się, że ma 7800 mAh i output 5 V ale w nawiasie zawarł informację 28,88 Wh i tu mi się coś nie zgadza... jak 28,86 Wh skoro 

7800 * 5 V = 39000 / 1000 -> 39 Wh 

Prosta matematyka :) skąd w takim razie podana wartość 28,88 Wh?

28,86 Wh jest prawidłową wartością przy założeniu, że mamy napięcie 3,7 V --->  7800 * 3,7 V = 28860 / 1000 = 28,86 Wh

 

Czyżby producent chciał nagiąć fakty? :D  przy 28,86 Wh i napięciu 5 V otrzymujemy w rzeczywistości 5772 mAh... Świadome oszustwo czy ja czegoś nie rozumiem?

Edytowane przez Kriis88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kriis88 napisał:

i tu jest problem... mam też inny powerbank PQI 7800 -> ciekawy ale chyba kłamliwy biorąc pod uwagę podane parametry. Po pierwsze nie ma podanej sprawności przetwarzanej energii a po drugie, zerknijcie poniżej...

Chwali się, że ma 7800 mAh i output 5 V ale w nawiasie zawarł informację 28,88 Wh i tu mi się coś nie zgadza... jak 28,86 Wh skoro 

7800 * 5 V = 39000 / 1000 -> 39 Wh 

Prosta matematyka :) skąd w takim razie podana wartość 28,88 Wh?

28,86 Wh jest prawidłową wartością przy założeniu, że mamy napięcie 3,7 V --->  7800 * 3,7 V = 28860 / 1000 = 28,86 Wh

 

Czyżby producent chciał nagiąć fakty? :D  przy 28,86 Wh i napięciu 5 V otrzymujemy w rzeczywistości 5772 mAh... Świadome oszustwo czy ja czegoś nie rozumiem?

Wygląda na to że tutaj producent celowo podaje 7800 mAh dla 3,7V a nie mniejszą wartość rzeczywistą dla 5V bo to marketingowo wyglądało by gorzej. Ale tak naprawdę najlepiej by było gdyby wszyscy podawali pojemność w jednostkach energii czyli Wh a nie mAh. To i tak dobrze, że w nawiasie podali 28,88 Wh. Przy podawaniu mAh można jak widać trochę pomanipulować niekoniecznie mijając się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie Li-Poli i Li-Ion mają (przetrzymują energię) domyślnie 3,6-3,7V, czy to telefony czy powerbanki. Większe volty pozwalają szybciej ładować i tyle. Pojemność telefonów też podają dla 3,6-3,7V, więc ja problemu nie widzę.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

Baterie Li-Poli i Li-Ion mają (przetrzymują energię) domyślnie 3,6-3,7V, czy to telefony czy powerbanki. Większe volty pozwalają szybciej ładować i tyle. Pojemność telefonów też podają dla 3,6-3,7V, więc ja problemu nie widzę.

Genialne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, zakupiłem właśnie w/w powerbanka i mam następujący problem.

Podczas ładowania wszystko wyglądało normalnie, diody świeciły się i kolejne migały przy ładowaniu. Po skończeniu ładowania jednak nadal się świecą i nawet użycie przycisku Power tego nie zmienia. Co najgorsze, po podłączeniu do jakiegokolwiek urządzenia niestety go nie ładuje.

Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie odnosi się konkretnie do tego modelu, ale dotyczy ogólnie power banków xiaomi.

Otóż ciekawi mnie różnica cen. Power bank 20000mAh od Xiaomi kosztuje w granicach 150 zł, natomiast na Allegro można kupić power bank o tej samej pojemności już za około 40 zł. Przykład:

http://allegro.pl/50-bateria-power-bank-ladowarka-carbon-20000-lcd-i6358469264.html

Skąd taka różnica cen? Czy ten tańszy power bank nie nadaje się do telefonów Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się na tym, dlatego pytam się na co należałoby zwracać uwagę.

Albo inaczej, chcę na ten power bank przeznaczyć około 50zł z przesyłką i nie wiem co wybrać.

Mówisz, ze to szmelc, być może, jedynie co mnie odstrasza w tej aukcji to liczba negatywnych komentarzy u sprzedającego, ale jeśli chodzi o sam sprzęt to nie wiem co w nim mogłoby być wadliwego. Patrząc na ceny to z pewnością gorszy od oryginalnych z Xiaomi, ale jak bardzo to już nie mam pojęcia. 

Edytowane przez Flexior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. Z aliexpress chyba był podróbką. Od początku wadliwe wejście usb. Wytrzymał rok. Właśnie w zeszłym miesiącu poleciał do kosza. Nie dało się go ładować. Śweciły cały czas diody.Teraz kupiłem z gearbesta  - taki sam jak zapodał link waldek72 i jest wszystko ok. Kupiłem dla zanjomych 2 x 5000 i 1 x 10000 ZMI dla siebie w promo za 22 USD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam własnie ten model powerbanka. Jedna coś się zepsuło. Czy jest szansa go jeszcze jakoś odratować? Pendrive przy ładowaniu zachowuje się normalnie - diody świecą - jednak po odłączeniu go od ładowania "umiera". Przycisk reset nie powoduje "mrugania diod" a po podłączeniu powerbanka do telefonu także nie wykazuje on żadnej aktywności. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...