Skocz do zawartości

Xiaomi 12T/Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ten model smartfonu posiada esim jak i dual sim. Teraz pytanie, może głupie ale warto pytać ;)

Wiec czy jest szansa że włożę 2 karty sim do telefony, dodatkowo będę mógł aktywować trzeci numer w ramach e-sim?

Czyli czy na raz będą mogły być aktywne 3 numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

3 dni temu kupiłem sobie Xiaomi 12T Pro na amazonie w wersji 12/256 i mam takie niemiłe zaskoczenie a konkretnie przycinki, które podobno inni nie mają. Nie wiem czym to moze byc spowodowane.

Np. aplikacja google play scrollując z góry na dół mega się przycina, sama aplikacja łapie lagi, wygląda to tak jak na filmiku poniżej, takie szarpanie występuje choć mniejsze w aplikacji allegro też, w grach (Wildrift)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam Xiaomi 12T pro kupione w sieci komórkowej w Niemczech. Zainstalowałem ROM Xiaomi 12T Pro/Redmi K50 Ultra - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne. Dzisiaj po resecie Samsung Galaxy Tab S3 logowałem się na moje konto Google i jak to zawsze wymaga potwierdzenia na głównym urządzeniu. W tym przypadku jest to mój Xiaomi. Zdziwiłem się kiedy Google nazwało mój główny telefon "Google Pixel 2). Czy mój Xiaomi to Xiaomi? Potwierdziłem i poszło normalnie.

XIAOMI 12T Pro.jpg

IMG_20230129_123015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie używam Xiaomi 12T i też mam wrażenie, że telefon po aktualizacji do MIUI 14 zachowowuje się bardziej nieprzewidywalnie. Launcher systemowy często jest na 2 miejscu jeśli chodzi o battery drain. Ustawienie domyślne dla odświeżania ekranu często blokuje się na 120Hz nawet jeśli telefon nie jest używany, a obraz na ekranie jest statyczny. Ekran blokady zawsze jest wyświetlany w 120Hz, nawet jeśli w ustawieniach jest na sztywno 60Hz. Screenshot z opcją przewijania nie działa poprawnie, część screenshotu jest poszarpana, wygląda to jak "tearing". SOT zdecydowanie się skrócił z 5,5-,6h do 4,5-5h. Dużo mniej agresywne ubijanie apek ale to akurat nie zasługa MIUI tylko Androida 13, który robi całą robotę. Wcześniej używałem Mi 9T z PixelOS z A13 i tam nie trzeba było blokować apek, które mają działać w tle, system sam je wykrywał i nie ubijał, bez żadnej kłódki czy dodatkowych opcji autostartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Android 13 chodzi odczuwalnie gorzej .mam wrażenie że nawet ekran jest ciemniejsze. Bateria dużo gorzej. Chrome przeładowuje po 5 minutach , strasznie szybko ubija aplikacje. Czy żeby obniżyć wersję do 12 wystarczy odblokowanie bootloadera. I wgranie przez recovery niższej wersję z tym samym regionem mam euxm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Miflash i rom fastboot. Najpierw zrób reset do fabrycznych najlepiej bez przywracania kopii zapasowej aplikacji, może pomoże. Wracanie do niższego Androida jest trochę bez sensu. Do końca życia zostaniesz przy 12?

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie. Nie udzielam się na forum w żadnej kwestii ale potrzebuje Waszej pomocy odnośnie urządzenia Xiaomi 12T Pro 5G. Mianowicie w dniu dzisiejszym przez przypadek usłyszałem niepokojący dźwięk, na początku myślałem że, gumowe "plecki" źle leżą jednak po ich zdjęciu i poruszaniu urządzeniem słychać stukanie/uderzanie. Myślałem że, to dźwięk klawiszy bocznych jednak to nie one, dźwięk dochodzi z okolic wyspy aparatów i tu moje pytanie czy robić coś z tym-oddać telefon do serwisu póki jest gwarancja czy też dać sobie spokój co jednak łatwe nie jest gdyż ten dźwięk jest dość intensywnie słyszalny. P.S telefon nie przywitał się z betonem czy inną przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jkllll485 napisał(a):

dźwięk dochodzi z okolic wyspy aparatów

Uruchom główny aparat i zobacz czy przy uruchomionym nadal stuka. To prawdopodobnie ruchome elementy optycznej stabilizacji obrazu. Matryce Samsunga tak miewają i z reguły to normalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Uruchom główny aparat i zobacz czy przy uruchomionym nadal stuka. To prawdopodobnie ruchome elementy optycznej stabilizacji obrazu. Matryce Samsunga tak miewają i z reguły to normalne zjawisko.

Niby po uruchomieniu aparatu czy nagrywania wideo problem znika jednak takie coś chyba to za dużo jak na pracę podzespołu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Trudno powiedzieć. Musiałbyś porównać z innym egzemplarzem. Ale samsungowe OIS- y tak mają. Bez napięcia cos tam luźno lata.

Jutro pójdę do Orange bo mam go do abonamentu i zapytam znajomej która tam pracuje co oni o tym myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...