Jump to content

Wymiana baterii


Damian78

Recommended Posts

Ja wymieniałem już 3x, polecam skleić na taśmę dwustronna a nie na klej. Jest duża szansa że za miesiąc będziesz rozbierał telefon na nowo. Baterie do mi 9 to ścierwo. Nagrzej mocno telefon zrób to przy oknie (o ile nic nie ma za oknem) ewentualnie Przygotuj wiadro metalowe z wodą. Bateria łatwo może się zapalić

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu TapatalkaLink to comment
Share on other sites

Jeśli się uszkodziła a zapewne tak jest, to ją wywal całkowicie. Telefon skleja się na kleju lub mniej problematycznie na tą chwilę użyj taśmy dwustronnej. Zapewne będzie tak że będziesz wracał do starej baterii

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wymieniłem na 4000mha i wszystko działa.

 

4000mah jest troszkę większa ale wchodzi. Właśnie testuje. Z chin za 60zl kupiłem. A wymieniłem w serwisie za 100zl i miała 2100mha realnie i trzymała 4h. A jak narazie cały dzień używałem i mam 29% od 56.

IMG_20211124_171252.jpg

Na YT jest poradnik dokładnie z tej baterii co ja. I podejrzewam że ty też. 

 

Po wymianie baterii tak to wygląda. Jak narazie wynik bardzo dobry. Tym bardziej że cały czas używam. A jak nie używałem to przez noc 3% spadło. Od 100% przez 1h nawet nie spadło o 1%.

Screenshot_2021-11-25-15-11-45-217_com.miui.securitycenter.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny wynik cieszę się. 12h SOT lekko. Nie wiem ile ma realnie bateria. Ale ładuje ją ładowarka 1.5A 3h. W tej chwili zostało mi 35% i 12h cały czas używam rozmawiam itd. Zero spiny że telefon padnie w pracy. A wcześniej to z 2x potrafiłem ładować do 60% i spadło do 10% i znowu ładowanie. W tej chwili to bajka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 23.11.2021 o 13:45, Damian78 napisał:

Witam, wymieniał ktoś baterie i może się podzielić jak to dokładnie zrobić czy trzeba dokupić jakiś klej żeby później skleić obudowę? Kupiłem baterie firmy nohon 

IMG_20211123_134432.jpg

daj linka gdzie kupowałeś.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Batetie Nohon jak na zamiennik sa o wiele lepsze niz orginal. A co do samej wymiany to uwazaj przy rozklejaniu pleckow. Klej dosyc dobrze trzyma i plecki moga strzelic. Mi wlasnie tak sie stalo ale kupilem zamiennik i pasuje i wyglada super.

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Plecki grzejesz na maxa suszarką aż będą parzyć, wbijasz kartę i odchodzą. Demontaż baterii odpinasz taśmę i plastikową łyżka podwazasz baterię, można podlewać IPA.oczywiście próba wcześniej odklejenia pasków klejących pod baterią, zakończy się pewnie ich zerwaniem. W pogotowiu wiadro z wodą, jeśli zacznie się kopcić ładuj telefon do wiadra bez czekania. Ewentualnie przez okno o ile teren za oknem jest bezpieczny. Palacej baterii nie uda się ugasić.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

U mnie plecki po podgrzaniu 'z głową' hotem zeszły bardzo dobrze. Jeden pasek udało się wyciągnąć, drugi pękł. Lekkie podwarzanie i IPA oczywiście, poszło bez problemu. Z tą nową baterią nohon i crdroid tel ożył i nie muszę codziennie ładować ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 9.04.2022 o 08:04, akir19 napisał:

W pogotowiu wiadro z wodą, jeśli zacznie się kopcić ładuj telefon do wiadra bez czekania.
 

Swietna rada

Cytat

Reakcja litu z wodą w temperaturze pokojowej jest intensywna, ale nie gwałtowna a wodór wytworzony w jej wyniku samoczynnie nie powinien się zapalić (póki woda lub jej para nie przegrzeje się miejscowo do temperatury zapłonu wodoru).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...