Skocz do zawartości

Brak działania gestów i błędy powiadomień 12.5.3 - Poco F3


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu używam wersji 12.5.3 Xiaomi.eu stabilne na Poco F3 kupionym oficjalnie w Polsce. Zauważyłem następujące błędy:

1) dziwnie działa automatyczna jasność - a) potrafi w pełnym słońcu ściemnić się do tego stopnia, że praktycznie nic nie widać. Po kilku sekundach wraca do prawidłowej wartości, b) bardzo wolno reaguje, kilka sekund mija zanim "zajarzy", że zmieniło się oświetlenie, c) w trybie ciemnym mimo przestawiana automatycznej jasności suwakiem na wyższą jasność bo nic nie widać, to następnego dnia znowu włącza się w trybie ciemnym w pozycji takiej, że nic prawie nie widać, jakby nie pamiętał zmian

2) źle działają niektóre powiadomienia - np. w przypadku Spotify po usunięcia powiadomienia ruchem w prawo zostaje puste miejsce i powiadomienie poniżej nie wskakuje na samą górę - ten bug nie występował w wersji 12.5.2 - także nowość :-)

3) nie działają w ogóle gesty -  w Ustawieniach wpisując hasło gesty to pojawia się, że jest to Pulpit/Nawigacja systemowa. Natomiast jak ręcznie wchodzę w obiekt Pulpit to w ogóle nie pojawia się taka opcja jak Nawigacja systemowa. Byłem wczoraj w Mi Store we Wrocławiu i na Poco F3 z normalnym Global Rom gesty działają bez problemu. U mnie działają tylko na tutorialu. A potem po jego ukończeniu już żaden gest nie działa. I telefon staje się bezużyteczny. Nie mogę wyjść z ustawień bo nie da się nawet wejść do pulpitu (gest z dołu do środka) ani nic zrobić. Pozostaje wpisać w ustawieniach słowo gesty i ponownie zmienić na Przyciski.

Czy ktoś może potwierdzić, że na 12.5.3 takie błędy występują? Szczególnie te gesty są irytujące.

Gesty_szukanie.jpg Gesty_szukanie_3.jpg Menu_pulpit_brak_gestow.jpg Powiadomienia_1.jpg Powiadomienia_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z powiadomieniami został przez Xiaomi naprawiony jakieś 2-3 tygodnie temu w betach MIUI. Nie wiadomo, kiedy ich poprawka pojawi się na wersji stable.

Co do gestów - nie używasz jakiegoś innego launchera niż domyślny? Na innym niestety nie działają (nawet na Poco Launcherze), dlatego nasz przełącznik jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi i porady.

1) W moim poprzednim Mi9 T Pro też na Romie Xiaomi.eu gesty działały z Poco Launcherem (choć był to ROM z linii 12 nie 12.5). Czy jest szansa, że w następnych wersjach 12.5.x gesty będą z nim działać? Bo bardziej go lubię i wydaje mi się dużo lepszy niż ten domyślny Xiaomi.

2) Błędy czujnika światła zostały potwierdzone również u innych osób (2 kolegów) - mam nadzieje, że to poprawią. Strasznie denerwujące w pełnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...