Jump to content

Xiaomi Mi 10 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SJBCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI10_V13.0.2.0.SJBCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

W weekend zainstalowałem nowy ROM zgodnie z poradnikiem. Najpierw robiłem aktualizację bez formatu, niestety po instalacji telefon został na Fastboot (już bez robocika - sam napis) i nie ruszał dalej. Zainstalowałem więc ROM z formatowaniem. Niestety dalej nie przechodził z Fastboot mimo wielokrotnych rebootów i kilkukrotnego ponownego instalowania ROM.
Już miałem instalować stary ROM, zainstalowałem TWRP, telefon uruchomił je i po wyczyszczeniu pamięci podręcznej ruszył nowy ROM.
Pewnie coś źle po drodze zrobiłem, że tak mi się stało, ale daję takie info na wypadek gdyby ktoś miał  ten sam problem.

Sam nowy ROM użytkuję dopiero od wczoraj, nie zaobserwowałem żadnych problemów, mam kilkadziesiąt apek - wszystko działa (GPay, nawet apka MC Donalds).

Jeśli spotkam jakieś problemy dam znać na tym forum.

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, wobec tego namowiliscie mnie i też dziś spróbuję zainstalować. default_wink.png Edytuje ten post z wrażeniami.

Edycja - jestem po wgraniu na czysto. Wrażenia? Rewelacja. Faktycznie kosmetyczne zmiany, ale ewidentnie moje Mi10 potrzebowało odświeżenia bo teraz śmiga aż miło. A jeszcze 2 tyg temu byłem bliski przejścia na iPhone . Generalnie wszystko naprawdę działa, nie widzę bugów. Jutro sprawdzę też Android Auto jak śmiga, mam nadzieję że będzie w porządku.


Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu TapatalkaLink to comment
Share on other sites

to ja też napiszę, że od wczoraj śmiga u mnie MIUI 13 i to dosłownie, bo po przesiadce z 12.5 to różnica jest ogromna oczywiście na plus jeżeli chodzi o płynność, no ale może 1,5 roku bez formata i kilkanaście updatów zrobiły swoje, niemniej jednak jest mega zmiana na plus. Nie zauważyłem póki co żadnych problemów. 

 

Aha, ktoś wyżej pisał że działa mu aplikacja McDonald's, u mnie niestety nie, po włączeniu pojawia się komunikat żeby pobrać aplikację z oficjalnego źródła ze sklepu Google Play. Oczywiście aplikacja jest pobrana ze sklepu, więc pewnie widzi roota.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, orzeszpole napisał:

...Aha, ktoś wyżej pisał że działa mu aplikacja McDonald's, u mnie niestety nie, po włączeniu pojawia się komunikat żeby pobrać aplikację z oficjalnego źródła ze sklepu Google Play. Oczywiście aplikacja jest pobrana ze sklepu, więc pewnie widzi roota.

Potwierdzam. U mnie działa McDonald's. Poprzednio apka też działała jednak przy odbieraniu okazji wywalał komunikat, że telefon rootowany. Na nowym ROM wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...